6. 1. 2024 | Tomáš Sochor

Bruslaři vstoupili do nového roku pravou nohou! Výhru nad Bobry řídil hattrickem Bureš

Havlíčkobrodští hokejisté měli výborný vstup do utkání, když se dostali do vedení již na začátku 3. minuty. Bruslaři si pak do konce druhé třetiny vytvořili tříbrankový náskok. Ačkoliv poté Bobři na konci zápasu soupeře zatlačili, Kraučukův výběr si vítězství ujít nenechal.

Havlíčkobrodským hokejistům vyšel úvod utkání na výbornou. Ji na začátku 3. minuty našel Petr Kuchta na pravé straně rozjetého Marka Tecla. Ten dojel do prostoru kruhu, odkud střelou mezi betony soupeřova brankáře otevřel skóre zápasu.

(Video: czechicehockey.tv)

Bruslaři poté dvakrát faulovali. Bobři se v první přesilové hře dostali do obrovské šance, jenže Romančík střelou z první nedokázal prostřelit připraveného Čeňka Nováka. Druhou početní převahu soupeře hosté ubránili bez větších problémů.

Faulu se ale v první třetině dopustili i domácí a v následující přesilovce se do dvou nadějných šancí dostal kapitán Havlíčkova Brodu. Nejdříve ho střílenou nahrávkou z levého kruhu vybídl k zakončení Tecl, Kuchtovi ale jeden z obránců na poslední chvíli zablokoval hůl. Vousatý útočník se poté dostal po nahození od modré čáry, kterou Kryštof Ševců vyrazil jen před sebe, k dorážce. Vyloženou šanci ale brankář Valašského Meziříčí fantasticky vytěsnil mimo tři tyče.

První polovina druhé třetiny nabídla na obou stranách množství slibných šancí. Nejdříve se mezi havlíčkobrodskou obranou proháčkoval Kozubík, který ale neprostřelil pozorného Nováka. Na druhé straně po zisku kotouče v útočném pásmu zakončoval v dobré pozici Tecl, jeho střelu ale vychytal Ševců. Bureš poté našel před bránou Pártla, jehož rychlé zakončení znovu vyrazil brankář Ševců. Domácí si poté vytvořili obrovský tlak, v jehož závěru se ve stoprocentních šancích ocitli Vaňo a Vavřík, hosty ale podržel fantastický Čeněk Novák.

Nakonec se podařilo skórovat Kraučukově družině. Filip Pártl vyhrál vhazování pro Adama Dvořáka, který ihned vystřelil. Domácímu brankářovi vypadl puk z výstroje, k dorážce se tak dostal Lukáš Bureš, jenž dostrčil touš za brankovou čáru. Jen o dvě minuty později se Broďáci radovali znovu. Lukáš Bureš tentokrát širokým obloukem vyjel zpoza brány až na modrou čáru, odkud skrytou střelou překvapil Šimona Ševců.

Bruslaři poté soupeři nabídli minutu a 38 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Bobři se v ní dlouho nemohli dostat ke střele, nakonec ale napřáhl od modré Václav Kočí, který výborně umístěnou dělovkou snížil náskok soupeře. Havlíčkův Brod si ale ještě před koncem druhé části vzal tříbrankový náskok zpět. Střelu Roberta Havláta vyrazil Ševců na levý kruh, odkud pohotově dorazil puk do odkryté klece Milan Valášek.

Týmu trenéra Aleše Kraučuka vyšel vstup do třetí části. Luboš Voříšek před bránou tečoval střelu Matěje Krejčího tak, že brankář domácích vyrazil puk přímo k Lukáši Burešovi, jenž dokonal svůj hattrick. O necelé dvě a půl minuty se Bruslaři radovali pošesté. Adam Dvořák zavezl po levé straně kotouč do útočného pásma a nahrál na pravý kruh Robertu Havlátovi. Ten poté přiťukl kotouč Marku Kopicovi, jenž bekhendem úspěšně zakončil.

Havlíčkův Brod poté hrál téměř minutu a tři čtvrtě dlouhou přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužil. Domácí toho využili a v 53. minutě šťastným gólem Ondřeje Martiníka snížili. Bruslaři mohli vzápětí skórovat, Havlátova rána ale orazítkovala spojnici soupeřovy brány. Z protiútoku zahrozili Bobři, když Romančík našel krosovou nahrávkou volného Finsterleho, jeho zakončení ale fantasticky betonem vyrazil Novák.

Domácí si v závěru vytvořili velký tlak. Po nepřesné rozehrávce havlíčkobrodské obrany se před bránu dostal Romančík, který ale trefil jen betony soupeřova brankáře. Do úniku se necelé dvě minuty před koncem utkání dostal i Marek Melenovský, který přesnou střelou na levou tyč vstřelil třetí branku svého týmu. Havlíčkův Brod však zbytek zápasu dohrál v poklidu a za výhru 6:3 si z Valašského Meziříčí odvezl všechny tři body.

Valašské Meziříčí - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 36. Kočí (Vaňo), 53. Martiník, 59. Melenovský (Vávra, Velikovský) – 3. Tecl (P. Kuchta), 29. Bureš (A. Dvořák, Pártl), 31. Bureš (Pártl), 38. Valášek (Havlát, Vala), 44. Bureš (Voříšek, M. Krejčí), 46. Kopic (Havlát, A. Dvořák). Rozhodčí: Blaha – Jurčík, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 233. Střely na branku: 28:40 (9:16, 9:13, 10:11). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6.