2. 3. 2024 | Tomáš Sochor

Bruslaři v přímé bitvě o páté místo porazili Nový Jičín!

Havlíčkobrodští hokejisté měli slabší vstup do utkání, na úvodní gól Nového Jičína však dvakrát odpověděl Milan Valášek. Bruslaře v cestě za třemi body několika fantastickými zákroky podržel David Cinka. Sedm sekund před koncem pak svou dvou stou brankou upravil skóre na konečných 3:1 Lukáš Endál.

Jen minutu a čtvrt po začátku první třetiny si hosté zahráli přesilovou hru, ve které si ale nedokázali vytvořit větší příležitost. O chvíli později ale za bránou domácího týmu vybojoval kotouč Robin Gebauer, jenž našel před bránou volného Zdeňka Hudečka. Ten přesnou ránou k pravé tyči otevřel skóre utkání.

(Video: czechicehockey.tv)

Asi největší šanci Havlíčkova Brodu měl chvilku před polovinou první třetiny Kuchta, jenž se zleva protlačil až ke střele. Jeho ránu na vyrážečku ovšem Klimka dokázal vyrazit. Bruslaři poté měli dvě přesilové hry, ve kterých se k několika střelám dostal Valášek. Tomu se ale nepodařilo propálit soupeřova brankáře. Neprosadil se ani Endál, jenž z pravé strany natlačil až před bránu.

Do druhé části vlétli lépe Bruslaři, kterým se sice ze začátku nedařilo překonat Jakuba Klimka. Poté ale Luboši Voříškovi najel do tandemu Milan Valášek, jenž přesnou střelou z levého kruhu na pravého vinglu vyrovnal stav utkání. Obě mužstva si poté zahrála přesilovou hru, početní výhodu se ale ani jednomu ze soupeřů využít nepodařilo.

Těsně po polovině zápasu nahodil z nulového úhlu puk před bránu Voříšek. Kotouč nakonec skrz skrumáž hráčů doskákal až k Teclovi, jehož dorážka ovšem až do klece Nového Jičína neprošla. Na druhé straně zahrozil Gebauer, jenž střílenou nahrávkou našel na levé straně volného Holaně, ten ale v ideální pozici letící puk těsně minul. V závěru druhé části se domácí dostali v přesilové hře do přečíslení, ve kterém Tecl nahrál na pravý kruh Endálovi. Hrající manažer Havlíčkova Brodu ale nastřelil tyč.

Prvních osm minut třetí třetiny měl Havlíčkův Brod obrovskou převahu. Bruslaři se téměř celou dobu drželi v útočném pásmu a dotírali na bránu Nového Jičína. Ďáblové se ovšem s vypětím všech sil ubránili a díky přesilové hře se dostali zpět do hry. V 54. minutě měl jasný gól na své holi Viktor Konečný, proti jeho zakončení do prázdné brány se ovšem fantasticky přesunul David Cinka.

Jen o chvilku později se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Marek Tecl se přes soupeřova obránce natlačil za bránu a nahrál před brankoviště, odkud se Milanu Valáškovi podařilo protlačit puk do sítě. Dvě minuty před závěrečnou sirénou mohlo být vyrovnáno, David Cinka ale znovu zlikvidoval téměř jasný gól, který měl na své holi Květoň. Hosté hráli poslední dvě minuty bez brankáře, Marek Kopic ovšem přebruslil Dudáše a nahrál před bránu Lukáši Endálovi, jenž svou dvoustou brankou potvrdil vítězství Havlíčkova Brodu.

Havl. Brod - Nový Jičín

Branky a nahrávky: 25. Valášek (Voříšek, Tecl), 55. Valášek (Tecl, A. Dvořák), 60. Endál (Kopic) – 6. Hudeček (Gebauer, D. Handl). Rozhodčí: Michal Maršálek – Dominik Kalina, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 428. Střely na branku: 40:32 (12:8, 17:9, 11:15). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Cinka (Č. Novák) – J. Novák (A), A. Dvořák, D. Vacík, Kutlvašr, Krejčí, Benák – Tecl, Valášek, Voříšek (A) – Endál, Pártl, Kopic – Havlát, Dymák, P. Kuchta (C) – Košťál