BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Litomyšl - Havl. Brod 8:3 - Béčko znovu prohrálo. Tentokrát neuspělo na ledě Litomyšli
Béčko znovu prohrálo. Tentokrát neuspělo na ledě Litomyšli

18.10.2017 | Ladislav Vácha

Bruslaři nezačali v Litomyšli dobře a už ve 13. minutě prohrávali o dvě branky. Bleskově snížil Lukáš Vala, a i když si domácí vzali dvoubrankový náskok zpět, vstřelil kontaktní branku chvíli před první sirénou obránce Jakub Lacina. Jiskra ale vyhrála prostřední část jednoznačně 3:0 a v závěru třetí periody dokonce vedla už 8:2. V poslední minutě pak upravil z brodského tábora na konečných 8:3 Jan Jelínek (na snímku).

5., neděle 15.10.2017
HC Litomyšl
HC Litomyšl - BK Havlíčkův Brod
8:3
(3:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Musil (Pilavka), 13. Starý (Pilavka), 16. Vomočil (Pilavka, Musil), 25. Budina (Pilavka), 31. J. Voříšek (Novotný, Zahradník), 34. Pilavka (Vomočil), 49. J. Voříšek (Mečiar), 56. Barkoči (Musil, Starý) – 14. L. Vala (J. Přibyl, Hynek), 19. Lacina (Cejpek), 60. Jelínek (Lacina, Suchý). Rozhodčí: Jiří Veselý – Ladislav Hrabal, Vít Brejša. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 42:25 (13:7, 15:9, 14:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:3.

HC Litomyšl: Klička (Kalousek) – Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar, Starý – Solnička, Dvořák, Novotný, Skoumal, Barkóci, Musil, Zahradník, Bor, J. Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina "C"

BK Havlíčkův Brod: Hanák (Folvarský) – Lacina, Rubner, Suchý, Lachman, Motl, Bancíř – Piskač, Hynek, L. Vala, Jelínek, Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek "C", Polák, Fixa, Homola

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): V utkání jsme nevyužívali šance, které jsme si vytvořili, na gól se hrozně nadřeme. Špatná byla i obranná souhra, měli jsme špatný přístup k protihráčům v naší třetině. Domácí měli dobrý pohyb, zůstávali často neobsazení a z toho dávali góly.