20. 11. 2010 | Eva Streichsbierová

Junioři sahali na Slavii po bodu, ale nakonec těsně prohráli

Havlíčkobrodští junioři se po pátečním desetigólovém debaklu na ledě pražské Sparty postavili o den později dalšímu týmu z hlavního města – Slavii. A po dvou třetinách hráli s domácími nerozhodně 3:3. Jenže v posledním dějství ještě jednou inkasovali a prohráli těsně 3:4.

Ve 4. minutě šli mladí Rebelové do vedení, když se trefil Václav Němec. O pět minut později už ovšem svěřenci trenérské dvojice Václav Adam, Milan Chalupa prohrávali 1:2. A pouhých deset vteřin před první přestávkou zasadili třetí ránu do sebevědomí hostů domácí Slavíček.

Druhá třetina se ale hrála plně v režii Rebelů. Nejprve snížil Tomáš Richter na rozdíl jediného gólu a ve 34. minutě bylo zásluhou Jana Milfaita vyrovnáno - 3:3. V tu chvíli měl Havlíčkův Brod jednoznačně psychicky navrch, bohužel toho v závěrečném dějství nedokázal využít.

Naopak dvanáct a půl minuty před třetí sirénou se střelecky prosadil domácí Mavrojanidis a na jeho přesnou trefu už mladí Rebelové odpověď nenašli. Zápas prohráli těsně 3:4 a z dvoudenní výpravy do Prahy se tak vraceli bez jediného bodu.

Noen Extraliga Juniorů

Branky a nahrávky: 7. Slavíček, 9. Poletín (Koubek, Jeník), 20. Slavíček (Semrád, Hellar), 48. Mavrojandis (Slavíček) - 4. Němec, 24. Richter (Blažek), 34. Milfait.