15. 10. 2016 | Milan Sochor

Žihadla 3x smazala vedení Bruslařů, v prodloužení rozhodl Endál

HAVLÍČKŮV BROD - Do Kotliny přijel tým Moravských Budějovic, který před tímto duelem poznal hořkost porážky jenom jednou a v tabulce se vyhříval na třetí pozici o jeden bod právě před Bruslaři. Domácí začali lépe a vypracovali si dvougólové vedení, o které ale v úvodu druhého dějství přišli. Havlíčkobrodští hokejisté vedli ještě dvakrát, ale Žihadlům se pokaždé podařilo vyrovnat a zápas dospěl do prodloužení. V něm pro svůj celek vystřelil bonusový bod navíc Lukáš Endál a Moravské Budějovice tak musely skousnout druhou porážku.

Hned od úvodních minut byli aktivnějším mužstvem domácí a brzy přišla odměna. Tomáš Semrád vyslal dopředu po pravé straně Lukáše Endála, který svůj typicky dravý průnik zakončil gólem. O další dvě minuty později si oba aktéři předešlé akce vyměnili role a po střele Tomáše Semráda od modré čáry už domácí vedli o 2 góly.

Pro Lukáše Endála měla tato asistence speciální příchuť, neboť díky ní zaokrouhlil počet nasbíraných bodů v základní části v dresu Havlíčkova Brodu na rovných 200. Žihadlům se ovšem podařilo snížit, když důrazný Lukáš Nováček obral beka domácích o kotouč a zblízka puk propasíroval do branky.

Krátce po začátku druhé periody bylo dokonce srovnáno a postaral se o to hráč, který Kotlinu dobře zná. Po Kovářově střele se puk odrazil na hůl Lukáše Havla, jenž pohotovou dorážku poslal nad Novákovu lapačku. Když Bruslaři přežili oslabení 3 na 5, dostali se opět do vedení. Miroslav Třetina objel bránu a přihrál Patriku Přidalovi, jenž se z předbrankového prostoru nemýlil.

Vedení Havlíčkovu Brodu ale nevydrželo dlouho. Domácí se museli znovu bránit ve třech proti čtyřem soupeřům, kteří pohlednou kombinací uvolnili Lukáše Havla, a ten už pohodlně zametl kotouč do odkryté klece. V závěru druhého dějství ovšem Lukáš Endál našel rozjetého Patrika Přidala, jenž si sjel až před bránu a po bekhendovém blafáku poslal Bruslaře znovu do vedení.

Na začátku třetí třetiny mohli hosté vyrovnat, jenže když únik Romana Mikeše zlikvidoval Čeněk Novák, naopak domácí odskočili svému soupeři na rozdíl dvou gólů. Na modré čáře se napřáhl Tomáš Semrád a podruhé v utkání propálil všechny včetně gólmana Dudáčka. Toho po páté inkasované brance nahradil Lukáš Dusík.

Rozhodčí uděloval spoustu trestů a plnila se hlavně trestná lavice Havlíčkova Brodu. Domácí se znovu museli bránit ve třech, čehož Moravské Budějovice s radostí využily. Odražený puk z levé strany do brány napálil Roman Mikeš a zařídil snížení. Před koncem třetí třetiny Žihadla odvolala brankáře a hrála v šesti. Bruslařům se nepodařilo vyhodit puk z pásma, propadli a po přečíslení 3 na 1 uklízel puk do zívající svatyně Ladislav Rytnauer.

Zápas tedy dospěl do prodloužení a v něm dostali početní výhodu svěřenci Aleše Tottera. Volného prostoru na ledě využil Lukáš Endál, když se hnal dopředu po levé straně. Lukáš Dusík mu sice vykryl střelecký úhel, jenže se dostal ven z brány a havlíčkobrodský útočník šikovným manévrem zasunul kolem bližší tyče puk do sítě.

Zajímavostí je, že o přihrávku se postaral kapitán Miroslav Třetina, a tím se dostal na počet 299 nasbíraných bodů za Havlíčkův Brod. To samo o sobě by nic neznamenalo, jedná se ovšem o vyrovnání klubového rekordu, který do teď držel Richard Cachnín. Bonusový bod díky tomu zůstal doma v Kotlině.

Havl. Brod - M. Budějovice

Branky a nahrávky: 6. Endál (Semrád), 8. Semrád (Endál, Třetina), 33. Přidal (Třetina), 40. Přidal (Endál, Třetina), 45. Semrád (Lacina), 63. Endál (Třetina, Semrád) – 16. Nováček, 25. Havel (Kovář, Nováček), 36. Havel (Mikeš, Šťáva), 51. Mikeš (Šťáva, Nováček), 59. Rytnauer (Havel, Nováček). Rozhodčí: Radim Slavka – Bohuslav Maloušek, Martin Maťašovský. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 746. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5.

Č. Novák (Panec) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek