24. 8. 2017 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Parádní výkon a vysoké vítězství! Bruslaři doma rozstříleli Tábor

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali v domácím prostředí Tábor a po dvou porážkách v řadě si chtěli spravit chuť. Od úvodního vhazování na ledě dominovali, ale úvodní dvacetiminutovku vyhráli jen 1:0, když se trefil kapitán Miroslav Třetina. V prostřední části se zapsali do střelecké listiny Luboš Voříšek, David Kozlík a David Vala, na což hosté odpověděli svým prvním gólem z hole Michala Jelínka. Bruslaři však nedopustili už žádné překvapení, dvakrát skóroval Lukáš Endál, svůj druhý přesný zásah přidal Luboš Voříšek a síťku za Klestilovými zády rozechvěli i Kryštof Kulhánek a Jakub Šuhaj. Kohouti už jen upravili na konečných 9:2 a svěřenci trenéra Václava Adama tak slavili s fanoušky přesvědčivé vítězství.

Bruslaři na soupeře vlétli s velkou chutí a brankář Klestil musel vytahovat jeden dobrý zákrok za druhým. Ve dvou případech měl i dobře postavenou brankovou konstrukci, když Lukáš Endál zacinkal svou dělovkou na břevno a Miroslav Třetina trefil tyč. Vzápětí zazvonilo i za Novákovými zády, když vypálil do tyčky Michal Jelínek. Hosté také dvakrát pláchli do samostatného úniku, gólman Novák si však poradil na jedničku. Na začátku 19. minuty už ale byl gólový účet zápasu otevřený. Ránu Lukáše Endála brankář Klestil vyrazil, ale dostal se z dobrého postavení a Miroslav Třetina ho po otočce z mezikruží prostřelil.

Domácí pokračovali v dobrém výkonu i po přestávce, když se do několika zajímavých šancí dostal první útok, ovšem bez gólového efektu. Hosté mohli vyrovnat, ale Michala Jelínka v samostatném úniku skvěle vychytal betony gólman Novák. Na konci první půlky zápasu vypálil od modré čáry Tomáš Semrád a teč Lukáše Endála šla do břevna. Potom už to tam havlíčkobrodským hokejistům začalo padat. Před brankou se bleskově zorientoval Luboš Voříšek a prostřelil brankáře Klestila bekhendem pod betonem. Zanedlouho se po pasu Jana Milfaita natlačil za soupeřovu obranu David Kozlík a své sólo dotáhl do úspěšného konce. A aby toho nebylo málo, David Vala si krásně narazil kotouč s Kryštofem Kulhánkem a z levého kruhu chladnokrevně zavěsil pod víko. Kaňkou na skvělé druhé třetině Bruslařů byl obdržený gól ze 38. minuty, kdy došťouchal kotouč z dorážky za brankovou čáru Michal Jelínek.

Parta z Kotliny pokračovala v nastoleném kvapíkovém tempu i ve třetí periodě a zvýšila svůj náskok. Ve 45. minutě přebral puk od Miroslava Třetiny jeho nerozlučný parťák Lukáš Endál a parádně přišpendlil kus černé gumy pod horní tyčku. V 51. minutě vystřihl neskutečnou hokejovou parádu Kryštof Kulhánek, jenž se nadechl k odvážné individuální akci takřka přes celé hřiště, prokličkoval mezi protihráči a zblízka se nemýlil. Vzápětí usedl na lavici hanby Tomáš Fencl a Bruslaři přesilovku využili. Miroslav Třetina nabil Lukáši Endálovi a jeho dělovka z mírného úhlu na pravé straně zapadla přesně k protější tyčce. Kohouti se nestihli ani oklepat a brankář Klestil kapituloval znovu. Jan Milfait poslal přesný pas na hůl Luboše Voříška a zkušený útočník z ideální pozice neomylně skóroval. A aby toho nebylo pro otřesené Jihočechy málo, skrytou střelou z mezikruží se prosadil i Jakub Šuhaj. Tábor se dočkal ještě jednoho přesného zásahu, když se v početní převaze trefil z levého kruhu ke vzdálenější tyčce Josef Urbanec a uzavřel na konečných 9:2.

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

přát.. kolo, čtvrtek 24.8.2017 od 18:00
9:2
(1:0, 3:1, 5:1)
Havl. Brod - Tábor

Branky a nahrávky: 19. Třetina (Endál), 31. Voříšek (Přidal, T. Semrád), 32. Kozlík (Milfait), 34. Vala (Kulhánek, Milfait), 45. Endál (Třetina, T. Semrád), 51. Kulhánek, 53. Endál (Třetina), 54. Voříšek (Milfait), 56. Šuhaj (Přidal, Milfait) – 38. Jelínek (Fencl), 59. Urbanec (Březina, Škrdleta). Rozhodčí: Tomáš Krejčí – Michal Habásko, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 201. Střely na branku: 55:25 (20:10, 17:9, 18:6). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1, 9:2.

Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál – Šuhaj, Milfait, Voříšek – Kozlík, Spratek, Beneš