22. 10. 2016 | Ladislav Vácha, Adam Joska

Špatný výkon. Starší dorost soupeři nestačil a vysoko padl v Pardubicích

Mladí Bruslaři se ve čtvrtek vydali do Pardubic. Od začátku nehráli podle svých představ a v první dvacetiminutovce nabrali dvoubrankové manko. V prostřední části sice snížil z dorážky Richard Cachnín, který tak vstřelil svou první branku v sezoně, ale Dynamo žádné drama nedopustilo a došlo si pro jednoznačnou a zaslouženou výhru 5:1. Po čtvrtém obdrženém gólu střídal Tomáše Blažka v brodském brankovišti jeho kolega Miroslav Folvarský.

Hned v první minutě dějství mohl otevřít skóre utkání Michal Teplý, který obral o kotouč Matěje Blümela a jel sám na gólmana Jánského, jenže zakončení mu nevyšlo a poslal puk pouze do betonu domácího brankáře. O první branku zápasu se tak postaraly až Pardubice v 6. minutě, když dokázaly využít početní výhodu pět proti třem. Po nahrávce od Dominika Cháry do mezikruží se trefil přesně k pravé tyčce Michal Pochobradský. O dvě minuty později mohl přidat další branku Filip Koffer, jenže proti byla branková konstrukce, kotouč se po střele z pravého kruhu odrazil od horní tyčky pryč od branky. V 9. minutě využili domácí vyhraného vhazování v útočném pásmu, z levé strany našel Černý svou přihrávkou mezi kruhy Matěje Blümela a ten zakončoval přesně mezi tři tyče – 2:0.

V úvodu druhé třetiny přidělala starosti hráčům i trenérům nová pardubická kostka, na které po celou druhou periodu nefungoval čas. Ve 26. minutě využil Havlíčkův Brod přesilovou hru na snížení na rozdíl jediné branky, o které se postaral Richard Cachnín, který se dostal k puku u levé tyčky a uklidil ho do branky. Ve 31. minutě ale Dynamo přišlo s gólovou odpovědí, když po vyhraném buly nasměřoval Matýs puk z pravé strany ke vzdálenější tyči na Dominika Cháru, jenž poslal kotouč za záda Blažka. O minutu později Blažek opět kapituloval, nedokázal včas sklapnout betony proti střele Matěje Blümela, který střílel již při pádu a to hostujícího gólmana vyhnalo z branky, své místo přenechal Miroslavu Folvarskému.

Po řadě vyloučení a nevyužitých početních výhod se skóre měnilo až v 56. minutě, odraženého kotouče se na levé straně ujal Dominik Chára, jehož nedokázal ubránit Jakub Adam a Dominik Chára přízemní střelou k pravé tyči uzavřel gólový účet zápasu – 5:1.

Pardubice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 6. Pochobradský (Chára, Matýs), 9. Blümel (Černý, Bučko), 31. Chára (Matýs, Pochobradský), 32. Blümel (Černý, Koffer), 56. Chára (Matýs, Oliva) – 26. Cachnin (Krejčí). Rozhodčí: Martin Kratochvíl - Michal Laczko, Martin Vepřovský. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:30 (9:11, 13:7, 8:12). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.