26. 11. 2016 | Ladislav Vácha, Jan Kousal

Zasloužený bod! Starší dorost stáhl v Liberci třígólovou ztrátu

Starší dorostenci si chtěli spravit chuť po pátečním nepovedeném utkání proti Kolínu (3:4) v Liberci. První třetina se jim ale vůbec nepovedla, když inkasovali dvakrát, navíc druhý gól obdrželi pouhých pět sekund před sirénou. Severočeši udeřili v prostřední části ještě jednou a vedli už 3:0, ale mladí Bruslaři okamžitě snížili a první vstřelená branka je neskutečně nakopla. Soupeře začali přehrávat a po skvělém výkonu ve zbývající části duelu se dočkali zaslouženého vyrovnání. Nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, ale se ziskem bodu mohou být vzhledem k průběhu zápasu spokojení. Navíc je to první bod, který po návratu do extraligy proti Tygrům získali. Dvěma trefami se zaskvěl Václav Piskač a o vyrovnání se postaral Michal Teplý. Fantastický výkon předvedl brankář Tomáš Blažek, který si připsal 54 zákroků.

Duel tak trochu odstartovala minela hostujícího gólmana Blažka, který po dvaceti sekundách chybnou rozehrávkou našel hůl Šíra. Ten pohotově vracel puk do brankoviště, kde ale jeho pokus ztečovaly mimo brusle jednoho z bránících hráčů. Akce ze 7. minuty už ale v podání šelem úspěšná byla. Napadající Hájek s Dospělem propašovali kotouč zpoza brány před ní na Radima Piroutka, který bekhendem překonal Blažka.

Šancí na obou stranách nebylo mnoho. V polovině třetiny měli Tygři dobrou možnost v podobě přesilovky pět na tři, v největší brankové příležitosti ale Burda vůbec netrefil klec. V oslabení už to ale byla jiná káva. Pouhých pět vteřin před sirénou si na Bouřilův pas sjel od modré David Aubrecht, jehož prudká střela zápěstím putovala do sítě mezi nohama hostujícího brankáře.

Do druhých dvaceti minut vstoupili mnohem lépe Bílí Tygři, kteří podobně jako na konci prvního dějství skórovali v oslabení. Blažek vyrazil Burdův pokus zpoza kruhů jen k Janu Jeníkovi a ten se z dorážky nemýlil. Havlíčkobrodská reakce ale na sebe nenechala dlouho čekat, po rychlé kombinaci s Teclem prostřelil Hrstku Václav Piskač.

Jiří Kudrna o dvou brankách v oslabení

"Dva góly v oslabení – to je rarita. Kluci ale ukázali, že mají kvalitu a jsou sebevědomí. Myslím si, že je dobře, když to zkusí i v oslabení. Tahle se to hold v hokeji někdy stane, že se podaří prosadit se v početní nevýhodě."

Snížení hosty posadilo do sedla a obrázek hry byl najednou úplně jiný. Díky své aktivitě se Havlíčkův Brod dočkal kontaktní branky, o kterou se v přesilové hře důraznou dorážkou postaral opět Václav Piskač. Zápas měl rázem nový náboj.

Ve třetí části hosté docílili vyrovnání. Ve hře čtyři na čtyři nebezpečně vypálil od modré čáry Horák. Jeho rána sice mezi tři tyče nemířila, ale od zadního mantinelu se odrazila do prostoru před Hrstkou, který měl střežit Bálik. Domácí bek ale puk vůbec neodehrál, a daroval tak dorážejícímu Michalu Teplému vyrovnávací gól.

Do konce třetí části už gól nepadl, a tak se šlo do prodloužení. To však netrvalo nijak dlouho, Tygři totiž rozhodli hned v první minutě. Na modré čáře se ke kotouči dostal kapitán Vítek Turský, který se příklepem trefil do horního rohu havlíčkobrodské brány, a přiřkl tak Liberci bod navíc.

Liberec - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 7. Piroutek (Hájek, Dospěl), 20. Aubrecht (Bouřil), 24. Jeník (Burda), 61. Turský (Šír, Jeník) – 25. Piskač (Tecl, Polák), 28. Piskač (Polák), 46. Teplý (Horák, Veverka). Rozhodčí: Radek Wagner – Jakub Grundler, Michaela Košťálová. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 46. Střely na branku: 58:26 (17:10, 16:7, 23:9 – 2:0). Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.