7. 1. 2017 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Dokonalý obrat! Kapitán Holenda svým hattrickem vystřílel staršímu dorostu výhru v Letňanech

PRAHA - Skvělý počin se povedl starším dorostencům! Ti díky kolapsu ve třetí třetině prohráli na Slavii, ale na druhý den se skvěle vyspali a vypnuli motory letňanským dvouplošníkům. Bruslaři se ale ze své postýlky drápali poněkud déle, jelikož po dvou třetinách prohrávali 0:2. Jenže poté se jim povedlo díky urputné snaze srovnat a v prodloužení dokonce rozhodnout! O všechny tři zásahy se postaral Vojtěch Holenda, po zranění opět hrající s céčkem na hrudi. Svěřenci Václava Adama a kníratého stratéga Jaroslava Bence tak dál žhaví naděje na postup do play-off! (Foto: Juniorský hokej)

Letňany začaly skvěle a na soupeře vlétly s velkou chutí. Brankář Blažek měl o práci postaráno a musel předvést několik povedených zákroků. Mladí Bruslaři postupem času hru vyrovnali a potom měli navrch. Dostávali se hlavně ke střelbě z blízkosti modré čáry, ale gólman Hamalčík svůj tým držel. Pro hosty byla škoda, že se jim moc nedařilo tečovat. Asi největší šanci měl na holi Vojtěch Veverka, který pálil zblízka do odkryté brány, ale maskovaná opora Letců se bleskově přesunula ve svém území a výborně zasáhla svým levým betonem. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce se obraz hry změnil. Domácí na ledě úřadovali, zatímco Broďáci se stále ne a ne dostat ke své hře. Důležitá pasáž utkání přišla na konci první půlky utkání, kdy celek z hlavního města vstřelil dva slepené góly. Nejdříve si sjel na osu hřiště Tomáš Fabiánek a z ideální palební pozice krásnou střelou zavěsil do šibenice, po čemž se při přesilovce trefil k protější tyčce z levého kruhu Petr Kocík. Hosté byli tou dobou v útlumu a trápili se až do druhé sirény.

Ve třetí periodě to vypadalo, jako kdyby na led vyjelo úplně jiné mužstvo. Mladí Bruslaři jasně dominovali a snažili se za každou cenu smazat dvoubrankovou ztrátu. Ještě více je povzbudilo prolomení střeleckého trápení, když při hře 4 na 4 zblízka dorazil kotouč za Hamalčíkova záda důrazný kapitán Vojtěch Holenda. Letci se po většinu času bránili, ale nejtěsnější vedení udrželi až do závěru utkání. Brodský trenér Václav Adam si vzal minutu a 35 sekund před koncem třetí třetiny oddechový čas, brankář Blažek zůstal na střídačce a soubor z Kotliny zkusil štěstí se šesti hráči v poli. Letňany hned několikrát pálily na prázdnou bránu, ale kvůli smůle a velké obětavosti hostů uklidňující gól nevsítily. Naopak, udeřilo na druhé straně! Radim Pejchal nahodil puk na bránu, před brankovištěm chytil kus černé gumy Vojtěch Holenda a špičkovou ranou k tyči poslal duel do prodloužení.

Pražané v prodloužení několikrát netrefili bránu a parta z Kotliny to brzy potrestala. Matěj Krejčí založil bleskový protiútok, když nahrál na levé křídlo rozjetému Tomáši Křehlíkovi. Šikovný útočník vyřešil přečíslení 2 na 1 učebnicově a přihrál do kruhu Vojtěchu Holendovi, jenž zápěstním projektilem k protější tyčce završil hattrick a vystřelil svému týmu bonusový bod.

Letňany - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 29. Fabiánek (Nedorost), 30. Kocík (Antoš, Jelínek) – 49. Holenda (Cachnín, Krejčí), 60. Holenda (Pejchal), 62. Holenda (Křehlík, Krejčí). Rozhodčí: Tomáš Horák – Zbyněk Karda, Pavel Zháňal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0.0. Diváci: 67. Střely na branku: 31:40 (10:16, 11:9, 10:14 – 0:1). Průběh utkání: 2:0, 2:3p.