18. 3. 2012 | Richard Wagner

Mladší dorost podlehl Liberci i počtvrté

L I B E R E C - Mladší dorost cestoval až na daleký sever, kde se utkal pod Ještěděm, libereckou dominantou, se stejně starými vrstevníky Bílých Tygrů. Dravé šelmy svému soupeři nedaly příliš šancí na úspěch a roznesly jej ve svých zubech. Za Rebely se prosadil pouze Mäki, ale jeho branka na úspěch nestačila. Dobrý výkon podal mladý brankář Brož, který zlikvidoval 41 střel svého soupeře.

Jako první se ke slovu dostal Liberec, který při vyloučení Nováčka hrál přesilovou hru. Z početní výhody uběhlo pouhých šestnáct vteřin, když Filip Chlapík využil nahrávky Gecka a pokořil Brože. Přesilovou hru hráli také Rebelové, jelikož hosté se provinili špatným střídáním a ve hře se ocitlo hned šest hráčů. Hostům z Vysočiny se však nepodařilo srovnat skóre. To se jim však povedlo ve hře pět na pět. Tomáš Nguyen předložil puk Matiasi Mäkimu a ten v čase 11:24 ustanovil nerozhodný stav. Rebelové však neudrželi nadějné skóre do konce první třetiny. Jednapadesát vteřin před první sirénou dostal podruhé puk za Brože Filip Chlapík.

Druhou periodu začali Rebelové oslabeni o nového muže ve svých řadách - Patrika Hrabaně. To jakoby předznamenalo vývoj celé druhé části. Ta byla totiž kouskována častými tresty. Po dvou minutách dostali i Heřmánek s Polákem, kteří se pustili do vzájemné potyčky. Minutu a čtyři vteřiny před koncem druhého dějství putoval na trestnou lavici Abbrent a Liberci tentokrát stačilo opět velmi málo. Již po devatenácti vteřinách byl havlíčkobrodský gólman potřetí překonán. Nahrávky Klingera využil Jan Ordoš.

Družna z Kotliny mohla na začátku třetí třetiny zápas zdramatizovat a dostat se na dostřel svému soupeři, ale Lakatošovo vyloučení potrestat nedokázala. Naopak na druhé straně se radoval znovu Liberec, a opět to bylo v početní výhodě. V čase 49:37 putoval za katr opět Polák a už se zdálo, že Rebelové oslabení přečkají, ale pět vteřin před vypršením jeho trestu se trefil Radek Šír. Liberec byl na koni a brzy se opět radoval. Za necelé dvě minuty dovršil "bůra" Tomáš Havlín, k němuž se puk dostal po ose Král - Chlapík. Závěr zápasu ještě přinesl na každé straně jedno vyloučení, ale skóre již zůstalo beze změny.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 4. Chlapík (Gecko), 20. Chlapík (Král), 40. Ordoš (Klinger), 52. Šír (Babec), 54. Havlín (Chlapík, Král) - 12. Mäki (Nguyen). Rozhodčí: Adam Hanzlík - Jakub Grundler, Jiří Novák. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 46:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.