18. 3. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři zvládli dramatický zápas s Děčínem! Postup vystřelil Semrád

HAVLÍČKŮV BROD - Bruslařům chyběl k postupu do semifinále poslední bod, který se nerodil lehce. Děčínští Medvědi po většinu zápasu zle kousali, ale jako první šli do vedení Havlíčkobrodští. Hosté dokázali vyrovnat a zápletka pokračovala ve třetí třetině. V ní si dokázali vytvořit několik šancí Bruslaři, ale ujala se jen jedna. Děčín, který hrál skvěle, vyrovnal a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Postup do semifinále trefil obránce Tomáš Semrád, který využil přesilovou hru. Do listiny střelců se krom zmíněného střelce zapsali David Vala s Petrem Kuchtou. Konečný stav série 3:0.

Třetí čtvrtfinále začalo útočnými choutkami obou týmů, ale brankáři byli bezchybní. Děčínští hráli přesilovou hru, ve které zatápěli domácí obraně, ale ta byla pevná. Jako první mohli udeřit Děčínští, ale šance Zdenka Petráše skončila na Novákovi, který se stihl včas přesunout. Domácí výběr měl možnost přesilové hry, ale tu nesehrál dle svých představ a skóre zůstalo nezměněné. Děčín hrál s velkou chutí a několikrát zaměstnal Nováka v čele s jeho obranou, ovšem Volrábův pokus neměl dostatečné parametry, aby skončil za brankovou čárou. Tři minuty před první sirénou měli Bruslaři opět výhodu jednoho muže navíc, ale ani čtvrtá přesilovka branku nenabídla.

Ve druhé části pokračoval nastolený trend hostů, kteří hráli vyrovnanou partii s domácími. V první šanci byl Přidal, ale ten si na Lavingera nepřišel, stejně jako Lukáš Endál s Petrem Kuchtou. Na útočnou zteč se vydal děčínský Daniel Volráb, který chtěl ohrozit Nováka, ale ten ho skvěle vystínoval. Diváci v Kotlině se dočkali první trefy v utkání. Lukáš Endál přistrčil touš Davidu Valovi, jenž si nabruslil k pravému kruhu. Havlíčkobrodský obránce zamířil přesně k pravé tyči a nedal gólmanovi hostů žádnou šanci. Hosty branka nepoložila a šli za vyrovnáním, ale všechny šance skončily na Novákovi. Medvědi se za svoji aktivitu dočkali vyrovnávajícího gólu. Od modré nahodil puk Jan Kaltenböck, jenž trefil Jaroslava Navarru, od kterého se touš příhodně odrazil na osamoceného Lukáše Ziku. Útočník Děčína měl dostatek času, aby trefil poloprázdnou klec. Po vyrovnávající brance mohl vrátit vedení domácím Lukáš Endál, ten ale se svým bekhendovým pokusem neuspěl, když ho vychytal Lavinger. Oba týmy měly několik šancí, aby překlopily misky vah na svoji stranu, ale oba brankáři zamkli své svatyně.

Úvod třetího dějství patřil domácím hokejistům, kteří několikrát zaměstnali Lavingera, ale ten byl vždy na místě. Vedení na stranu Bruslařů mohl po krásné akci Luboše Voříška zajistit Jan Milfait, ovšem ten nenasměroval touš do brány Děčína. Aktivitu domácích podtrhl Patrik Přidal společně s Lukášem Endálem. Druhý jmenovaný vystřelil na gólmana hostů, který ustál ve svém brankovišti i několik dorážek. Medvědi se nemohli dlouhou dobu dostat před Nováka, který nemusel nic řešit. Bruslaři šli za svoji aktivitu do vedení. David Kozlík ustál souboj u branky Lavingera, na kterého potom vystřelil. Hostující gólman s maskou vyrazil touš jen před sebe a nejrychleji byl u puk Petr Kuchta. Bojovník Bruslařů neměl se zakončením problémy, když pověsil hrací předmět za bezmocného Lavingera. Hosty gól nesložil a několikrát zatopili Novákovi, který podržel svůj tým důležitými zákroky. Medvědi vyrovnali pět minut před koncem základní hrací doby. Po vyhrané buly se zmocnil puku Michal Oliverius, který přiťukl touš mezi kruhy na Romana Navarru. Útočník hostů střelou zápěstím prostřelil Nováka pod levý beton. Děčínští mohli jít do vedení, ale nedokázali využít přečíslení tři na jednoho. V posledních třech minutách utkání se hrál strhující hokej, avšak skóre se už nezměnilo.

Na řadu přišlo desetiminutové prodloužení, jež mělo určit vítěze třetího čtvrtfinále. První ohrožení brankáře přišlo ze strany Bruslařů, avšak pokus Tomáše Semráda našel ve své výstroji Lavinger. Domácí byli aktivní, když to nadvakrát zkoušel Lukáš Endál, ale ani elitnímu střelci nebylo souzeno rozhodnout. Potom přišla rozhodující situace, která ukončila celou čtvrtfinálovou sérii. Na trestnou lavici usedl děčínský obránce Jan Kaltenböck, který šel pykat za podražení. Domácí výběr nabídnuté šance využil. Lukáš Endál nabil na horní okraj pravého kruhu Tomáši Semrádovi, který střelou k levé tyči rozvlnil síť za Lavingerem a odšpuntoval tak radost domácích fanoušků.

Podívejte se také na podrobnou reportáž akci po akci.

Výsledky čtvrtfinále play-off Střed + Západ

Moravské Budějovice – Sokolov 1:3, 1:0, 4:3p (stav série 2:1)
Kolín – Žďár nad Sázavou 2:6, 1:2sn, 3:4p (konečný stav série 0:3)
Vrchlabí – Jablonec 2:6, 4:1, 2:4 (stav série 1:2)

Havl. Brod - Děčín

Branky a nahrávky: 26. Vala (Endál, Chlubna), 49. Kuchta (Kozlík, Beneš), 62. T. Semrád (Endál, Milfait) – 34. Zika (Navarra, Kaltenböck), 55. Navarra (Oliverius, Balcar). Rozhodčí: Ivan Čuňočka, Filip Vrba – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 2:7, navíc Chlubna 10 min. OT [NESP], Hašek, Zika (oba DEC) 10 min. OT [NESP], Oliverius (DEC) OK [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 142. Střely na branku: 36:26 (9:8, 10:8, 14:10 – 3:0). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2p.

Novák (Marek) – T. Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj