19. 11. 2017 | Štěpán Ondráček

Dramatickou bitvu v Kolíně rozhodly nájezdy! Řádila první pětka

KOLÍN - Havlíčkobrodští Bruslaři se vydali na led nevyzpytatelného Kolína, který měl velkou formu. Utkání začali lépe svěřenci Václava Adama, když se v první minutě prosadil obránce Tomáš Semrád, jenže kozlové dokázali vyrovnat. Dramatickou bitvu nakonec poslal do nájezdů Miroslav Třetiny, který vyrovnával na 3:3 dvě minuty před koncem normální hrací doby. Premiéru v dresu Bruslařů si dnes odbyl obránce Jiří Kopic. Do listiny střelců se zapsali Tomáš Semrád, Lukáš Endál, Miroslav Třetina a úspěšný exekutor trestného střílení Jiří Vašíček.

Hned od začátku bylo jasné, že diváci budou sledovat pěkný hokej vy vysokém tempu. Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří se hned v první minutě dostali do vedení. Lukáš Endál z levé strany minul, puk se ovšem od zadního mantinelu odrazil k Tomáši Semrádovi, jenž pohotově dorazil kotouč do brány. Kolín Bruslaře nejvíce potrápil svým pohybem. Nabránu ujížděli Dominik Zumr a později Josef Malý, prosadit se ale nedokázali. Z havlíčkobrodského mužstva nejvíce zlobil první útok, který soupeře několikrát zatlačil v jeho pásmu. Ani hosté před první přestávkou už však žádnou další šanci nevyužili.

Druhá třetina byla poznamenána mnoha vyloučeními. Havlíčkův Brod pykal čtyřikrát a nakonec na to doplatil. První přesilovou hru Kozlové i přes slibné příležitosti ještě nezužitkovali, o pár minut později se už ale radovali z vyrovnání. Od modré čáry brankáře prostřelil Petr Pýcha. Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Tomáš Semrád dlouhou přihrávkou na Miroslava Třetinu přehrál soupeřovu obranu. Havlíčkobrodský kapitán pak v krkolomné pozici prostrčil puk na Lukáše Endála, jenž našel mezírku mezi betony Martina Sejpala. Zdálo se, že hosté půjdou do kabin znovu s hubeným vedením, ale omyl. Domácí využili další početní výhodu a Ondřej Panna skóre opět vyrovnal.

(Video: sc-kolin.cz)

Svěřenci Václava Adama se mohli vrátit do vedení po faulu Ladislava Hlaveše, jenže do úniku se naopak dostal Josef Malý. Toho zastavil Kryštof Kulhánek jen za pomoci faulu, následovalo tak trestné střílení. To ale domácí kapitán neproměnil. Jenže Bruslaři si nedali pozor a půl minuty později se znovu ve vlastním oslabení řítil sám na brankáře Jakub Semirád, který už se nemýlil. Hosté v závěru museli skórovat, aby mohli pomýšlet na body. Jejich snahu podpořilo vyloučení Marka Voženílka a celek z Vysočiny nabídnutou výhodou nepohrdl. Tomáš Semrád uvolnil mezi kruhy Miroslava Třetinu, jenž se zápěstím trefil nad gólmanovu lapačku a šlo se do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení hrály oba celky spíše opatrně, nikdo se nechtěl dopustit zbytečné chyby. A tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich hned na úvod předvedl Miroslav Třetina parádičku, za kterou by se nemuseli stydět ani největší hvězdy z NHL. Ve druhé sérii pak složil reparát Josef Malý, jehož střela se od tyče odrazila do brány. Rozhodnutí padlo ve čtvrté sérii. Trochu překvapivým autorem vítězného nájezdu se stal Jiří Vašíček, který ovšem rychlou kličkou do bekhendu nedal Martinu Sejpalovi nejmenší šanci. Bonusový bod tak putoval na Vysočinu.

2. liga

Branky a nahrávky: 29. Pýcha (Panna), 40. Panna (Malý, Kadlec), 45. Semirád – 1. Semrád (Endál, Přidal), 32. Endál (Třetina, T. Semrád), 58. Třetina (T. Semrád, Vašíček), rozh. náj. Vašíček. Rozhodčí: Jaroš – Laczko, Potůček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1028. Střely na branku: 36:30 (11:10, 11:8, 13:8 – 1:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4sn.

Kolín

Sejpal (Martínek) – Černý, Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták "A", Voženílek, Havelka, Kadlec, Malý "C", Semirád, Panna, Kysela, Morkes, Zumr "A", Kozák, Prokop, Veselý, Pilný, Pipek

Novák (Marek) – Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Hrabaň, Kopic – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Kozlík, Ludvík, Kuchta – Chlubna