10. 12. 2015 | Luboš Vácha

Dorostenecký souboj Bruslařských klubů ovládla Mladá Boleslav

HAVLÍČKŮV BROD – Mladší dorostenci týmu BK Havlíčkův Brod se ve čtvrtek utkali v rámci 22. kola ELIOD extraligy s celkem Mladé Boleslavi. Více ze hry měli hosté, kterým se dařilo domácí tým přehrávat, zejména ve středním pásmu, koncovka se jim však příliš nedařila. I přesto se Středočechům podařilo dostat se do dvougólového vedení a do konce utkání neinkasovat.

Úvodní minuty zápasu lépe svědčily Havlíčkobrodským pod vedením nových trenérů Aleše Tottera a Richarda Cachnína. Veliké šance měli ve 4. minutě Radim Pejchal s Richardem Cachnínem mladším, kdy první střelec zblízka zamířil jen do betonů a druhý se ještě snažil dorážet. Brankář Haas se nenechal překonat. Potom měl puk na holi znovu Pejchal a při akci dvou na jednoho přihrál Michalu Teplému, který z nájezdu a střelou zblízka hostujícího gólmana neprostřelil. Haas předváděl skvělé zákroky, ale určitě ještě nevěděl, že z Kotliny odjede s nulou.

Mládežnické celky prošly změnami v trenérském obsazení. Mladší dorost vede současný trenér áčka Aleš Totter a Richard Cachnín
(Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz)

Skóre se otevíralo až těsně před polovinou 13. minuty a kormidla zápasu se ujala Mladá Boleslav. David Litera přistrčil v útočném pásmu kotouč Andreji Moravčíkovi, jenž si rychlými kroky vybruslil do mezikruží a vypálil. Střela autorovi branky vůbec nesedla, ale odrazem od betonu gólmana Arbelovského se kotouč odrazil pod břevno. Ke konci první části hry se hosté dostali do oslabení a domácí tak vycítili šanci na srovnání gólem do šatny. To se jim však nepovedlo, velikou příležitost měl Lukáš Pokorný, na Haase si dorážkami až do závěrečného hvizdu nepřišel.

Prostřední dvacetiminutovka už působila vyrovnanějším dojmem než ta předchozí. Na straně domácích byli hodně vidět Michal Teplý, Richard Cachnín a Radim Pejchal. Na jejich střely byl brankář Středočechů dokonale připraven. Během 25. minuty se Mladá Boleslav dostala už do dvoubrankového vedení. Andrej Moravčík zaúřadoval za domácí brankou. Využil nepozornosti obrany a poslal kotouč zcela volnému Michalu Čermákovi. Rána z první měla jasný cíl, trefit branku, a to se povedlo. Středočeši měli po druhé brance ze hry mnohem více. Trochu zaváhání mladoboleslavské obrany bylo vidět až v závěru utkání. Trenéři hostí apelovali na důslednější obranu. Havlíčkobrodští se ale dostali do útočného tlaku, jenže opora jménem Radek Haas se nenechala prostřelit. Domácí družina šla ještě v 60. minutě do oslabení a už bylo téměř jasné, kdo si odveze tři body a navíc s vychytanou nulou. Mladá Boleslav tak mohla oslavovat a těšit se z cenného zisku do extraligové tabulky.

Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 3. Moravčík (Litera, Valdhans), 25. Čermák (Moravčík, Valdhans). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Radek Špringl ml., Michal Tasch. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:2.

Arbelovský – Krejčí, Adam, Dvořák, Zvěřina, Horák, Škareda, Smolko – Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Tecl "C", Dudek, Krajíček, Teplý, Pejchal, Kyncl