17. 12. 2017 | Štěpán Ondráček, Petr Miklas

Starší dorost se vrací z Havířova bez bodů. Jedinou branku dal Tecl!

HAVÍŘOV - Starší dorostenci se vydali na led čtvrtého Havířova, kde chtěli navázat na výkon z domácího utkání proti Warrioru. Od začátku utkání tahali svěřenci trenéra Richarda Cachnína st. za kratší konec provazu, a prohrávali po dvou třetinách 0:2. S havlíčkobrodskými hokejisty to nevypadalo dobře, když na svého soka ztráceli tří branky. Jenže mladí Bruslaři nesložili zbraně a kontrovali v přesilové hře. Konečnou podobu výsledku dali domácí, jenž uzavřeli gólový účet v power - play. Bruslaři tedy odjeli s prázdnou po porážce 1:4! Jediným úspěšným střelcem z řad Havlíčkova Brodu byl kapitán týmu Marek Tecl. Starší dorostenci se představí, až na začátku nového roku, kdy 5. ledna hostí žďárské Plameny.

Od začátku se hrálo hodně do těla a mantinely dunily pod nárazy hokejistů obou týmů. Hokejovějším celkem byl domácí Havířov, který si první velkou šanci připravil na konci 3. minuty, kdy Karel Dufek tvrdě pálil z mezikruží, ale Nedvěd jeho ránu zastavil.

O půlminuty později už se hráči AZetu mohli radovat, protože Uhlířovu bombu Nedvěd vyrazil jen k Janu Žídkovi, jenž už gólmana hostí prostřelil. Havířov byl aktivnější po celou první třetinu a svou aktivitu proměnil ve druhou branku.

Tu dal bekhendovým blafákem Karel Dufek poté, co si vzal vyražený puk po Bambulově střele. Hosté si vypracovali také několik střel, ale nebyly to žádné velké šance. Proto po dvaceti minutách platil stav 2:0.

Druhá třetina byla vyrovnanější, hostům pomohly i přesilovky, které si zahráli i domácí hráči, ale nikdo z obou týmů gól nedal. Hosté byli nejblíže ve 28. minutě, kdy při přesilovce dobře tečoval Kohout, ale Štipčák dokázal zasáhnout a puk vyrazit.

V závěru druhé části měl obrovskou šanci, také při přesilovce, domácí Hilšer, ale gólovku zahodil, když netrefil Nedvědovu branku. Po dvou třetinách tak stále vedl AZ 2:0.

Do třetí třetiny AZ vstoupil s výhodou přesilové hry, ale o tu záhy přišel, protože Štipčák vyhodil puk mimo mantinely a dostal dvouminutový trest. Ten ale hosté nepotrestali. Ve 45. minutě měl dobrou příležitost hostující Tecl, ale na Štipčáka nevyzrál.

Ve 49. minutě dokázal AZ využít přesilovku, když boj o puk před brankou vyhrál Adam Hilšer, kterému se nějakým způsobem povedlo poslat puk na branku, a ten přešel velmi pomalu brankovou čáru. V 54. minutě využili přesilovku i hosté, když sérii střel zakončil Marek Tecl, jemuž se podařilo puk protlačit do sítě.

Necelých pět minut před koncem hráli hosté přesilovku, kterou ještě vylepšili tím, že odvolali brankáře. Celé dvě minuty pak strávili v útočném pásmu, ale gól vstřelit nedokázali. Ve hře bez brankáře pokračovali i po skončení přesilovky, jenže se jim to vymstilo. V 58. minutě Josef Uhlíř vybojoval puk a zamířil přesně doprostřed odkryté branky. Zbytek utkání se jen dohrával a zápas nakonec skončil výhrou domácích 4:1.

Havířov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 4. Žídek (Uhlíř), 16. Dufek K. (Bambula, Ševěček), 49. Hilšer (Cienciala), 58. Uhlíř – 54. Tecl (Křehlík, Kohout). Rozhodčí: Tomáš Malík - Martin Stonavský, Lukáš Marek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 41:23 (17:5, 13:10, 11:8). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.