31. 1. 2015 | Ladislav Vácha, Jindřich Poledna, Filip De Bolle

To je ono! Rebelové vezou z Kadaně dva veledůležité body, znovu zvládli lépe nájezdy

Dobře odvedená práce! To si mohou říct hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří se dnes představili na ledě Kadaně, kde se jim v poslední době daří. Soubor z Kotliny poslal v úvodní dvacetiminutovce do vedení Pavel Sedláček, ale na začátku třetí periody SK potrestal Maliníkův faul a zásluhou brodského odchovance Aleše Pavlase vyrovnal. Rebelové tak potřetí za sebou vybojovali bonusový bod v samostatných nájezdech, které nakonec rozhodl Antonín Melka. Prostějov prohrál v Havířově těsně 1:2, takže ztráta Jeřábkovy party činí na předposlední místo už jen tři body!

Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran. Domácí tým se sice snažil o útočné akce, ale oba celky si pozorně bránily střední pásmo. První větší brankovou příležitost si připravil domácí Kohout, který projel mezi obránci soupeře jako nůž máslem, Novák však jeho střelu vyrazil do rohu. Kadaň byla kolem poloviny první třetiny aktivnější a dokázala si připravit i šance. Na brankáři Novákovi ztroskotal také Hammerbauer.

Kadaň nedokázala využít darovanou přesilovou hru, Rebelové pečlivě bránili a Severočechy téměř k ničemu nepustili. V největší příležitosti domácích v 1. třetině se objevil Vrána, který tváří v tvář Novákovi přestřelil branku. A tak trestali hosté. V 17. minutě objel Pavel Sedláček bránu a protlačil puk za Strmeňova záda - 0:1. Domácí dohrávali třetinu v oslabení a do kabin se šlo za stavu 0:1 pro Rebely.

Domácí tým šel na začátku 2. třetiny opět do oslabení, ale celé dvě minuty bez problému ubránil. SK se od 25. minuty dostal do tlaku a měl dokonce 2x výhodu dvojnásobné přesilové hry. Ačkoliv byl stále na puku a připravoval si šance, brankář Novák se zdál být nepřekonatelný. V polovině utkání měl vyrovnání na hokejce Ton, jenže v poslední chvíli mu puk přeskočil čepel hole.

Další šanci promarnil Ton ve 32. minutě. Vyrovnat mohl ve 34. minutě také Vrána, ale i jemu přeskočil neposedný puk hokejku. A tak hosté zazlobili na konci prostřední třetiny. V přesilové hře stál osamocený Kolář u levé tyče domácí branky, střela mu však vůbec nesedla a místo odkryté branky trefil horní síť! A protože se oba brankáři nenechali již překvapit, skončila druhá perioda bez branek.

Domácí přežili oslabení na začátku poslední třetiny a při vyloučení Maliníka se jim podařilo konečně vyrovnat. A stačilo k tomu pouhých sedm vteřin! Po vyhraném vhazování se puk dostal na hůl Aleše Pavlase, který poslal puk nekompromisně pod břevno - 1:1. Třetí třetina byla rozkouskovaná, také díky vyloučení domácího Mrázka a hostujícího Milfaita. Obě vyloučení však byla nevyužita.

V 50. minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Petr Jíra, ale Novák se v poslední chvíli natáhl a jeho šanci vychytal! Ofenzivní snahy Kadaně zbrzdil Pavlas, který se nechal vyloučit. Kadaň hru ve 4 přežila a do hry se dostala také díky hákování Minárika. Jenže Novák v brance opět čaroval a žádný puk za svá záda nepustil. Dvě minuty před koncem nebezpečně zahrozil Rebel Maliník, Strmeň ukázal své kvality a za stavu 1:1 se šlo do prodloužení.

V prodloužení měl největší šanci hostující Sedláček, jenže domácí brankář Strmeň se vytáhl a puk za svá záda nepustil. Následovaly samostatné nájezdy....

Kadaň ze svého stínu v samostatných nájezdech nevystoupila, a tak si Rebelové odvážejí bonusový bod, když rozhodl Antonín Melka.

Kadaň - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 43. Pavlas (Sikora) – 17. Sedláček (Chlubna, Minárik), rozh. náj. Melka. Rozhodčí: Lukáš Krob – Aleš Hejl, Lukáš Podrazil. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.