21. 1. 2012 | Pavel Buňat

Chomutov na vlastním ledě překvapení nedopustil

C H O M U T O V - Rebelové na ledě průběžně druhého Chomutova skvěle začali. Už ve třetí minutě se těšili z vedení po gólu Martina Zábranského. Favorizování Piráti však ani v nejmenším nechtěli dopustit překvapivého výsledku a ještě do první přestávky otočili skóre. Ve druhé části hostující brankář Suchan kapituloval potřetí a ani tehdy domácí celek nezanechal útočné aktivity. Konečnou podobu dali utkání produktivní David Hruška s Brettem Palinem. Rebelové tak podruhé za sebou prohráli čtyřbrankovým rozdílem.

Piráti vstoupili do utkání velmi aktivně, přesto to byli hosté, kterým se podařilo otevřít skóre zápasu. Již ve třetí minutě se po pěkné akci prosadil Martin Zábranský, když bekhendem zužitkoval přihrávku Wasserbauera a prostřelil tak brankáře Řehoře.

Chomutov se ovšem nehodlal vzdát. V následujících minutách měli na hokejkách vyrovnání jak Milan Kraft, tak Nikola Gajovský. Kraft ovšem neproměnil svoji šanci, kdy jel od modré sám na bránu. Nabídnutou příležitost k vyrovnání nevyužil ani Gajovský, který měl dokonce výhodu trestného střílení. Vyrovnání tedy přišlo až v desáté minutě. Pirátům ke vstřelení branky stačilo šest vteřin z přesilové hry. Brett Palin vypálil od modré čáry a Milan Kraft dorazil odražený puk za záda brodského brankáře. Chomutovu se do konce první třetiny podařilo dokonce otočit skóre. Dvaačtyřicet vteřin před koncem třetiny se střelou prosadil Štěpán Hřebejk.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Pozornost fanoušků si získali jak pěknými akcemi, tak několika tvrdými zákroky. A v osmé minutě druhé třetiny přidali i další branku. Jírovu nahrávku tečoval za brankářova záda Nikola Gajovský. Chomutovské další gól nakopl a i nadále si drželi nad soupeřem mírnou převahu. Šanci na zvýšení vedení několikrát nevyužil Hafenrichter, který se dvakrát ocitl sám před brankářem. Chomutov do konce třetiny již soupeřovu branku výrazně neohrozil, a jelikož se nic závažného nedělo ani na jedné straně, skončila třetina skórem 3:1 pro Chomuotv.

I začátek třetí třetiny ovládli domácí. Rychle vlétli na hosty. Blízko ke skórování měl především Endál, ale ani jeden z jeho pokusů se neujal. Na obou stranách předvedli dobré zákroky oba gólmani. Po menším tlaku hostí přišli ke slovu domácí hokejisté. V sedmačtyřicáté minutě se prosadil nejlepší chomutovský střelec David Hruška. Hruška se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu. Chomutovští se od tohoto momentu stali jasnými pány kluziště. Pátý gól mohl po souhře s Gajovským Procházka.

A pátý gól opravdu přišel. Ve dvaapadesáté minutě kombinoval Jíra s Kraftem. Kotouč se dostal až k Brettu Palinovi. Kanadský obránce se střelou z mezikruží nemýlil. Hráči z Havlíčkova Brodu se ještě vzchopili na protiútok, ale po semorádově střele zazněla pouze tyč. Další branku mohl přidat opět Kraft, když se dostal do samostatného úniku poté, co brodský Jelínek zlomil při střele hůl. Domácí kapitán ovšem příliš kombinoval. Stejně tak si počínalo několik jeho spoluhráčů, kteří hráli až příliš na krásu. Do konce třetiny se již skóre neměnilo a Piráti tedy slaví výhru nad Havlíčkovým Brodem 5:1.

Chomutov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 10. Kraft (Palin), 20. Hřebejk (Havíř), 28. Gajovský (Jíra, Pavlas), 47. Hruška (Gajovský, Procházka), 52. Palin (Kraft, Jíra) - 3. Zábranský (Wasserbauer, Morava). Rozhodčí: Jaroslav Kubeš - Jan Tasch, Petr Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: 2750. Střely na branku: 61:20. Průběh utkání: 0:1, 5:1.