27. 9. 2017 | Ladislav Vácha

Neskutečná fazona! Bruslaři načepovali Klatovům desítku!

Tak to bylo další galapředstavení! Bruslaři přivítali v domácím prostředí Klatovy a od úvodního vhazování bylo jasné, kdo bude na ledě pánem. Havlíčkův Brod vyhrál první třetinu jednoznačně 5:0, a i když inkasoval v dalším průběhu duelu dvě branky, nakonec završil magickou desítku a soupeře vyprovodil z ledu jednoznačným výsledkem 10:2. Čtyřmi góly se zaskvěl ostrostřelec Jan Milfait, dvě přesné trefy zaznamenal Lukáš Endál a po jednom gólu vsítili Jakub Šuhaj, Miroslav Třetina, Ladislav Havlík, jenž se prosadil poprvé v brodském dresu, a Daniel Spratek. Soutěžní premiéru si odbyl gólman David Marek, jenž chytal skvěle a připsal si 38 úspěšných zákroků. Adamova parta je tak i nadále stoprocentní a vládne tabulce skupiny Střed!

Bruslaři na svého soka vlétli s velkou chutí a než se stihly Klatovy v Kotlině pořádně rozkoukat, už prohrávaly. Ránu Jana Milfaita vyrazil gólman Beran před sebe a Jakub Šuhaj z pohotové dorážky už za 57 sekund hry otevřel gólový účet zápasu. Netrvalo to dlouho a prosadil se i třetí útok. David Kozlík posunul puk na Daniela Spratka, který se natlačil před brankoviště a chladnokrevně skóroval. Domácí nepolevovali v nastoleném kvapíkovém tempu a dvěma slepenými brankami při hře 4 na 4 znovu srazili soupeře do kolen. Nejdříve se šikovnou tečí střely Tomáše Semráda prosadil Lukáš Endál a vzápětí vyslal gólovou střelu z levého kruhu Jan Milfait. Hosté mohli brzy odpovědět, ale samostatný únik Tomáše Vracovského vychytal betony gólman Marek. A byl to právě rozjetý kanonýr Jan Milfait, kdo završil "bůra". Při úniku zamíchal s pukem na holi, a i když mu kotouč ujel, překvapený brankář Beran už na to nestihl zareagovat. Broďáci si tak odvezli po první siréně do kabiny komfortní náskok 5:0.

Havlíčkův Brod pokračoval v náporu i po přestávce. První velkou šanci si vytvořil první útok, ale Lukáš Endál ani Patrik Přidal brankáře Berana svými projektily nepřekonali. Hosté zahrozili při oslabení, když znovu ukázal svou šikovnost Tomáš Vracovský, ale tváří v tvář brankáři Markovi si znovu vylámal zuby na pozorné maskované opoře Bruslařů. Domácí udeřili v čase 30:08, když opět zvedali ruce nad hlavu při hře 4 na 4. Lukáš Endál našel svým pasem v levém kruhu Miroslava Třetinu, jenž parádní zápěstní ranou vyhnal všechny pavouky z protější šibenice. V téže minutě nastřelil Luboš Voříšek tyčku, ale vzápětí už se Kotlina znovu radovala. Tomáš Semrád narýsoval brilantní pas do jízdy Janu Milfaitovi, jenž v samostatném úniku vykoupal gólmana Berana a pohodlně zavěsil pod horní tyčku. Vzápětí se však dopustil nedovoleného zákroku Tomáš Chlubna a Západočeši trestali. V pravém kruhu číhal osamocený Vojtěch Tulačka a krásně zavěsil nad Markovo rameno.

Adamova družina zvládla na jedničku podtrženou i vstup do třetí periody a navýšila svůj komfortní náskok. Při rychlém protiútoku si sjel mezi kruhy obránce Ladislav Havlík a parádní střelou o tyč nedal gólmanu Beranovi žádnou šanci. Za Adamem Beranem potom znovu zvonila tyčka a velkou šanci nevyužil Jan Milfait, ale o chvilku později už uspěl. Martin Kříž nabil šikovnému útočníku Bruslařů a ten neomylně poslal svou dělovku pod víko, čímž zaznamenal už svou čtvrtou přesnou trefu v utkání. Ve 48. minutě vstřelil svou druhou branku Lukáš Endál, jenž se v pravém kruhu opřel do přesného pasu Miroslava Třetiny a jeho luxusní volej skončil na místě určení. Desítka tak byla k radosti brodských fanoušků na světě! Poslední slovo měly Klatovy, když se dočkal zaslouženého gólu Tomáš Vracovský, jehož přesný projektil z pravého kruhu doletěl až za Markova záda. Domácí hokejisté tak slavili vítězství 10:2 a udrželi svou stoprocentní úspěšnost.

Havl. Brod - Klatovy

Branky a nahrávky: 1. Šuhaj (Milfait, Vala), 6. Spratek (Kozlík, T. Semrád), 8. Endál (T. Semrád, Třetina), 9. Milfait (Přidal), 13. Milfait (Šuhaj, Kulhánek), 31. Třetina (Endál), 32. Milfait (T. Semrád, Vašíček), 45. Havlík (Chlubna, Kuchta), 46. Milfait (Kříž, Šuhaj), 48. Endál (Třetina, Kříž) – 37. Tulačka (Vracovský, Kaňák), 48. Vracovský (Tulačka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – David Otáhal, Roman Komínek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 695. Střely na branku: 53:40 (19:12, 18:11, 16:17). Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:1, 10:2.

Marek (Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Havlík, Kříž – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Beneš, Spratek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna