6. 4. 2017 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Úspěšný odstřel! Brodští myslivci vystříleli jabloneckou škodnou z ledu!

JABLONEC NAD NISOU - Myslivecký spolek při Bruslařském klubu Havlíčkův Brod obdržel od ČSLH (Českého svazu lesního hokeje - pozn. red.) zprávu o přemnožení Vlků v revíru vrchního hajného Cinibulka. Netrvalo dlouho a udatná družina z Kotliny se vydala do Jizerských hor, aby se s místními šelmami vypořádala. Boj měl celkem tři části. V té první zasadil ránu do řad jablonecké smečky Filip Beneš. Ve druhé třetině se povedlo predátorům hájícím své přirozené teritorium dvakrát udeřit a získat na svou stranu výhodu. Při boji byl také zle poraněn Jakub Lacina, který po zásahu vlčím tesákem odjel v kaluži krve do nemocnice. Ve třetím dějství se parta z Vysočiny semkla a nejprve srovnal vývoj precizně pálící Tomáš Semrád, který tak položil základ k úspěšnému obratu. Minutu před koncem, když už to vypadalo, že Brodu dochází broky v kulovnici, zacílil přesně do kožichu Lukáš Endál. Cíl byl tedy splněn. Radost fanoušků, kteří této honbě za vítězstvím přihlíželi, byla slyšet až v Liberci na Ještědu, u kterého Jablonec i s hájenkou revírníka Cinibulka leží.

Bruslaři naskočili do zápasu s velkou chutí a už v 6. minutě mohutně slavili první vstřelenou branku. Nahození Jakuba Laciny sebral v blízkosti útočné modré čáry navrátilec do sestavy Filip Beneš, který si odpykal dvouzápasový trest, vystřihl hezké sólo a zblízka prostřelil brankáře Stejskala. Hosté si však vzápětí počínali nedisciplinovaně a Vlci byli blízko vyrovnání. Z ideální palebné pozice mezi kruhy střílel Jiří Moravec, ale jeho dělovka o kousek minula Novákovu bránu. Vzápětí se opřel do puku i nejproduktivnější hráč domácích Kamil Bříška a jeho pumelice zazvonila na tyčku. Hrál se vyrovnaný hokej, i když mírně navrch měli přeci jen hokejisté Havlíčkova Brodu. Z jejich tábora měl na holi velkou šanci Miroslav Třetina, jenže z bezprostřední blízkosti na pozorného gólmana Stejskala nevyzrál.

Broďáci chtěli od začátku prostřední části zlepšit svůj herní projev, ale to se jim vůbec nepovedlo. Ba naopak! Hodně se trápili v rozehrávce i v kombinaci a kupili chyby. A po jedné z nich Severočeši vyrovnali! Michal Pavlů nahrál do jízdy kapitánu Kamilu Bříškovi, jenž se prohnal brodskou defenzivou jako uragán a ze vzdálenosti několika kroků chladnokrevně skóroval. A z pohledu Jablonce nad Nisou to mohlo být ještě veselejší, jenže Michal Nevyhoštěný při přesilovce trefil jen dobře postaveného brankáře Nováka. Hra v početní převaze se nabídla i bojovníkům z Kotliny, ale ti nejenže s ní naložili prachbídně, ale dokonce při ní inkasovali! Jiří Moravec poslal puk do útočného pásma, kde ho nechtěně ztlumil čárový rozhodčí a toho dokonale využil Michal Nevyhoštěný, jehož překvapivá střela z úhlu zaskočila gólmana Nováka a projela mu mezi betony až do sítě. Havlíčkobrodská družina byla v tu chvíli hodně dole, ale její výkon se postupem času výrazně zlepšoval. Blizoučko gólovému úspěchu byli Tomáš Semrád a Kryštof Kulhánek, ale z okraje kruhů mířili jen do břevna.

Havlíčkův Brod ve třetí periodě hladové Vlky přehrával, ale domácí zodpovědně bránili a trpělivě čekali na možnosti k protiútokům. Při jednom z nich pláchl soupeřově obraně Vojtěch Havlas, ale na brankáře Nováka si nepřišel. V čase 47:59 putoval na lavici hanby Lukáš Endál, ale při vlastním oslabení dokázali udeřit i hosté. Severočeši špatně vystřídali a před Tomášem Semrádem se otevřela spousta volného prostoru. Šikovný obránce mohl při přečíslení 2 na 1 nahrávat, ale vzal zodpovědnost na sebe a z pravého kruhu úchvatnou zápěstní ranou zavěsil pod víko. S blížící se třetí sirénou bylo znát, že Vlkům dochází dech, zatímco aktivně hrajících Bruslařů, kteří potřebovali získat všechny tři body, byl doslova plný led. A když už to vypadalo, že po základní hrací době bude platit nerozhodný stav 2:2, zasadili Kaňkovského svěřenci svému soupeři smrtelnou ránu. Po vyhraném vhazování vypálil Martin Kříž, kotouč sebral za bránou Miroslav Třetina a naservíroval geniální pas na hůl Lukáše Endála, který parádní střelou z mírného úhlu na levé straně rozechvěl síťku za Stejskalovými zády. Na tabuli přitom svítil čas 59:27! Soubor z Kotliny už žádné drama nedovolil a vyválčil u Nisy nesmírně důležité všechny tři body.

2. liga

Branky a nahrávky: 26. Bříška (Pavlů, Moravec), 31. Nevyhoštěný (Moravec) – 6. Beneš (Lacina), 50. T. Semrád (Kuchta), 60. Endál (Třetina, Kříž). Rozhodčí: Jílek, Würtherle - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:7, navíc Moravec - T. Semrad, oba 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 420. Střely na branku: 34:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Jablonec n/N

Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas – Babec, Demel, Homolka – Mulač, Brokeš, Frk – Gecko, Pulec, Švík.

Novák (Panec) – Kulhánek, T. Semrád, Duben (A), Lacina, Vala, Kříž, M. Semrád, Bušek – Přidal, Třetina (C), Endál (A) – Beneš, Michálek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Navrátil, Szilva, Křížek.