6. 9. 2017 | Ladislav Vácha, Milan Sochor, Petr Eliáš

Bruslaři generálku zvládli. Endál nasázel hattrick, trefil se i novic Pipek

Bruslaři neodjeli na jih Čech v nejsilnější sestavě a hned z úvodu rychle inkasovali. Písku stačilo 52 sekund na to, aby se dostal do vedení. Hostům se podařilo sice vyrovnat, žlutomodří si ovšem vzali vedení brzy zpět a první třetinu překvapivě o gól vyhráli. Po přestávce ale v nastoleném trendu pokračovat nedokázali. Mašina Havlíčkova Brodu se rozjela na plné obrátky, a nakonec svého soupeře přejela jednoznačným rozdílem. Velkou měrou se na vítězství podílel LUKÁŠ ENDÁL, jenž vsítil hattrick. Mezi střelce se zapsali také PETR KUCHTA, LUBOŠ VOŘÍŠEK, JAN MILFAIT, JAKUB ŠUHAJ a TOMÁŠ PIPEK, který při své premiéře prokázal svoji šikovnost a ukázal se v dobrém světle. V obranných řadách nastoupili také dva starší dorostenci – VIKTOR HORÁK s RADIMEM PEJCHALEM.

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

Písek naskočil do utkání aktivně a z nabídnuté přesilovky šel do bleskového vedení. Od modré čáry vypálil Kryštof Švagr, puk byl ve hradbě těl před brankovištěm zřejmě ještě tečován jedním z bránících hráčů Havlíčkova Brodu a zaplul do protipohybu gólmana Nováka, jenž měl zcela zakrytý výhled. O vyrovnání se mohl postarat Patrik Přidal, ale po dobré nahrávce Tomáše Pipka zblízka pálil z voleje těsně vedle. V 7. minutě už však Bruslaři slavili vyrovnání. Tvrdou ránu Kryštofa Kulhánka vyrazil brankář Štekr před sebe, a i když Tomáš Chlubna se svou dorážkou ještě neuspěl, Petr Kuchta vzápětí procedil kotouč do sítě. Slibnou šanci si vytvořili i domácí, ale střílená nahrávka jen projela brodským brankovištěm. V 11. minutě už to ale Jihočechům vyšlo. Jan Turek vypálil od modré čáry a jemná teč Františka Bárty našla skulinku mezi Novákovými betony.

Hosté nastoupili do prostřední části skvěle a už ve 22. minutě vyrovnali na 2:2. Dělovku Davida Valy od modré čáry brankář Štekr vyrazil a odražený kotouč doklepl za jeho záda Luboš Voříšek. Broďáci na hrací ploše jednoznačně dominovali a brzy dokonali obrat. Luboš Voříšek chytře přistrčil puk na hůl Jana Milfaita, jenž bekhendovou střelou z mírného úhlu na pravé straně trefil protější šibenici. Sám na bránu potom ujížděl Tomáš Pipek, jenže nastřelil jen dobře vyjetého brankáře Štekra. Do dalšího samostatného úniku se po výtečném pasu Davida Valy dostal Jakub Šuhaj a mezi Štekrovy betony pohotově skóroval. Písek nevěděl, kam dřív skočit, a brzy inkasoval znovu. Tomáš Pipek nabil Lukáši Endálovi, jehož svižný projektil z mezikruží zasáhl svůj cíl. Skvěle hrající Tomáš Pipek pokračoval v bravurním představení a ve 37. minutě své vynikající sólo z levé strany zakončil mezi betony gólmana Štekra.

Do závěrečného dějství vyjel místo brankáře Nováka na led jeho kolega David Marek a hned musel řešit několik nepříjemných projektilů soupeře. Hokejisté od řeky Otavy se sice snažili hodně tlačit do zakončení, ale gólman Marek i nadále pokračoval v bezchybném výkonu a jednou měl i pořádné štěstí, když Ladislav Marek zazvonil na břevno. Havlíčkův Brod byl v koncovce o poznání úspěšnější. Tomáš Pipek připravil nahrávkou z pravé strany další ideální palebnou pozici pro Lukáše Endála a ten z levého kruhu o beton brankáře Štekra poslal puk do sítě. Tentýž hráč také uzavřel střeleckou listinu, když v 51. minutě po dobré práci Patrika Přidala v útočném pásmu a jeho následném pasu udeřil z předbrankového prostoru ranou pod víko, čímž završil svůj hattrick a podtrhl brodskou výhru 8:2.

přát.. kolo, středa 6.9.2017 od 18:00
Zimní stadion Písek
2:8
(2:1, 0:5, 0:2)
Písek - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 1. Švagr (Rod), 11. Bárta (Turek, Torba) – 7. Kuchta (Chlubna, Kulhánek), 22. Voříšek (Šuhaj, Vala), 25. Milfait (Voříšek), 28. Šuhaj (Vala), 33. Endál (Pipek, Přidal), 37. Pipek (Balgalvis), 44. Endál (Pipek, T. Semrád), 51. Endál (Přidal, Pipek). Rozhodčí: Čáp – Šperl, Horažďovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 29:41 (13:19, 6:14, 10:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:8.