15. 12. 2012 | Tomáš Nejedlo, Pavel Buňat

Havlíčkův Brod i přes inkasovaný gól v power-play veze z Benátek všechny body

B E N Á T K Y N A D J I Z E R O U - Hokejisté Havlíčkova Brodu prodloužili zdařilou bodovou sérii. S prádznou neodešli ani v sedmém utkání v řadě, když uspěli na ledě Benátek nad Jizerou 4:3 a posunuli se na úkor svého soupeře na šestou příčku. Během šedesáti minut si Rebelové dvakrát vypracovali tříbrankový náskok, přesto jim nakonec bylo ještě pořádně horko. Benátky ve třetí části totiž snížily, a během závěrečné power-play se dokonce dostaly na dostřel. Poslední vteřiny hry už si ale hosté před početnou skupinou svých fanoušků pohlídali a vezou si na Vysočinu tři body. Velkou měrou se na výhře podílel Roman Vondráček, který se v první části trefil hned dvakrát.

Už v první třetině hosté prokázali svou efektivnost v zakončení. Z pěti střeleckých pokusů hned dva dokázali přetavit v gól. Ale pojďme od začátku. Už po necelé minutě hry inkasoval dvouminutový trest Dalibor Bortňák a za průpovídky směrem k hlavnímu rozhodčímu Pešinovi obdržel jako bonus ještě desetiminutový osobní trest. V další přesilové hře při vyloučení Šimka už ale Rebel poprvé skóroval. A nebyla to ledajaká trefa. Knotek s Endálem vymysleli perfektní přihrávku pro Romana Vondráčka, jenž jejich snažení podtrhl gólovou střelou do prázdné branky – 0:1. Po devíti minutách hry se Havlíčkův Brod radoval podruhé. Váhajícímu Ulrychovi za brankou sebral kotouč Kostourek, předložil jej do předbrankového prostoru opět Romanu Vondráčkovi a ten překonal přemisťujícího se Vošvrdu – 0:2. V 11. minutě sudí Pešina poslal do sprch za zákrok na Štěpánka domácího Radima Šimka a domácí se museli bránit v pětiminutovém oslabení. Domácí se ubránili a přestáli i šanci Polodny v závěru třetiny. Za domácí kontroval Tomáš Klimt, jenž napálil Suchanovy betony.

Velká šance na snížení stavu se naskytla ve 23. minutě domácímu Galambošovi, jenž byl v brejku držen hostujícím Třetinou a sudí Schmejkal zkřížil ruce nad hlavou – trestné střílení. Peter Galamboš vyzkoušel na Suchana bekhendový blafák, ovšem puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole. A tak Rebel trestal. V jednom z protiútoků se touš patrně od někoho z benáteckých hráčů odrazil na hůl Ladislava Rytnauera, který již měl ulehčenou úlohu – trefit volný prostor branky nad ležícím Vošvrdou. Ještě hůře mohlo být Benáteckým o chvíli později, když po hrubce v obraně mířil na branku Kostourek, jenže on a poté ani Stehlík neuspěli. V závěru druhé třetiny byli aktivnější domácí, komentovala to Bortňákova teč nebo Králova střela do pravé tyčky, ale snížení přinesla až povedená střela Tomáše Urbana do šibenice. Ovšem zřejmě klíčový moment utkání přišel v samém závěru druhé části hry. Martin Ondráček převzal přihrávku zpoza branky a se zakončením si věděl rady, čímž vrátil svému týmu tříbrankový náskok.

S tříbrankovým makem vstupovali Benátečtí do třetí třetiny. Přestože svého soka přehrávali a také i přestříleli, na vyrovnání již nedosáhli. V úvodu poslední periody Benátky přestály dvojnásobné oslabení, jenže jejich šance dlouho nepřicházely. Pojistit náskok Rebelů navíc mohl Lukáš Endál, ovšem z ostrého úhlu nastřelil boční síťku. Snížení na rozdíl dvou branek přinesla 54. minuta. Po sérii rychlých přihrávek se kotouč dostal k Peteru Galambošovi, jenž se nerozpakoval a napálil kus černé pryže přesně k tyčce – 2:4. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby si Benátky vyžádaly oddechový čas a Vošvrda zůstal na střídačce. Vše bylo navíc ještě umocněno faulem Polodny a s výhodou dvou mužů v poli se Benátečtí prosadili. Puky létaly do ohně před Suchanovu branku, kde Petr Kica vydoloval na chvíli netečný kotouč a poslal jej do sítě – 3:4. Poté ještě pálil do boční sítě Vlach, avšak siréna uťala benátecké snažení. Rebel vybojoval letos i potřetí proti Středočechům všechny tři body.

Benátky n/J - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 38. Urban (Galamboš, Kica), 54. Galamboš (Klimt, Urban), 60. Kica (Štich, Jaroměřský) - 5. Vondráček (Knotek), 10. Vondráček (Kostourek, Rytnauer), 25. Rytnauer, 40. Ondráček (Knotek, Endál). Rozhodčí: Pešina, Schmejkal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7 + navíc Šimek (BEN) 5 minut + 20 minut OK, Bortňák (BEN) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 338. Střely na branku: 30:16. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

Benátky n/J

Vošvrda (Stejskal) - Kajínek, Kolmann, Šimek, Vitásek, Ulrych, Jaroměřský, Moravec, Štich - Bortňák, Skořepa, Klimt, Chlapík, Plodek, Vlach, Krejčík, Král, Špaček, Galamboš, Urban, Kica.

Suchan (Neruda) - Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava - Endál, Knotek, Vondráček, Rytnauer, Kostourek, Ondráček, Micka, Třetina, Polodna, Stehlík, Štěpánek, Musil.