16. 8. 2016 | Ladislav Vácha

Bravo! Bruslaři přetlačili v derby Plameny a slaví první výhru

Zimní stadion v Kotlině hostil prestižní derby Vysočiny, v němž se střetli domácí Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. Po gólově poklidné úvodní dvacetiminutovce byla k vidění v prostředním dějství divoká přestřelka, po níž svítil na tabuli nerozhodný stav 3:3. Soubor z Kotliny ve třetí periodě překlopil pomyslné misky vah na svou stranu a nejtěsnější náskok udržel až do závěrečné sirény. Branky za Broďáky stříleli Tomáš Cejpek, Filip Beneš, Ondřej Šíma a Jiří Severa. Parádní domácí premiéra!

Bruslaři začali aktivně a brzy si vytvořili první velkou šanci. Hezkou střelu zápěstím vyslal ze své hole Filip Beneš, ale i když už brodští fanoušci jásali, kotouč brankovou čáru nepřešel. Domácí mohli poprvé udeřit při přesilové hře, když se hákováním provinil Adam Rašner, ale nedokázali se probít do nadějnější příležitosti. Havlíčkobrodští příznivci se dočkali gólové radosti v 17. minutě, když Ondřej Hlídek sice neprošel mezi dvěma protihráči, ale kotouč se odrazil k Tomáši Cejpkovi, jenž skóroval přesně k tyči.

Hosté naskočili do prostřední části s velkou chutí a ve 22. minutě bylo vyrovnáno. Tomáš Střecha hezkým pasem vyslal do samostatného úniku Ondřeje Kovářů, jenž si položil gólmana Pance a poslal kotouč do sítě. Vyrovnávací branka Plameny pořádně nakopla a Bruslaři čelili mohutnému tlaku. Brodské obraně pláchl šikovný mladík Filip Nováček, ale na brankáře Pance nevyzrál. Aktivnější hosté dokonali obrat ve 32. minutě, když při hře 4 na 4 naznačil střelu Luboš Kunstmüller a zasunul puk mezi Pancovy betony.

Soubor z Kotliny se tím nenechal rozhodit a brzy se radoval ze druhé přesné trefy. Od modré čáry vypálil Michal Semrád a Filip Beneš mazanou tečí usměrnil letící puk mimo dosah gólmana Blažíčka. Kotlina dál přihlížela štědrým gólovým hodům. A byl to Žďár nad Sázavou, který si vzal zpět ztracené vedení při hře v početní převaze. Broďáci zaspali před svým brankovištěm a Martin Pleva v pohodě překonal ležícího Michaela Pance, jenž neměl žádnou šanci zasáhnout. Doznívající radost Plamenů však nekompromisně uťal Ondřej Šíma, který práskl na modré čáře do puku a tvrdou dělovkou prostřelil brankáře Blažíčka.

Třetí perioda se dlouho odvíjela ve vyrovnaném duchu, ale šancí bylo jako šafránu. Fanoušci sledovali spíše urputnou a bojovnou bitvu o každý centimetr ledu. Bruslaři si postupem času začali vytvářet tlak, který vyústil další gólovou euforií v 52. minutě. Tomáš Mečiar podél pravého mantinelu posunul puk do jízdy Jiřímu Severovi, jehož rána z kruhu překvapila brankáře Zeleného, jenž se na konci druhé třetiny postavil do brankoviště místo svého kolegy Blažíčka. Domácí strážili své nejtěsnější vedení jako oko v hlavě, několika výbornými zákroky je podržel i gólman Panec. Plameny zkusily štěstí při závěrečné hře bez brankáře, ale Havlíčkův Brod už si první výhru utéct nenechal.

příp.. kolo, úterý 16.8.2016 od 18:00
ZS Kotlina
4:3
(1:0, 2:3, 1:0)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 17. Cejpek (Hlídek, Bednář), 34. F. Beneš (M. Semrád, Chlubna), 37. Šíma (Přidal, Severa), 52. Severa (Mečiar) – 22. Kovářů (Střecha), 32. Kunstmüller (Staněk, P. Beneš), 36. Pleva (Gregar, Kovářů). Rozhodčí: Jan Kubát, Tomáš Kukeně – Petr Křivohlavý, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Panec (Adam) – Vala, Kulhánek, Mečiar, Lacina, Šíma, M. Semrád – Chlubna, Ludvík, F. Beneš, Severa, Přidal, Sidorov, Hlídek, Cejpek, Bednář