21. 2. 2018 | Dominik Adam

Ve Světlé rozhodly přesilovky! Jediný gól béčka dal kapitán Cejpek

Bruslaři začali předkolo o Pohár Vladimíra Martince se Světlou. Od začátku to byl vyrovnaný zápas. V první třetině měly oba celky tlak, ale gólu se fanoušci nedočkali. Ve druhé třetině vsítili domácí při přesilovkách dvě branky, zatímco Bruslaři se radovali jen jednou. Třetí třetinu začínali Broďáci dvojnásobnou přesilovkou, kterou však nevyužili. V této periodě se trefili jen domácí a Havlíčkobrodští padli 1:4. Čestnou branku bruslařů dal Tomáš Cejpek.

Do první periody vlétli lépe domácí hráči, kteří od začátku drželi svého soka pod tlakem, ale nedokázali to zužitkovat ve svůj prospěch. Bruslaři si vynutili dvě přesilové hry, které nedokázali využít. Následně se v obrovské šanci ocitl Jaroslav Doležal, avšak Miroslav Folvarský byl připraven a vychytal jej. Tomáš Cejpek se protáhl až před brankáře, ale nedokázal ho překonat.

Na začátku druhé periody se hrálo nahoru–dolů. Oba celky si vytvářely slušné akce, které však nedokázaly dotáhnout do úspěšného konce. Ve 26. minutě byli Bruslaři vyloučeni, čehož Skláři využili. Jan Fibikar dostal nabito na modrou čáru od Pavla Blažka a po zemi propálil Folvarského k tyči. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Jakub Petržilka vybojoval puk za brankou soupeře, poslal jej k mantinelu na Tomáše Cejpka, jenž si vybruslil před Koubského, přehodil si puk do bekhendu a trefil se do mezírky mezi jeho betony. Další vyloučení hostujících hráčů znamenalo další inkasovaný gól. Jan Fibikar přihrál na modrou Jakubu Kořínkovi, který si puk zpracoval a propálil Folvarského, jenž měl zakrytý výhled. Havlíčkobrodští hráči potom měli výhodu jednoho hráče v poli, kterou ale opět sehráli hodně špatně. Po skončení druhé třetiny dostal Ondřej Včela trest ve hře za nesportovní chování a nabídl tak Bruslařům pětiminutovou přesilovku.

Domácí dostali na začátku třetí periody dvouminutový trest a Broďáci tak měli k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3. Naložili s ní však hodně špatně a Skláři dál drželi hubený náskok. Těsně za polovinou třetí třetiny hosté opět inkasovali. Vyraženou střelu Jakuba Kořínka dorazil do sítě pohotový Miroslav Kopecký, jenž dobře číhal na puk v předbrankovém prostoru. Za minutu přišla další branka domácího celku. Jakub Kořínek přihrál přes osu kluziště k pravé tyči na Marka Vantucha, jenž do protipohybu překonal brankáře. V závěru hráli Bruslaři v šesti. Josef Štros se ocitl sám před prázdnou klecí, kterou však minul. Domácí tak vyhráli 4:1.

Krajská liga mužů 2017/2018

Branky a nahrávky: 26. Fibikar (Blažek), 34. Kořínek (Fibikar), 52. Kopecký (Kořínek), 53. Vantuch (Kořínek, Dolinský) – 28. Cejpek (Petržilka). Rozhodčí: David Kolář – Dominik Kalina, Pavel Kolář. Vyloučení: 7:4; navíc O. Včela 10 + TH [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.