6. 1. 2018 | Dominik Adam

Škoda! Starší dorostenci vedli, nakonec však padli! Rozhodla třetí třetina

HAVLÍČKŮV BROD- Mladí Bruslaři přivítali první Olomouc. Od začátku to byl vyrovnaný zápas. Bruslaři vedli po první třetině o jednu branku. Ve druhém dějství skórovaly oba týmy a domácí si i po druhé třetině udrželi jednobrankové vedení. Třetí třetina byla z pohledu Bruslařů katastrofální, protože v ní inkasovali hned pětkrát. Za domácí se trefili Jakub Petržilka a Pavel Dudek. Za domácí tým nenastoupili Marek Tecl, Tomáš Křehlík, Richard Cachnín a Matěj Krejčí, kteří nastoupili za A-tým.

Hosté si v úvodu zápasu vytvořili tlak, který nedokázali využít. Ve čtvrté minutě vystřelil Tobiáš Handl, Rachůnek vyrazil touš před sebe a dvakrát dorážel Jan Štědrý, ale ani tento pokus neprošel za záda domácího brankáře. Pak přišlo vyloučení domácího hráče, které Kohouti nevyužili. V patnácté minutě se až před Rachůnka natlačil Kořenek, ale nenašel blafák na jeho překonání. Za čtyřicet vteřin od brankářova zákroku šli domácí hráči do vedení. Pavel Dudek si sjel od levého mantinelu na vrcholek kruhu, odkud poslal svižnou ránu po zemi, Hasala puk vyrazil levým betonem před sebe, kde stál Jakub Petržilka, který doklepl bekhendem kotouč do sítě. V posledních minutách hrály oba celky ve čtyřech, ale tento stav o jednoho hráče v poli méně na každé straně branku nepřinesl.

V úvodu druhé třetiny odjel na trestnou lavici Viktor Horák, domácí tým byl sice pod tlakem, ale Kohouti přesilovku nevyužili. Pavel Vaňous se poté dostal do protiútoku, protože obral jednoho ze soupeřů o puk, následně si poradil s dalšíma dvěma hráči a vypálil. Jeho pokus neskončil gólem. Ve 28. minutě dostal pas za obranu Matěj Kořenek, jenž pádil sám na Rachůnka, ale domácí brankář mu touš vypíchl. Přesně za minutu šli Bruslaři do dvoubrankového vedení, když se druhá branka podobala té první. Tomáš Kohout vyhrál buly na Jakuba Petržilku, který vypálil na brankáře Hasalu, ten vykopl puk před sebe, kde byl Pavel Dudek a forhendem doklepl hrací předmět do sítě. Olomoučtí hráči následně vyhráli buly a pelášili dopředu, ale po Štefkově střele cinklo břevno. Ve třicáté minutě měli domácí hráči výhodu jednoho hráče v poli navíc, jenže tuto výhodu nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch. V čase 31:43 přišla branka olomouckého týmu. Olomoučtí hráči byli v přečíslení dva na jednoho, konkrétně to byli Daniel Indrák a Matěj Kořenek první jmenovaný přehodil žabičkou hůl jednoho z beků domácích a druhý jmenovaný nastavil jen hokejku k levé tyčce Rachůnkovy svatyně. Hned po brance přišlo vyloučení domácího hráče. Kohouti tlačili, ale Matěj Rachůnek nepřipustil vyrovnání. V posledních pěti sekundách druhé periody měli domácí obrovskou šanci. Lukáš Pokorný si obehrál jednoho hráče a přehodil si puk do bekhendu, zamířil mezi Halasovy betony, ale ten je stihl scvaknout a nedovolil, tak Bruslařům jít do vedení o dvě branky.

Hned v úvodních dvou minutách měli hosté obrovskou šanci. Daniel Indrák se ocitl před Rachůnkem, ale trefil tyč. Necelé čtyři minuty od vhození úvodní bule Kohouti vyrovnali. Obrovskou chybu udělal jeden ze zadáků Bruslařů a toho využil Matěj Kořenek, který přihrál na volného Davida Štefku, jenž prostřelil přesouvajícího se brankáře Rachůnka. Za pouhou minutu a čtyřicet šest sekund hosté otočili vývoj utkání. Jiří Krátký vypálil od modré čáry a puk tečoval na pomezí pravého kruhu David Štefka a změnil, tak trajektorii puku. V čase 48:38 se opět trefil David Štefka a zaznamenal tak hattrick v tomto utkání. Za necelé dvě minuty se opět trefili hosté a šli tak do tříbrankového vedení. Daniel Paťava vypálil z pravého kruhu a jeho rána byla zblokovaná, ale k puku se dostal Tobiáš Handl, jenž propálil Rachůnka k pravé tyčce. V tento okamžik přišlo střídání brankářů. V čase 54:05 byl v samostatném úniku Tomáš Kulhánek, ale jeho klička do bekhendu nepřekonala Hasalu. V závěru ještě měli domácí přesilovku, ve které zkusili hru v šesti. V přesilovce sice tlačili, ale famózně chytajícího Hasalu nepřekonali. Hosté ještě v poslední minutě skórovali. David Vosátko našel Daniela Indráka, který uklidil kotouč do prázdné klece.

Havl. Brod - Olomouc

Branky a nahrávky: 16. Petržilka (Dudek), 29. Dudek (Petržilka, Kohout) – 32. Kořenek (Indrák, Klesla), 44. Štefka (Kořenek, Krátký), 46. Štefka (Krátký, Hlaváč), 49. Štefka (Indrák, Vosátko), 51. Handl (Paťava, Liška), 60. Indrák (Vosátko, Rutar). Rozhodčí: Jakub Horáček – Tomáš Krejčí, Václav Kubíček. Vyloučení: 5:3. Bez využití:. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 27:49 (8:21, 12:9, 7:19). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 2:6.

Rachůnek (od 51. Arbelovský) – Dvořák, Adam, Horák, Dudycha, Pejchal "C" – Petržilka, Dudek, Kohout – Rybáček, Houdek, Pokorný – Kulhánek "A", Košťál