1. 11. 2017 | Štěpán Ondráček

Brod znovu uhájil svou tvrz! Endál sestřelil druhý Tábor hattrickem!

HAVLÍČKŮV BROD – Bruslaři se dnes postavili proti Táboru, se kterým hráli o první příčku. Trenér Václav Adam s Ladislavem Fixou se museli obejít bez kvarteta Jakub Šuhaj, Tomáš Chlubna, Petr Kuchta a Filip Beneš. Všichni hráči jsou zranění. Domácímu výběru se povedla první třetina, jíž ovládli 5:1, ovšem ani velký náskok nezabránil dramatu. Tábor ve třetí třetině zabral a dotahoval náskok Bruslařů, který stáhli na 6:4. Pojistku pro Bruslaře dal Patrik Přidal. Do listiny střelců se třikrát zapsal ostřelovač Lukáš Endál a po dvou brankách zaznamenali Luboš Voříšek s Patrikem Přidalem.

Souboj dvou nejlepších týmů 2. ligy skupiny Střed začal ve strhujícím tempu. Bruslaři hráli zkraje zápasu početní výhodu a naložili s ní parádně. Kryštof Kulhánek předal touš Luboši Voříškovi a ten od modré zápěstím poslal hrací předmět do levého horního rohu. Hosté kontrovali za pár okamžiků. Jakub Matušík našel před brankou Radka Seidla, jenž se trefil nad Novákovo rameno. Rychlý hokej bavil fanoušky a především ty havlíčkobrodské. Bruslaři se prosadili ve vlastním oslabení, když Patrik Přidal našel osamoceného Lukáše Endála, který bekhendem nedal Davidu Novákovi šanci. Táborští hokejisté potom chvíli hráli vyrovnanou partii, ale své tempo neudrželi dlouho, neboť inkasovali potřetí. Puk šel po ose Josef Vašíček – Miroslav Třetina - Lukáš Endál. Právě poslední jmenovaný pověsil touš pod horní tyč a vyhnal hostujícího gólmana z branky. Domácí rozradostnili Kotlinu ještě dvakrát. Nejprve Jan Milfait našel před brankou volného Luboše Voříška a ten se z první nemýlil. Třetinu hrůzy pro Tábor zakončil ostrostřelec Lukáš Endál, jenž zkompletoval hattrick po dobré práci před brankou.

Druhé dějství ztratilo jiskru a glanc z předchozí dvacetiminutovky a utkání přišlo o náboj. Bruslaři pokračovali v dobývání branky Tábora. Po souhře Tomáše Semráda a Lukáše Endála zazvonila za Klestilem tyč. Sportovním gestem se vyznamenal domácí útočník Tomáš Cejpek, který odvolal faul na svojí osobu. Kohouti, kteří se do pásma Bruslařů moc nedostávali, najednou dostali více prostoru, avšak veškeré závary před svojí brankou uhasil Čeněk Novák. Kotlina se dočkala šesté branky, která padla v početní výhodě. Miroslav Třetina vystřelil od modré čáry a puk před Klestilem tečoval Patrik Přidal. Táborští mohli na trefu domácích odpovědět rychle, ovšem střela Martina Havrana skončila na pravé tyči domácí svatyně. V poslední šanci třetiny se ocitlo duo Milfait – Voříšek, ovšem druhému jmenovanému těsně utekl puk.

Oba dva týmy vstoupily do třetí třetiny s různými představami. Domácí se vesměs nikam nehnali a Táborští vycítili šanci. Hosté hráli početní výhodu a branka padla současně s jejím koncem. Tomáš Rousek nabil přes šířku pásma Radku Seidlovi, který našel skulinu mezi Novákovými betony. Hosté byli polití živou vodou a na ledě to bylo znát. Několik závarů před svou svatyní musel řešit Čeněk Novák, který držel Tábor na uzdě. Radek Seidl hrál ve velké pohodě, když se svým spoluhráčem přečíslil domácí obranu. Josef Urbanec naservíroval puk Radku Seidlovi, který do protipohybu Nováka zakončil a zaznamenal hattrick. Pro domácí bylo ještě hůř, když se dotírající Marcel Dvořák natlačil před brankáře Bruslařů a záhadným způsobem protlačil kotouč za brankovou čáru. Domácí hokejisté přežili drtivý tlak Kohoutů a vítězství do prázdné klece pečetil Patrik Přidal.

Podívejte se na podrobný popis zápasu včetně nastřelených tyčí nebo fair play gest na obou stranách.

Havl. Brod - Tábor

Branky a nahrávky: 2. Voříšek (Kulhánek), 12. Endál (Přidal, Vala), 14. Endál (Třetina, Vašíček), 14. Voříšek (Milfait, Vala), 20. Endál (Vašíček, Třetina), 35. Přidal (Třetina, T. Semrád), 60. Přidal – 6. Seidl (Matušík, Černý), 43. Seidl (Rousek, Černý), 53. Seidl (Urbanec, Rousek), 58. Dvořák (Rousek, Černý). Rozhodčí: Michal Antonín – Jan Vašíček, Henrich Kráľ. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 880. Střely na branku: 43:37 (18:14, 15:8, 10:15). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:4, 7:4.

Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal – Michálek, Milfait "A", Voříšek – Cejpek, Ludvík, Kozlík