14. 3. 2018 | Dominik Adam

Bruslaři doma skolili Medvědy pěti zásahy! Hattrickem se blýskl Endál

Havlíčkobrodská Kotlina hostila první čtvrtfinálové utkání s Děčínem. Bruslaři v první třetině nedovolili svému sokovi skórovat a vedli 1:0. Po druhé siréně vedli 3:1 a ve třetím dějství už se trefovali pouze svěřenci Václava Adama a Ladislava Fixy. Havlíčkův Brod tak zvítězil 5:1. Za havlíčkobrodskou družinu zkompletoval hattrick Lukáš Endál, po jednom přesném zásahu přidali Luboš Voříšek a David Michálek. Stav série je 1:0.

Malí hokejisté havlíčkobrodského hokeje přivedli Bruslaře k prvnímu čtvrtfinálovému duelu. Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří si vytvářeli gólové šance. Nejblíže vstřelení branky byl Tomáš Chlubna, jenž střelou z otočky těsně minul branku. Poté ale přišel první gól večera. Miroslav Třetina přihrál zpoza branky na skvěle postaveného Lukáše Endála, který střelou k levé tyči prostřelil brankáře. Domácí hráči poté měli početní výhodu, kterou i přes slibné kombinace nedokázali využít. Broďáci přebruslovali svého soupeře a nepouštěli jej ke gólové situaci. Hostující celek měl početní výhodu, ve které slušně ohrožoval Novákovu svatyni, ale bez gólového efektu.

Na začátku druhé periody prověřil domácího brankáře Jaroslav Hašek, který dělovkou trefil jeho vyrážečku. Ve třiadvacáté minutě putoval na trestnou lavici domácí Kuchta. Děčínští v úvodu přesilovky měli nepřesné přihrávky, které je vyháněly z pásma. Jeden z hostujících hráčů vypálil na konci početní výhody do zadního hrazení, puk se odrazil a putoval až k trestné lavici, odkud vycházel Petr Kuchta, jenž pelášil do brejku. Natlačil se z levé strany před Lavingera a zkusil bekhendový blafák, se kterým neuspěl. Lukáš Endál byl v přečíslení s Patrikem Přidalem, ale Endálova přihrávka neskončila na Přidalově holi. Sedm minut a devětačtyřicet vteřin do konce druhé části hry šli Bruslaři do dvoubrankového vedení. Miroslav Třetina si vybruslil až před Lavingera, který se nestihl přesunout, ale domácí kapitán branku minul. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu k levé tyči hostující svatyně, kde stál Lukáš Endál, jenž ukázal svou bojovnost na brankovišti a dostal puk do sítě.

Po vstřelené brance byl ve velké šanci Tomáš Chlubna, který trefil odražený puk do brankářova betonu. Bruslaři šli do dalšího oslabení s tím, že jej musí ubránit a držet si stále dvoubrankový náskok. To se jim povedlo. Minutu a půl před koncem druhé periody šli domácí hráči do tříbrankového trháku. Miroslav Třetina obdržel přihrávku od Davida Michálka, kterou hned přiťukl Lukáši Endálovi. Domácí sniper vypálil bez přípravy přímo k pravé tyči Lavingerovy svatyně. Gólová radost netrvala moc dlouho, jelikož Medvědi stáhli náskok na rozdíl dvou branek. Ondřej Hříbal vystřelil do Nováka, který betonem vyrazil puk před sebe, kde stál Daniel Volráb, jenž svou pohotovou dorážku poslal do domácí branky.

V úvodu třetího dějství měli domácí přesilovku, kterou využili. Lukáš Endál přihrál k levé tyčce Lavingerovy branky, kde stál David Michálek. Domácí hráč s dvanáctkou na zádech střelou bez přípravy sice nepřekonal brankáře, ale z dorážky už se nemýlil. Po vstřelené brance následovalo další oslabení Bruslařů. Hosté, i přes svou snahu dát gól, však Nováka nepřekonali. Vojtěch Šmíd poslal rychlý pas k pravé tyči, kde byl Tomáš Chlubna, jenž pouze nastavil hokejku a namířil puk mezi tři tyče, ale trefil pouze přesouvajícího se brankáře. Roman Navarra se poté prosmýkl mezi oběma beky domácího celku a jel sám na Čeňka Nováka. Zkusil zakončení jako dělal Lukáš Kašpar, ale domácí brankář stihl včas scvaknout betony a nedovolil tak jeho soupeři skórovat. Tři minuty a devatenáct vteřin před koncem zápasu vstřelili Broďáci pátou branku. Jan Milfait vyslal do úniku Luboše Voříška, který si před gólmanem přehodil puk do bekhendu a prostřelil jej mezi betony. V závěru měli Bruslaři pátou přesilovku, kterou nevyužili. Domácí tak zvítězili v prvním duelu 5:1.

Havl. Brod - Děčín

Branky a nahrávky: 4. Endál (Třetina, Přidal), 33. Endál (Třetina, Přidal), 39. Endál (Třetina, Michálek), 44. Michálek (Endál, Milfait), 57. Voříšek (Milfait) – 40. Volráb (Hříbal, Hašek). Rozhodčí: Josef Barek, Luděk Pilný – Martin Klouda, Michal Tasch. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1083. Střely na branku: 38:23 (12:7, 13:8, 13:8). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Stav série: 1:0.

Novák (Marek) – T. Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj