24. 2. 2018 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Bruslaři zkrotili Medvědy jedenácti góly! Endál dal hattrick

PELHŘIMOV - Havlíčkobrodští Bruslaři se vydali do nedalekého Pelhřimova, kde se střetli s místními Medvědy. Svěřenci trenérů Václava Adama a Ladislava Fixy začali utkání dobře, když vedli 3:0. Domácí stihli do první přestávky snížit, ale zbytek utkání patřil Bruslařům. Havlíčkův Brod přidal osm branek a připsal si jednoznačné vítězství. Premiéru mezi dospělými si odbyl mladší dorostenec Dominik Vacík. Do listiny střelců se třikrát zapsal Lukáš Endál, po dvou trefách zaznamenali Luboš Voříšek a Jan Milfait. Jeden gól dali David Kozlík, Filip Beneš, Miroslav Třetina a Tomáš Semrád.

Bruslaři nebezpečně zahrozili už ve 2. minutě. Petr Kuchta po buly trefil gólmana Hlaváče a z dorážky neuspěl ani David Kozlík. Hosté byli i nadále aktivnější a v 6. minutě se jim nabídla přesilovka, když byl po efektní kličce faulovaný Filip Beneš. A s početní převahou naložili nejlépe, jak mohli! Miroslav Třetina nabil zleva pěkným pasem do pravého kruhu Lukáši Endálovi, jehož obávaná dělovka skončila u protější tyčky. Odpovědět mohl po brodské chybě Vrátný, ale z mezikruží pálil jen do Novákova betonu. Na druhé straně zkusil štěstí po hezké Šuhajově nahrávce Beneš, jenže mířil těsně vedle brány. Pak o sobě dal znovu vědět Vrátný, ale proti jeho dělovce z mezikruží se zaskvěl gólman Novák svou lapačkou. Ve 13. minutě šel Havlíčkův Brod do trháku, když při přesilovce vypálil golfákem z okraje kruhů Tomáš Semrád a puk se zastavil až v síti. A to nebylo vše! Zanedlouho se opřel do puku po vyhraném vhazování Jan Milfait a jeho pumelice zapadla k levé Hlaváčově tyčce. Domácí se dočkali prvního úspěchu v 15. minutě, kdy při přečíslení 2 na 1 po přesném pasu zblízka zavěsil Stanislav Kaminski.

Medvědi naskočili do prostřední části o poznání aktivněji, ale branky se z počátečního tlaku nedočkali. Ba naopak, udeřilo na jejich straně! Ve 25. minutě narýsoval Tomáš Semrád parádní pas do jízdy Lukáši Endálovi, jenž zblízka nechytatelně zavěsil. Sám na bránu potom pelášil Voříšek, jenž však nenašel mezírku mezi Hlaváčovými betony, a od modré čáry vzápětí orazítkoval brankovou konstrukci Kříž. Další rána stihla domácí ve 29. minutě. Na modré čáře se opřel do puku Kryštof Kulhánek a puk po jemné teči Luboše Voříška skončil pod víkem. Velkou šanci měl pak Milfait, jenž si narazil puk s Endálem, jenže gólman Hlaváč se zaskvěl skvělým zákrokem proti jeho střele zblízka. Bruslaři se však přeci jen dočkali další přesné trefy, když těsně před druhou sirénou zakončil pohlednou kombinaci bombou do šibenice Lukáš Endál, jenž tak završil svůj hattrick.

Havlíčkův Brod neměl se svým soupeřem slitování a dál pokračoval v kanonádě. Ve 43. minutě vykouzlil nádherné sólo David Kozlík, jenž elegantně obešel protihráče a v samostatném úniku skóroval k tyčce. Ve 46. minutě předvedli domácí obrovskou hrubku v rozehrávce, po níž zachytil puk před bránou Jan Milfait a pohotově zasunul puk mezi Hlaváčovy betony. Rozjetý brankostroj Adamovy družiny byl k nezastavení, v 50. minutě znovu zaúřadoval druhý útok. Jan Milfait našel nahrávkou zpoza brány hůl Luboše Voříška, který se povedeným zakončením z bezprostřední blízkosti nemýlil. Dech beroucí sólo potom vystřihl Filip Beneš, jenž se protáhl takřka přes celé hřiště až do ideální palebné pozice mezi kruhy a svižnou střelou nedal brankáři Hlaváčovi šanci. Z okraje kruhů sice snížil na 2:10 David Čermák, ale poslední slovo patřilo hostům, když v 57. minutě upravil po krásné souhře dělovkou z voleje na konečných 2:11 Miroslav Třetina.

Pelhřimov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 15. Kaminski (Oščádak), 52. Čermák (Kaminski, Oščádal) – 7. Endál (Třetina), 13. T. Semrád (Třetina, Endál), 14. Milfait (Voříšek), 25. Endál (T. Semrád, Třetina), 29. Voříšek (Kulhánek, Michálek), 40. Endál (Milfait, Vala), 43. Kozlík (Kuchta, Přidal), 46. Milfait, 49. Voříšek (Milfait), 51. Beneš (T. Semrád, Kuchta), 57. Třetina (Endál). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 4:3, navíc Port (PEL) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 26:49 (8:17, 9:12, 9:20) Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:10, 2:10, 2:11.

Pelhřimov

Urban (Hlaváč) – Kohút, Kabát, Oščádal, Port, D. Kasalý (C), Hráček – Vrátný, Moucha, Plachý (A), Čermák, F. Kasalý, Martin Hadrava, Kaminski, Šulák

Novák (Marek) – T. Semrád, D. Vacík, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž – Přidal, Třetina (C), Endál – Voříšek, Milfait (A), Michálek – Beneš, Kuchta, Kozlík – Šuhaj, Ludvík