3. 1. 2015 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Stovky ohryzaných nehtů, čtyři infarkty a nakonec důležité tři body! Rebelové znovu sťali hřívu ústeckým Lvům!

HAVLÍČKŮV BROD - Havlíčkův Brod v domácím prostředí přivítal Ústí nad Labem, proti němuž chtěl potvrdit předešlé vítězství, jež v Kotlině proti tomuto soupeři uhrál. Úvodní dvacetiminutovka byla z obou stran hodně opatrná a tak nebylo divu, že branku nenabídla. V prostřední části poslal Rebely do vedení z pohotové dorážky Tomáš Troliga, ale hosté dokázali odpovědět zásluhou Martina Hanzla. O vítězi nakonec rozhodla závěrečná třetina, v níž Rebelům vystřelil všechny tři důležité body za těsné vítězství 2:1 Jan Milfait. Parta z Kotliny podala skvělý obětavý výkon a lví podíl na triumfu má i fantasticky chytající gólman Čeněk Novák. Díky porážce Prostějova v Litoměřicích tak Jeřábkova družina ztrácí na předposlední místo už jen tři body.

V první třetině měli jasně více ze hry hosté z Ústí nad Labem. Rebelové ale měli první velkou šanci, když se Minárik ocitl sám před kasou, avšak jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo. Lvi pak dostali šanci v přesilové hře, ale tu i díky Novákovi nevyužili. Severočechům následně zatrnulo po propadnutí obrany, kdy upaloval zboku sám Sedláček, ale těsně minul. Na druhé straně mohl pohnout se stavem Gengel, ale ani on si správně nesešteloval mířidla.

Ve druhé třetině se Rebelové dostali více do hry a bylo to znát. Gólman Lvů byl mnohem více v permanenci. Chlubna se Semanem ale nedokázali zakončit přesně. Domácí družina svůj stoupající tlak přetavila v branku díky početní převaze. Pavlíčkovu střelu od modré tečoval před kasou Seman do Petráskova betonu a Tomáš Troliga pak prostrčil touš pod dezorientovaným brankářem. Havlíčkobrodští pak nevyužili další přesilovku a krátce po ní inkasovali. Martin Hanzl dostal spoustu prostoru za brankou, vyjel si před Nováka a trefil zadní šibenici. Brodští pak přežili ústecký tlak a ve zbytku třetiny měli navrch, avšak na maskovaného muže Slovanu již nevyzráli. Tomu pomohlo také břevno po střele Semana z brankoviště.

Rebelové začali třetí dějství na jedničku. Troliga zatáhl puk do pásma, přenechal jej Minárikovi, jenž křižným pasem našel na druhé straně najíždějícího Jana Milfaita, jenž si vymíchal Petráska a zasunul mu kotouč přesně mezi betony. Domácí mužstvo bylo rázem na koni, ale také Lvi se postupně dostávali do šancí. Budínský ale na Nováka nevyzrál. Oba celky se pak tlačily do zakončení, ale oba muži s maskou předváděli skvělé zákroky. Půl minuty před koncem se nechal vyloučit Tůma a se šancemi Slovanu to moc dobře nevypadalo. Ústečtí ale vyhráli buly, odvolali gólmana a zatlačili, leč Kolafův pokus od modré v posledních vteřinách bravurně vykryl Novák.

Havl. Brod - Ústí n. L.

Branky a nahrávky: 28. Troliga (Seman, Pavlíček), 42. Milfait (Minárik, Troliga) – 31. Hanzl (Pohl). Rozhodčí: Pavel Würtherle – Jan Čížek, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 2:5, navíc Vágner 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:0. Diváci: 509. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Č. Novák (Barus) – Sedlák, Parýzek, Pavlíček, Sklenička, Janáček "A", Semrád, J. Jelínek, Zítka – Tomek, Melka "C", Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.