10. 12. 2014 | Ladislav Vácha, Jiří Mokrý

Obehraná písnička. Rebelové v derby neudrželi vedení a v Třebíči padli

Havlíčkův Brod po nepovedeném domácím derby Vysočiny proti jihlavské Dukle poměřil síly i se svým druhým regionálním rivalem – Horáckou Slavií Třebíč. V MANN + HUMMEL ARENĚ začali Rebelové s nováčkem Antonínem Melkou v sestavě proti papírovému favoritovi velmi dobře, když v úvodní dvacetiminutovce udrželi nadějný bezbrankový stav a ve 21. minutě se dostali do vedení zásluhou Jiřího Kuchlera. Bílé hvězdy se však dokázaly vzchopit a předvedly do druhé sirény fantastický obrat na 3:1. V závěrečném dějství využil už třetí přesilovku Horáků David Dolníček, ale poslední slovo patřilo Janu Heřmanovi, jenž uzavřel na konečných 4:2.

Domácí, možná i pod tíhou minulého zápasu, kdy vysoko padli v Chomutově, začali poměrně opatrně a rozhodně to z jejich strany nebyl ideální výkon a jejich kombinace vázla. Naopak hosté z Havlíčkova Brodu zjistili, že s favoritem utkání hrát lze a postupně přebírali iniciativu. Dobře bránili střední pásmo a podnikali nebezpečné protiútoky. Za zmínku, z nepříliš pohledné první třetiny, stojí akce z jejího závěru, kdy Miroslav Holec z prvé strany trefil tyčku Šindelářovy branky.

Druhá třetina začala o poznání více zostra. Hned po 35 vteřinách po vyhraném vhazování Romana Maliníka v útočném pásmu se kotouč dostal k Jiřímu Kuchlerovi a ten rychlou ranou švihem z bezprostřední blízkosti překonal domácího gólmana Šťůralu. Domácí byli zřetelně zaskočeni a prvních pět minut druhé třetiny patřilo hostům. Do dobré šance se opět dostal Kuchler.

Domácí se však přeci jen po čase otřepali a pomohla jim k tomu přesilová hra. V čase 32:48, kdy na trestné lavici pykal hostující Platil, vyrovnal po nahození od modré čáry Vlastimil Bilčík. Velký podíl na tomto vyrovnání měl i Čuřík, který stál před hostujícím brankářem, který nahození viděl až v brance.

A to nebylo všechno, již za pouhých 21 vteřin se prosadili domácí podruhé. Přesně v čase 33:09 se po nahrávce Miroslava Holce zpoza branky dostal ke střele domácí útočník Matěj Pekr. Jeho střelu Šindelář ještě vyrazil, ale sám Pekr se dostal k dorážce a ze vzduchu doklepl puk do odkryté branky.

Domácích bylo najednou plné hřiště, což dokumentoval tvrdou ranou od modré Dlapa. Jeho střela se však otřela pouze o břevno. Za chvíli již bylo veselo. V čase 35:41, v přesilové hře, dostal od Miroslava Holce ideální křížnou přihrávku opět Matěj Pekr, který přesnou ranou do odkryté části branky nedal Šindelářovi šanci. V dalším průběhu třetiny byl při chuti skvěle hrající Pekr, ale jeho šance, ani nahození Bilčíka, gólem neskočily. A domácí tak druhou třetinu vyhráli 3:1.

Třetí třetinu začali domácí další z řady přesilových her, které dnes Třebíčští hráli o poznání lépe než v dřívějších utkáních. Tato přesilovka však gólem neskončila. V průběhu třetí třetiny se hosté opět vzchopili a především jejich druhá formace ve složení Rousek, Kuchler, Maliník podnikala nebezpečné průniky do obraného pásma domácích.

Byli to však domácí kdo dal další branku. Stalo se tak těsně před skončením další přesilové hry. V čase 52:18 po dalším nahození od modré čáry svedl domácí kapitán David Dolníček souboj před branou a mohl tak nahození dorazit.

Kdo by si však myslel, že tento gól odpor Havlíčkobrodských zlomil, byl hned vzápětí vyveden z omylu. Necelou minutu po inkasované brance, totiž krásnou kombinaci předvedli hostující hráči, když Aleš Pulpán krásnou nahrávkou vybídl ke skórování Jana Heřmana. Hosté tak dali na vědomí, že se nevzdají jen tak lehce.

Vstřelený gól jim pomohl k tomu vytvořit si závěrečný tlak, který sílil zhruba 3 minuty před koncem. Z několika pološancí se jim však další branku vstřelit nepodařilo a úplný závěr zápasu si Horáci pohlídali a svou dobrou obranou nedovolili hostům ani vyzkoušet závěrečnou hru bez brankáře.

Třebíč - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 33. Bilčík (Malena, Čuřík), 34. Pekr (Holec, Wasserbauer), 36. Pekr (Holec, Dlapa), 53. Dolníček (Erat, Bilčík) – 21. Kuchler (Maliník), 54. Heřman (Půlpán, Zdráhal). Rozhodčí: Jílek – Zídek, Polák. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1460. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.