15. 4. 2018 | Štěpán Ondráček

Je konec! Bruslařům nestačila ani výhra, k postupu chyběl jen gól...

HAVLÍČKŮV BROD - Havlíčkobrodští bojovníci se představili v klíčové bitvě proti Porubě a úkol zněl jasně: porazit lídra tabulky o dvě branky. Svěřenci trenérů Václava Adama a Ladislava Fixy začali výborně a vybudovali si rychlé vedení. Hosté však snížili, ale domácí tým dokázal odskočit svému soku o dvě trefy. Poruba dokázala osm minut před koncem využít chybu v obraně týmu z Kotliny a díky zásahu Jiřího Zdeňka překlopit postupové misky vah na stranu slezského mužstva. Do listiny střelců se z řad domácích dvakrát zapsal kanonýr Lukáš Endál, kterého doplnil Luboš Voříšek. Zopakovala se tak situace z loňské sezóny, kdy Brodu utekl postup také o skóre...

Úvod utkání patřil domácím. Bruslaři si třikrát zahráli přesilovou hru a v největší šanci byl Chlubna, jenž mířil mezi betony, ovšem gólman Poruby byl na místě. Hosty nezastihl úvod první třetiny v optimálním rozpoložení a celek z Kotliny nakonec využil početní výhodu. Kulhánek nahrál od modré čáry k levému kruhu na Luboše Voříška. Ten udělal pár kroků a střelou ke vzdálenější tyči nedal Kubáňovi šanci. Poruba odpověděla rovněž v početní výhodě, kdy uspěl Jan Dresler, jenž zachytil nedůrazně vyhazovaný kotouč, a prostřelil rozhozeného Nováka mezi betony. Bruslaři hráli v závěru úvodní periody dlouhé oslabení ve třech, které ale dokázali ubránit.

Domácím se povedl parádní vstup do druhé části, jelikož dokázali využít další přesilovku. Puk šel po ose Třetina – Milfait a zakončující Lukáš Endál dostal ideální přihrávku na pravý kruh, odkud propálil Kubáně ranou z první na vzdálenější tyč. Poruba mohla vyrovnat v přesilové hře, ovšem domácí čtveřice v čele s Novákem předvedla heroický výkon. Hosté následně vyrovnali hru a hrál se otevřený hokej, který nabídl řadu zajímavých šancí, avšak branky nepadly.

Do třetí třetiny vlétli Bruslaři jako uragán a prosadili se potřetí. Třetina vypálil z otočky a puk se odrazil od zadního mantinelu. Na brankovišti jej shrábl Lukáš Endál, který ho pohotově propašoval za Kubáně. Domácí povzbuzeni další brankou - hráli ve velké pohodě a brzy mohl udeřit navrátilec do sestavy Vašíček, ale proti němu se zaskvěl gólman hostů. Rozhodující moment přišel osm minut před koncem, kdy Tomáš Káňa využil hrubé chyby v defenzívě. Hráč Slezanů poté našel před kasou zcela osamoceného Jiřího Zdeňka, jenž si položil Nováka a v klidu zasunul puk k pravé tyči. Hra poté měla neskutečný spád a k vidění bylo několik šancí na obou stranách. V jedné z nich se ocitl hostující Kaluža, jenž ujel sám na Nováka, avšak přestřelil. Havlíčkobrodským poté nevyšla ani hra bez brankáře. Všechny jejich šance se roztříštily o porubského hrdinu Andrease Kubáně.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - Poruba

Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Kulhánek), 21. Endál (Milfait, Třetina), 41. Endál (Třetina, T. Semrád) – 15. Dresler (Fojtík), 52. Zdeněk (T. Káňa). Rozhodčí: Robert Čech, Petr Přikryl – Daniel Reich, Tomáš Měkýš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 547. Střely na branku: 37:21 (15:9, 10:8,12:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček (A), Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj