6. 12. 2017 | Milan Sochor

Zmrtvýchvstání Bruslařů stačilo na bod, Kotlina je po 9 zápasech dobyta

HAVLÍČKŮV BROD – Třináct minut hrůzy. Tolik stačilo hostům, aby se během první periody ujali čtyřbrankového vedení. Kdekdo lámal nad Bruslaři hůl. Svěřenci Václava Adama s Ladislavem Fixou ovšem ukázali svoji sílu a v dalším průběhu dokázali vyrovnat. Divoká přestřelka podobná té z desátého kola pokračovala i ve třetí dvacetiminutovce. České Budějovice se podruhé ujaly vedení, jenže půl minuty před jejím koncem domácí znovu vyrovnali. V prodloužení stačila Jihočechům další půlminuta, aby rozhodli utkání ve svůj prospěch. Havlíčkobrodští po dlouhé šňůře devíti zápasů bez ztráty bodu před svými fanoušky poprvé padli.

Hostům se v úvodu zápasu povedlo to, co sami možná ani nečekali. V první přesilovce se ještě neprosadili, o pár sekund později už ano. Servismany poslal do vedení Jiří Bárta. A po uplynutí 19 sekund se radovali znovu, přečíslení dvou na jednoho zakončil Jan Kříž. Bruslaři byli jako opaření a stihl je další trest, když se ujala rána Patrika Zaymla. Krátce před přestávkou navíc proměnil svůj únik Jan Trummer a Čeňka Nováka musel v brankovišti nahradit David Marek.

Začátek druhého dějství napověděl, že domácí nedají svoji kůži lacino. Lukáš Endál objel jihočeskou svatyni a přihrál Miroslavu Třetinovi, jenž se z první trefil nad Dudáčkovo rameno. Další šance Havlíčkova Brodu na sebe nenechala dlouho čekat. Druhá formace přečíslila soupeře, po přihrávce Jana Milfaita ovšem Luboš Voříšek nasměroval kotouč jenom do gólmanovy výstroje. Celek z Vysočiny byl po zbytek periody aktivnější, čímž si vysloužil snížení na dvougólový rozdíl. Před bránou hostů si dobře počínal Lukáš Endál a zblízka procedil puk do sítě.

V úvodu třetí části hry mohl Havlíčkovu Brodu tvrdou ránu v úniku zasadit Jan Kříž, naděje domácích ovšem držel David Marek. Šance se tak ihned chopil Miroslav Třetina, po jeho střele pod horní tyč se náskok hostů znovu ztenčil. Vedení Českých Budějovic pak bylo tatam po pumelici Tomáše Semráda. Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Zmatků před domácí bránou využil Lukáš Kříž a skokem píchl kotouč za brankovou čáru. Bojovníkům z Kotliny nezbývalo než riskovat. Při hře bez brankáře našel Jan Milfait Lukáše Endála, který půl minuty před koncem zařídil svému mužstvu alespoň bod.

O ten bonusový se oba celky musely poprat až v prodloužení. To trvalo pouhých třicet sekund. Po Romanu Šulčíkovi se ujal kotouče Lukáš Kříž a svým druhým přesným zásahem rozjásal hostující střídačku. České Budějovice jsou letos prvním týmem, který v Kotlině dokázal bodovat.

Havl. Brod - David Servis

Branky a nahrávky: 24. Třetina (Endál, Přidal), 40. Endál (T. Semrád, Třetina), 48. Třetina (Přidal), 54. T. Semrád (Milfait, Třetina), 60. Endál (Milfait, T. Semrád) – 7. Bárta (Michal), 7. J. Kříž (Svoboda, Volf), 17. Zayml (Summerauer, Bárta), 19. Trummer, 56. L. Kříž (Šulčík), 61. L. Kříž (Šulčík). Rozhodčí: Filip Vrba – David Urubčík, Daniel Horažďovský. Vyloučení: 7:8, navíc Vašíček (HBR) 10 min. OT [NESP] + OK [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 585. Střely na branku: 38:25 (10:12, 14:7, 14:5 – 0:1). Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6p.

Novák (od 19. D. Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík