21. 10. 2017 | Ladislav Vácha, Pavel Kovanda

Dobrá práce! Brod vyhrál na ledě houževnatého Písku a bere 3 body

Havlíčkobrodští hokejisté se vydali k dalšímu zápasu k řece Otavě, kde je čekal zvedající se Písek, který vyhrál tři zápasy za sebou. Od začátku bylo jasné, že Jihočeši budou vyrovnaným soupeřem a nedají svou kůži lacino. Bruslaři dvakrát o gól vedli, ale soupeř dokázal vždy srovnat krok. Na branky ze závěru 2. a 3. třetiny však už Míkovi svěřenci nedokázali odpovědět a parta z Kotliny si tak domů odváží všechny tři body za vítězství 4:2. Z brodského tábora se trefili Jakub Šuhaj, Patrik Přidal, Lukáš Endál a Luboš Voříšek.

Ihned v úvodu utkání dostal Písek výhodu přesilové hry. Domácí tým byl kousek od úvodního gólu, když Pouchova střela projela těsně vedle tyče. Ovšem jako první se mohl radovat tým Havlíčkova Brodu. Bývalý hráč Písku, Jakub Šuhaj, se dostal po vhazování k puku a jeho střela se odrazila od horní tyčky do sítě. Havlíčkův Brod byl po vstřelené brance aktivnějším a lepším týmem, ale zhruba po minutě bylo srovnáno. David Ciboch tečoval střelu obránce Aleše Sudy a začínalo se od začátku. Oba týmy hrály ve vysokém tempu, ale bylo vidět, že žádný nechce udělat chybu. Havlíčkův Brod získal výhodu v podobě přesilové hry, kterou dokázal zužitkovat. Tomáš Semrád vyslal střelu, kterou dokázal lehce tečovat Patrik Přidal a Havlíčkův Brod šel opět do vedení. Ke konci první periody se vyznamenal brankář Písku Štekr, který lapil všechny střelecké pokusy.

Domácí tým si nemohl přát lepší vstup do druhé třetiny. Václav Pouch našel na pravém kruhu volného Robina Medka, který si připsal svůj premiérový gól ve žlutomodrém dresu. Po vyrovnávacím gólu se ke slovu opět dostal hostující celek, který se na nějaký čas usadil v útočném pásmu, avšak vedoucí gól z toho nepadl. Ve druhé třetině se také nejvíce vylučovalo, a to znamenalo, že jsme mohli vidět ukázkovou hru v oslabení od obou týmů. Už to vypadalo, že se po druhé třetině půjde do kabin za nerozhodného stavu, avšak Lukáš Endál ujel všem hráčům po křídle a dostal se před brankáře, kterému poslal puk přesně nad rameno.

Začátek třetí třetiny patřil hostům, kteří se dostávali ke střeleckým pokusům a domácí tým pouze posouval kotouč pryč od brány. Po nevyužité přesilové hře Havlíčkova Brodu se pokračovalo ve vysokém nasazení. V polovině třetí třetiny vytáhl písecký brankář Štekr ukázkový zákrok na brankové čáře a držel naděje Písku na srovnání stavu. Velkou chybu v obraně předvedl obránce hostů, který neuhlídal puk a domácí Novák se řítil sám na brankáře, ale jeho střelu vychytal hostující brankář. Šance domácího celku na vyrovnání zmařil Luboš Voříšek, kterému přesně přihrál Miroslav Třetina.

Písek - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Ciboch (Suda, Koupal), 22. Medek (Pouch, Červinský) – 5. Šuhaj (Voříšek), 11. Přidal (T. Semrád, Vašíček), 40. Endál (Vašíček, Třetina), 57. Voříšek (Třetina). Rozhodčí: Velčovský – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 421. Střely na branku: 26:35 (8:19, 9:11, 9:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Písek

Štekr – Parýzek, Polata, Hanus, Suda, Herr, Červinský, Turek, Pavlíček – Sýbek, Pouch, Pašek, Koupal, Vlk, Ciboch, Drda, Medek, A. Novák, Strnad, Jiřinec, Rod

Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, M. Semrád – Endál, Třetina, Přidal – Šuhaj, Michálek, Voříšek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Ludvík