24. 10. 2011 | Michal Milfeit

Ústečtí potvrdili roli lídra a odvážejí si plný počet bodů

H A V L Í Č K Ů V B R O D - V rámci 16. kola 1. hokejové ligy se v havlíčkobrodské Kotlině představil lídr z Ústí nad Labem. Hosté si v průběhu první a druhé třetiny vypracovali dvougólový náskok, který se sice podařilo Rebelům zkorigovat, ale góly v závěru třetí třetiny rozhodly o výhře 4:1. Jediným úspěšným střelcem domácích byl Václav Meidl, za hosty se trefili Daniel Boháč, Haml, Roubík a Kovář.

1. třetina

Hned v samém úvodu si domácí zahráli přesilovou hru, kterou však proměnit nedokázali. Následující minuty se odehrávaly v poměrně nervózní atmosféře, z čehož pramenila celá řada nepřesností. K první velké šanci se dostal v 6. minutě Václav Meidl, jehož střela byla vytěsněna ramenem ústeckého gólmana. Nedáš – dostaneš! Toto si řekl nejeden divák havlíčkobrodské Kotliny. Miroslavu Třetinovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma, kde přihrál DANEILU BOHÁČOVI, který už sám před Laitinenem proměnil – 0:1.

V 10. minutě se po Vobořilově ráně na ledě ocitl Ostrčil, který následně odjel do kabin s krvavým šrámem v obličeji. Byla k vidění také převaha hostujícího týmu, který neustále zaměstnával havlíčkobrodskou obranu a gólmana Laitinena. Nicméně Rebelové vybojovali další početní výhodu, když na trestnou lavici usedl bývalý Rebel Miroslav Třetina. Havlíčkobrodští ji ale i přes dobré momenty využít nedokázali. Pokračovalo se velmi zostra a během krátkého období usedlo na lavici hanby po 2 hráčích na každé straně. Mimo vyloučení padly také dvě tyčky. Nejprve z hole ústeckého Miroslava Třetiny a následně z hole havlíčkobrodského Vojtěcha Němce. Konec třetiny už se dohrával v plném počtu hráčů a také v obraném pásmu Rebelů, skóre však zůstalo stejné a Havlíčkobrodští si proto do kabiny odváželi nepříznivý stav 0:1.

2. třetina

Velmi špatný úvod pro domácí celek. Uběhlo pouze 33 sekund a Lvi zvýšili svůj náskok. V mezikruží se zkušeně zorientoval Jan Alinč a následně vypálil, jeho střelu se sice Laitinenovi podařilo vyrazit, na dorážku ZBYŇKA HAMPLA už ale nestačil – 0:2. Po vstřeleném gólu zůstal na ledě ležet Pavlík, který nevypadal vůbec dobře, a s pomocí doktora odjel do kabin. Rebelové mohli vyrovnat v přesilové hře, ta však skončila po hrubce Šenkeříka a následném faulu Moravy. Ve 28. minutě mohli hosté vést už 3:0, Handlovského střelu však parádně vytáhl finský gólman v drese Havlíčkova Brodu. Z následného protiútoku mohl skórovat Meidl, ale ani on nedokázal dotlačit puk do brány.

Do druhé poloviny druhé třetiny vstoupili lépe Ústečtí. Pazourkova nepříjemná střela vyklouzla Laitinenovi z lapačky a s pořádnou dávkou štěstí zastavil kotouč až těsně před brankovou čárou. O dvě minuty později se do samostatného úniku dostal Milan Kostourek, jejž těsně před zakončenim zahákoval jeden z ústeckých obránců, a sudí tak nařídil samostatný nájezd, který šikovný forvard neproměnil. Havlíčkobrodským se přeci jen podařilo skórovat. VÁCLAV MEIDL se dostal hned přes tři ústecké hráče a výstavní střelou snížil stav utkání – 1:2. Pár sekund před koncem druhého dějství se útočník s číslem 61 pokoušel o to samé, tentokrát se o něho postarali ústečtí obránci a domácí si odváželi stejně jako v první třetině jednobrankové manko.

3. třetina

Úvod poslední třetiny patřil jednoznačně domácím. Hned po úvodním buly zakotvili v obraném pásmu Ústeckých Lvů a dělali jejich obráncům pořádně problémy. Ve 45. minutě byl v obrovské šanci Koma, s jeho ranou od modré si však poradil gólman Francouz. V zápětí měl hned dvě slibné šance Meidl, ale ani on kotouč do branky nedostal. Horké chvilky si zažil i Laitinen, když se snažili dorážet Rod s Handlovským, ovšem ani oni nebyli úspěšní. Ve 48. minutě měli domácí k dispozici již sedmou přesilovou hru, která stejně jako ty předchozí zůstala nevyužita. Ústečtí začali být trochu nervózní, což se projevovalo tvrdou hrou a dohráváním osobních soubojů mnohdy až za hranicí pravidel.

Poslední desetiminutovku zahájili Ústečtí přesilovou hrou, kterou na rozdíl od domácího celku proměnili. V čase 51:22 přihrál Zeman od modré úplně volnému JAROSLAVU ROUBÍKOVI, který před brankou nezaváhal a umístil kotouč pod Laitinenovu vyrážečku – 1:3. A hosté nepřestávali tlačit ani poté, 6 minut před koncem po Kloboučkově a Pajičově přihrávce zvýšil ROBIN KOVÁŘ přesnou střelou k tyčce – 1:4. V samotném závěru se Rebelové s nepříznivým stavem snažili něco udělat, ovšem snaha byla marná a tým z Ústí nad Labem odjíždí z havlíčkobrodské Kotliny s plným počtem bodů.

Havl. Brod - Ústí n. L.

Branky a nahrávky: 38. Meidl (Šenkeřík, Morava) - 7. Daniel Boháč (Třetina, Pajič), 21. Hampl (Alinč, Kovář), 52. Roubík (Zeman), 55. Kovář (Pajič, Kloubouček). Rozhodčí: Schmejkal - Skopal, Klein. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1084. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Laitinen (Neruda) - Šenkeřík, Morava "C", Ostrčil, Sova, Protivný, Poskočil, Pavlík "A", Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Jonáš, Semorád, Němec, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.

Ústí n. L.

Francouz (Petrásek) - Pavlík, Poživil, Dom. Boháč, Klobouček "C", Gureň "A", Vobořil - Pazourek, Handlovský, Kovář, Hampl, Zeman, Dan. Boháč, Nahodil, Rod, Alinč, Roubík "A", Šagát, Pajič, Třetina, Ludvík.