15. 1. 2011 | David Nekvinda, Pavel Kuba

Junioři dostali v souboji s Kometou v každé třetině dva góly

Havlíčkobrodští junioři si zajeli pro další extraligovou porážku do Brna. V souboji s domácí Kometou vstřelili za šedesát minut jediný gól, naopak sami inkasovali hned šestkrát. Domů si tak vezli debakl 1:6. Polovinu z brněnských branek obstaral Branislav Jankovič. Čestný úspěch Rebelů zařídil Václav Pecen.

Hned v úvodních minutách hry bylo jasné, který z týmů se momentálně pyšní lepší formou. Kometě se podařilo si hned na začátku vytvořit solidní tlak, havlíčkobrodský Ambrož fauloval a nabídl domácím přesilovku. A nabízenou šancí Brno nepohrdlo, byť gól Petra Štindla nebyl klasicky přesilovkový. Bek Komety se jednoduše rozjel po pravé straně v prostoru kruhu pro vhazování vypálil a Krch se natahoval marně.

Uběhlo pouhých padesát devět sekund a ruce modrobílých hráčů letěli nad hlavy znovu. Kometa zamkla Rebel v obranném pásmu, Branislav Jankovič si vybruslil před branku a ostrou ranou zvýšil náskok domácího týmu. Kouč hostí zareagoval time-outem a ten přinesl evidentně pozitivní efekt. Rebel zvedl hlavu a po zbytek třetiny byl Kometě vyrovnaným sokem. Například Blažkova šance si přímo říkala o gól avšak Vodička proti střele z mezikruží vytáhl krásný zákrok lapačkou. Ani Kometa se již nedokázala v první třetině prosadit, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro modrobílé.

Ani ve druhé třetině na sebe nenechal první gól dlouho čekat. Hnilička našel svým pasem před brankou osamoceného Petra Horehledě, který i díky nejistému zákroku Krcha přidal třetí gól do sítě Havlíčkova Brodu. Po této brance se do klece postavil Jiří Zvolánek, chytající v klasické helmě s košíkem ala Hašek.

Kometa byla nadále lepším celkem a dokázala si vytvořit dostatek příležitostí ke skórování. V jedné takové byl faulován Roman Jurák a rozhodčí neměl těžké rozhodování – trestné střílení. Jurákovi však klička do forhendu příliš nevyšla a Zvolánek si s jeho pokusem poradil. Jenomže někdy nestačí chytat střely soupeřů. Zprava se na Zvolánka řítil Branislav Jankovči a brankář v červeném si proti němu hodně povyjel, čímž jej vytlačil do takřka nulového úhlu. Brněnskému forvardovi nezbylo nic jiného než plácnout puk směrem k brance. K jeho štěstí puk projel kolem povyjetého Zvolánka a do vlastní sítě si jej srazil v pádu Václav Pecen.

Václav Pecen ale ukázal, že umí střílet branky i do správné sítě. V době, kdy na trestné seděl brněnský Jurák Pecen napřáhl od modré, jeho střela trefila Vodičku do masky, od ní se odrazila vysoko nad hlavy všech hráčů a následně kotouč spadl do brány domácích. Branka zvedla Rebelům sebevědomí. Do velké šance se dostala dvojce Blažek, Szilva jenomže druhý jmenovaný mířil pár centimetrů vedle Vodičkovi svatyně. Na konci druhé třetiny Kometa dostala dlouhou přesilovku pěti proti třem. Ta byla přerušena sirénou.

Třetí perioda tedy začínala takřka minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovkou Brna. Tu však Kometa nejenže nevyužila, ale ani si nevytvořila žádnou velkou šanci. Ve čtyřicáté šesté minutě hry byl blízko brance hráč Komety Fúzik. Trefil však spojnici tyčky a břevna. Co nezvládl Fúzik dokázal Branislav Jankovič. Ve vlastním oslabení se dokázal spolu s Jurákem usadit v útočném pásmu a když kolega z útoku vystřelil, brněnský hráč číslo 17 neměl problém završit hattrick dorážkou do odkryté klece.

Pár minut po pátém gólu domácích se udála jediná událost, vybočující z jinak velmi gentlemansky hraného utkání. Kapitán hostí Novotný nepříjemně sekl Fúzika a i přesto, že rozhodčí avizoval vyloučení rozhodl se Křivohlávek, že svého kolegu pomstí a Novotného přetáhl svou holí také. Rozhodčí tak vyloučil oba, což nesla brněnská desítka nelibě a dostala tak ještě desetiminutový osobní trest. Hrálo se tedy ve čtyřech a přesně v momentě, kdy se oba týmy vrátily do plného počtu vyslal nádhernou střelu od modré Vlastimil Bilčík a pořádně napnul síť Zvolánkovi branky. Oba týmy už cítili, že je rozhodnuto, přesto bylo k vidění pár pohledných akcí, jako například efektní Káňovo obhození jednoho z Havlíčkobrodských a následná akce dva na jednoho, při které Stehlíkovi přeskočil puk hokejku. Na skóre se ale už nic nezměnilo, Kometa potvrdila roli favorita a připsala si do tabulky veledůležité tři body.

Noen Extraliga Juniorů

Branky a nahrávky: 5. Štindl (Křivohlávek), 6. Jankovič (Koukal), 23. Horehleď (Hnilička, Zemánek), 30. Jankovič (Káňa ), 48. Jankovič (Jurák), 53. Bilčík (Jurák, Stehlík) - 34. Pecen (Milfait, Zdražil. Rozhodčí: Volf - Brabec, Pospíšil . Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 71. Střely na branku: 46:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Kometa

Vodička - Štindl, Dufek, Koukal, Dlapa (C), Krejčiřík, Dittrich, Bilčík - Fúzik, Hnilička, Křivohlávek, Jurák, Horehleď, Zemánek, Jankovič, Šafránek, Stehlík, Káňa

Krch, od 23. minuty Zvolánek - Pecen, Richter, Ambrož, Šíma, Musil, Novotný (C) - Wasserbauer, Varga, Blažek, Szilva, Odnráček, Zdražil, Račanský, Havel, Milfait, Doležal J., Doležal O., Hadrava