3. 12. 2016 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Skvělý obrat v derby! Bruslaři doma uštědřili pětku Pelhřimovu

Havlíčkův Brod přivítal v domácím prostředí Pelhřimov a už před utkáním bylo jasné, že půjde o hodně těžký zápas. Názorně to potvrdil v 18. minutě Tomáš Plachý, který poslal Lední Medvědy do vedení. Ještě do přestávky ale vyrovnal Lukáš Endál, který pak v čase 19:05 předvedl výstavní sportovní gesto, když odvolal nařízené trestné střílení za faul na svou osobu. A byl to právě vlasatý útočník, kdo dokonal v prostřední části obrat. Domácí už si vítězství v derby Vysočiny a další tři důležité body utéct nenechali, na konečných 5:1 upravili dvěma přesnými zásahy Miroslav Třetina a Michal Semrád.

Začátek zápasu nebyl moc pohledný. Oba brankáři neměli mnoho práce a spíše jen sledovali urputný boj mezi pásmy. Až v polovině třetiny předvedl Pelhřimov výbornou akci, kdy po vyhraném buly v obranném pásmu a rychlém přenesení hry nabruslil na pravý kruh Vysloužil, který podal přesný pas na Tomáše Plachého, jenž zblízka zvedl puk nad přesouvajícího se Nováka. Vzápětí mohl zvýšit náskok Martin Hadrava, ale vylámal si zuby na domácím brankáři. Tři minuty před koncem pak vyvrcholil nápor na branku hostů. Semrádovu střelu od modré vyrazil Groh před sebe, Třetina při dorážce namazal Lukáši Endálovi, který zvedl kotouč pod víko. V závěru třetiny dostal Endál možnost jet trestné střílení, ale ukázal sportovního ducha a odvolal verdikt rozhodčího. Kubát mu totiž předtím čistě vypíchl puk.

Skóre zápasu otevřel přesnou střelou nad Novákovu vyrážečku Tomáš Plachý.
(Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz)

Druhou třetinu začali Bruslaři náporem. Groh skvělými zákroky držel remízový stav. To až do osmadvacáté minuty, kdy nejprve trefil Lukáš Endál ranou z kruhu tyčku, načež akce pokračovala a vzápětí se prosadil po Semrádově střele od modré. O tři minuty později vyhazoval v závaru u brány Novák puk. Ve středním pásmu ho zachytil Endál a před Grohem ho nechal do tandemu najíždějícímu Michalu Semrádovi, který trefil prostor nad ramenem pelhřimovského gólmana. Byla to jeho první trefa ve druhé lize. Ve zbytku třetiny byla na obou stranách vidět snaha se prosadit a odejít do kabin za co nejpříznivějšího stavu. Skóre se však již neměnilo.

Góly ale padaly ve třetí třetině. Michal Semrád trefil trefil po třech minutách břevno. Rozhodující moment přišel okolo poloviny závěrečného dějství. Vysloužilovu tutovku vyčapal Novák a pár momentů nato doklepl Přidalovu dorážku za Grohova záda Miroslav Třetina. V tu chvíli už bylo o osudu zápasu téměř rozhodnuto. Definitivum přinesla do domácích řad čtyři a půl minuty před koncem až přesilovka, kterou po minutě využil Miroslav Třetina, jenž ze vzduchu sklepl Endálovo nahození. V závěru zápasu ještě vzplály emoce. Hájek se ohnal tři vteřiny před koncem po Buškovi a dostal trest ve hře. Následovaly reakce fanoušků v podobě hozených piv a po mrštění půllitru zpět do hlediště byl poslán do kabin i Port. Bezprostředně poté byl duel ukončen.

Nezastavitelná první pětka v čele s útokem Endál – Třetina – Přidal se postarala o všechny góly domácích.

2. liga

Branky a nahrávky: 8. Endál (Třetina, T. Semrád), 28. Endál (Třetina, T. Semrád), 31. M. Semrád (Endál, Novák), 51. Třetina (Přidal, T. Semrád), 57. Třetina (Endál, Přidal) – 11. Plachý (Vysloužil). Rozhodčí: Vojtěch Král – Martin Maťašovský, Roman Komínek. Vyloučení: 6:7, navíc Marek Hadrava TH [ZHK], Port (oba PEL) OK [NESP]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 742. Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek