12. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Velké nervy, ale tři body! Bruslaři vyloupili led David Servisu

Havlíčkův Brod byl na ledě David Servisu jasným favoritem, ale brzy se přesvědčil o tom, jak jsou papírové přepoklady ošemetné. Domácí se dostali při vlastním oslabení do vedení, a i když potom dvakrát inkasovali, znovu překlopili pomylsné misky vah zpět na svou stranu. Soubor z Kotlny ale ještě ve druhé třetině nepříznivý vývoj otočil a ve třetím dějství svůj důležitý triumf zpečetil dalšími dvěma brankami. Z tábora Totterovy družiny se dvakrát trefil Patrik Přidal, po jednom gólu vsítili David Michálek, Tomáš Ludvík, David Kozlík a Filip Beneš. Broďákům chyběl v sestavě Lukáš Endál, který se dnes znovu prosadil za prvoligovou Slavii Praha.

Drama začalo ještě několik minut před začátkem utkání. Bylo zhruba čtyřicet minut do startu duelu, když se hráči chystali vyjet na rozbruslení. Mezi nimi i kapitán Miroslav Třetina. Ten však udělal v kabině dva kroky a náhle byl bez nože na brusli. Všichni okamžitě začali shánět, kde by náhradní ostří nalezli. Jenže, typ, který by seděl na brusle našeho kapitána, prostě nebyl... Nakonec bodově nejprodukivnější hráč v novodobé historii klubu nastoupil. Své brusle mu půjčil David Bušek, který tedy musel do "civilu" a zápas sledoval pouze ze střídačky.

První třetinu začali Bruslaři zostra a svou aktivitou si vytvářeli střelecké pozice. V sedmé minutě se však z prvního útoku radoval David Servis. Po chybě v útočné třetině při přesilovce vyhodil Sumerauer kotouč na hokejku Rudolfa Suchánka, jenž pak uháněl sám a trefil se přesně do šibenice. Podobně mohl odpovědět na druhé straně Duben, ale jeho pumelice břinkla o tyčku. Záhy už se ale hosté radovali. Přidal posunul kotouč za branku na Třetinu, jenž viděl volné místečko, kterým prohodil puk na hokejku Davida Michálka, jenž jej zasunul za klečícího brankáře. Svěřenci Aleše Tottera a Ladislava Fixy měli zkrátka navrch a potvrdili to ve 13. minutě, kdy vyrovnal po parádní kombinaci s Třetinou a Kulhánkem Patrik Přidal.

Prostřední perioda začala opět náporem Brodu, který v podstatě přetrval z předchozí části. Ve 24. minutě si prokličkoval celým pásmem Lacina, jenž na ose vystřelil a Kůdelovi znovu zalehly uši po nárazu puku do brankové konstrukce. Domácí tým následně po nenápadné akci srovnal. David Bílek si sjel před Nováka, kterého nachytal na hruškách, anžto ho poslal ke slajdu po čáře, zatímco mu pověsil touš na bližší tyč. A aby toho nebylo málo, tak zhruba po půl minutě po levém křídle unikl Zayml, jenž předložil kotouč před branku na Ladislava Marka, jehož brodský muž s maskou nejprve skvěle vychytal betonem, načež jen smutně z ledu sledoval dorážku za jeho záda.

Najednou museli hokejisté z Kotliny dotahovat náskok soupeře. K tomu dostali k dispozici přesilovou hru. V ní dostal na levém kruhu kotouč na hokejku Třetina. Rychlý švih hokejky, rána jak z kanónu a opět se z rádia ozývá jen břinkot tyče, kterou kapitánem Brodu vystřelený puk zasáhl. Havlíčkobrodští se ale nevzdali a minutu nato předvedl důraz na brankovišti Tomáš Ludvík, který v závaru prostrčil kotouč za Kůdelova záda. Celek z Vysočiny pak přišel na delší čas o Michálka, který dostal desetiminutový trest. Klasickou dvojku Bruslaři ubránili a sami pak udeřili. V obranném pásmu vyhazoval kotouč Michal Semrád, ve středním jej protečoval Navrátil na hůl Davida Kozlíka, který si parádně najel po pravém křídle a trefil kotouč pod horní tyč.

Vstup do třetí části měl lepší David Servis. Hostům jakoby těsný náskok svazoval nohy a tvořili především domácí hráči. Několika výbornými a jistými zákroky se blýskl Novák, který držel vedení na straně Brodu. V předchozích dvou třetinách se vždy ze své první akce prosadil David Servis, v té závěrečné to byl tým z Vysočiny. Třetina se po spolupráci s Tomášem Semrádem uvolnil na levém kruhu a křižným pasem přes brankoviště vybídl ke skórování Filipa Beneše, který trefil prostor za Kůdelou. Ve zbytku zápasu se hostující tým oddal taktice, při níž vycházel z zabezpečené obrany a zbytečně neriskoval. V posledních minutách navíc ještě dokázal výsledek zpečetit. Na pravém křídle sebral kotouč Patrik Přidal, který sice první střelou vyprášil betony brankáře David Servisu, ale napodruhé už se trefil s přesností na milimetr.

David Servis - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 7. Suchánek (Sumerauer), 28. Bílek (Matoušek), 28. Marek (Zayml, Matoušek) – 10. Michálek (Třetina), 13. Přidal (Kulhánek, Třetina), 34. Ludvík (Navrátil), 39. Kozlík (Navrátil, M. Semrád), 46. Beneš (Třetina, T. Semrád), 59. Přidal. Rozhodčí: Matěj Sýkora – Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 6:5, navíc Michálek (HBR) 10 min. OT [VRAZ]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:41. Diváci: 166. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6.

David Servis

Kůdela (Jágr) – Cikán "A", Škopek, Matoušek, Babčuk, Břečka – Fleischman "A", Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek "C", Marek, Volf, Kozák, Zayml

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Michálek – Kozlík, Navrátil, Ludvík – Voříšek, Kuchta, Chlubna – Beneš, Křížek