16. 3. 2017 | Štěpán Ondráček, Martin Krásný

Brod doma zvládl důležitou bitvu a po skvělém výkonu má mečbol!

Bruslaři museli před třetí čtvrtfinálovou bitvou řešit velkou nepříjemnost, protože Miroslav Třetina dostal od disciplinární komise dodatečný trest za zákrok na Tomáše Střechu ve druhém utkání série a vyfasoval stopku na dva duely. Broďáci si ale i bez svého kapitána, jenž své spoluhráče mohutně podporoval ze střídačky, poradili úžasně. Dvě třetiny na ledě jednoznačně dominovali a byli lepší. Plameny se sice dostaly z ojedinělého protiútoku do vedení a úvodní dvacetiminutovku vyhrály, ale parta z Kotliny zásluhou Jakuba Laciny ve 26. minutě vyrovnala a v závěru druhé periody dokonali mohutný obrat Tomáš Chlubna a výtečně hrající starší dorostenec Michal Teplý, jenž svůj debut v A-týmu hned okořenil přesnou trefou. Žďár nad Sázavou byl ve třetí třetině aktivnější, ale svěřenci trenérského tandemu Roman Kaňkovský - Ladislav Fixa se dokázali obětavě ubránit a na konečných 4:1 pečetil brodskou výhru gólem do prázdné soupeřovy brány při jeho power-play Patrik Přidal. Děkujeme vám za velkou podporu, kterou budeme potřebovat i v sobotu na Bouchalkách! V sérii vedeme 2:1!

Úvod zápasu patřil Bruslařům, kteří byli směrem dopředu velmi aktivní. Velkou šanci měl po Kozlíkově nahrávce Endál, ale jeho pokus se štěstím chytil Řehoř. Plameny hrozily z ojedinělých šancí, přičemž vyčkávaly hlavně na hodně nebezpečné protiútoky. Soubor okolo trenéra Kaňkovského byl dál aktivní, ale gól mu nebyl souzen. Naopak, překvapivě udeřilo na opačné straně! Ve čtrnácté minutě ujel domácí obraně Luboš Kunstmüller, který propasíroval puk i s přispěním štěstí mezi Novákovými betony. Bruslaři dál tlačili na branku Řehoře, ale ten odolával. Žďárští hokejisté se po zbytek třetiny bránily, ale také dvakrát zahrozily ze samostatného úniku. Své vedení však nenavýšily, protože brodská defenziva si poradila.

Broďáci byli na začátku prostřední části aktivní, ale jejich snažení vyšlo vniveč, jelikož všechny pokusy vychytal maskovaný fantom Řehoř. Žďár poté hrál oslabení, ale paradoxně to byly právě Plameny, které zahrozily z protiútoků. Naštěstí pro Bruslaře vše dopadlo dobře. Vyrovnání přišlo na konci 26. minuty, když odražený puk z mezikruží napálil za žďárského brankáře Jakub Lacina, jenž nechytatelně zavěsil pod víko. Bruslaři svého soupeře neúnavně napadali, což činilo Konečného svěřencům problémy. Z toho vyplynula dvojnásobná přesilovka pro domácí celek, jež se však domácím moc nepovedla. Aktivita Bruslařů vynesla své plody až ve 36. minutě, když se po parádní nahrávce Kozlíka prosadil krásnou dělovkou z voleje Tomáš Chlubna, který nedal brankáři Řehořovi žádnou šanci. Zaskočení hosté se nestihli ani pořádně vzpamatovat a nabrali dvoubrankové manko. V polovině 38. minuty skóroval debutant v sestavě Michal Teplý, jehož pohotová dorážka z bezprostřední blízkosti zaplula do sítě. Šikovný mladík tak korunoval svůj výborný výkon. Bruslaři neslevili ve svém tempu a dál zaměstnávali Řehoře. Žďár se směrem dopředu výrazně trápil.

Třetí třetina nabídla v úvodu několik nepřesností na obou stranách. Plameny vystrkovaly útočně růžky a měly více ze hry, ale bez kýženého efektu. Bruslaři se soustředili hlavně na poctivou a obětavou obranu, jíž zezadu držel spolehlivými zákroky brankář Novák. Plameny měly dvě přesilové hry, ale v nich nedokázaly navázat na svoji úspěšnost. Tentokrát se jim v nich nevedlo zdaleka tak dobře jako v minulém duelu. Oba rivalové se střídali v gólových šancích, ale bez úspěchu. Plameny hrály v posledním dějství hodně do těla, s čímž měli Bruslaři problémy. Žďár si na konci třetí periody vytvořil tlak, když hrál power-play, jenže toho dokázal využít Patrik Přidal, který po nahrávce Endála poslal puk do opuštěné branky.

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 26. Lacina (Endál, Michálek), 36. Chlubna (Kozlík, Kulhánek), 38. Teplý (Navrátil, Kozlík), 59. Přidal (Endál) – 15. Kunstmüller (Červenka, D. Vítek). Rozhodčí: Pavel Würtherle, Daniel Jechoutek – Ondřej Žídek, Daniel Horažďovský. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1782. Střely na branku: 41:27 (17:6, 18:5, 6:15). Průběh utkání: 0:1, 4:1. Stav série: 2:1.

Novák (Panec) – T. Semrád "A", M. Semrád, Duben "C", Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž – Přidal, Michálek, Endál "A" – Navrátil, Kozlík, Teplý – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Beneš, Szilva, Cejpek – Křížek