28. 2. 2011 | Adam Karas

Sen se stal skutečností! Rebelové přepsali dějiny, zahrají si prvoligové semifinále

Dalo by se říci, že to byl zápas typu teď, nebo nikdy. Havlíčkobrodská družina se v žádném případě nechtěla vracet na sedmý zápas do Olomouce. Na hře to bylo opravdu vidět. Rebelové bojovali nezkrotně jako lvi po celý zápas. Výrazně jim k tomu dopomohla Olomouc svou nedisciplinovaností v podobě častých vyloučení na začátku zápasu. První třetina začala dvěma rychlými góly Rebelů. Ve druhé třetině se kohoutům ještě podařilo vyrovnat, ale třetí třetina se nesla ve znamení debaklu Mory. Opravdu se usmažila v tom slibovaném pekle. Příjemným překvapením zápasu se stal také výborně chytající Robert Slipčenko. V nádherném konci utkání byla celá Kotlina na nohou a společně s hokejisty oslavila historicky první postup do semifinále play-off první hokejové ligy!

Utkání nám začalo pěkně zostra, první větší šanci si již v čase 0:30 vytvořil Vojtěch Němec, když těsně po vhazování jel téměř sám na hostujícího gólmana Pruska, ten však jeho šanci nadvakrát zlikvidoval betonem. První vyloučení přišlo v druhé minutě zápasu na straně kohoutů za hru vysokou holí. Toto vyloučení přineslo ihned havlíčkobrodským kýžené ovoce v podobě prvního gólu - Holec rozehrál za brankou, poslal puk na úplně volného MARTINA ONDRÁČKA, který si pohrál s Pruskem a vystřelil přesně pod víko jeho branky – 1:0.

Vzápětí se ocitl opět výše jmenovaný úplně osamocený před brankou, nedokázal se však včas zorientovat a napálil pouze dobře připraveného Pruska. Po této hezké akci Rebelové dále pokračovali ve velkém tlaku, hokejisty Mory téměř nepustili k puku. Hanáci doplatili podruhé na svou nedisciplinovanost a brodští hokejisté vstřelili ve své třetí přesilovce druhý gól - MICHAL KEMPNÝ obdržel kotouč, vybruslil si až do mezikruží a tvrdě napálil puk do šibenice – 2:0. Tlak Rebelů téměř neustával a hosté faulovali dál. Ve 14. minutě měli na kontě již páté vyloučení. To jim moc na sebevědomí nepřidávalo, a tak v první třetině zaručeně prožívali to pravé Rebelské peklo! Prusek se za puky nestačil ohlížet.

Ale i Robert Slipčenko musel čelit pár nepříjemným střelám, konkrétně od Kucharczyka, který se obtočil kolem branky, ale Slipčenko byl dobře připraven. Chvíli poté domácí gólman opět zasáhl, po pěkné střele z mezikruží raději zalehl puk. Ke konci se třetiny se hra trochu uklidnila, ale Slipčenko se měl stále co ohánět, v poslední minutě první třetiny zazvonil na tyč Černý po velké hrubce domácího kapitána Moravy. V čase 19:40 si i hostující hokejisté zahráli přesilovku, kterou dohrávali ještě ve druhé třetině.

Tuto přesilovku bojovníci z Kotliny nedokázali ubránit. Půl minuty od hvizdu, zahajujícího druhou třetinu obdrželi nečekaný gól od hostů - Kucharczyk na modré přihrál MICHALU NEDBÁLKOVI, který si vybruslil do levého kruhu a střelou zápěstím krásně zavěsil puk do růžku domácí svatyně. – 2:1. Poté dostal Vošmik nepříjemně pukem do obličeje a s krvavým šrámem musel odjet do kabin, asi dvě minuty se nehrálo kvůli úpravě ledu. Kohouti odpověděli na tlak domácích z první třetiny, Slipčenka zasypali neskutečným množstvím střel, ten si však s chladnou hlavou se všemi poradil.

Okolo 25. minuty se hra trochu uklidnila, ani jeden tým nezahrozil těžší střelou či velkým tlakem, pouze Kucharczyk velmi tvrdou střelou od mantinelu prověřil Slipčenka, který touš zastavil na své hrudi. Hra byla často přerušována zakázanými uvolněními, ale diváci se zaručeně nenudili a kotle obou fanklubů se navzájem přeřvávaly a hecovaly. Od sedmé minuty olomoučtí hokejisté pořádně provětrávali brodskou obranu, hlavně gólmana Slipčenka, několikrát puk poskakoval kolem jeho brankoviště, tvrdé střely vyslali Ministr se Szturcem.

I první polovina přesilovky se hostům celkem vydařila, vyslali neskutečné množství střel, ale všechny ztroskotaly na dobře chytajícím Slipčenkovi. Ale stačila jedna minuta přesilovky Mory a bylo vyrovnáno. Po klasické přesilovkové formaci přihrával křižnou přihrávkou Nedbálek na úplně volného ROMANA SZTURCE, který už neměl těžkou práci, umístil puk do prakticky odkryté klece. – 2:2. Ani po tomto gólu tlak hostů neustával.

Trápení brodských hokejistů ukončil až Endál, který si poradil se dvěma obránci, sám před Pruskem ale nastřelil jen hostujícího muže s maskou. O další z mnoha akcí hostů se postaral Řípa, který vystřelil na Slipčenka, ten vyrazil na úplně volného Kucharczyka, jenž měl na hokejce vedoucí gól. Brankář Brodu však fantasticky skočil po puku, a v leže tak zachránil svůj tým. Obrana Rebelů pracovala na plné obrátky, zlikvidovala jednu přesilovku Mory. Konec této přesilovky způsobil krásnou chvíli pro bojovníky z Kotliny. - Šedivý v dobré pozici zlomil hůl, čehož využili Knotek a MIROSLAV HOLEC. Druhý jmenovaný střelou backhandem ukázkově zakončil pod břevno hostující svatyně. Rebelové tak udeřili při vlastním oslabení! – 3:2. Do konce druhé třetiny se již nic nestalo, a tak do závěrečného dějství nastupovali Rebelové s jednobrankovým náskokem.

Třetí třetina se, narozdíl od předchozích dvou, odehrávala v celkem poklidném tempu. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a byla přerušována mnoha zakázanými uvolněními. O první vážnější zaváhání se postarali domácí hokejisté, když se nedomluvili ve svém obraném pásmu. Naštěstí pro ně stihli včas chybu napravit a vyhodili puk.

Hra se odehrávala především u domácího Slipčenka, který všechny náznaky akcí dokonale pokryl. Domácí obrana dělala ale nadále poměrně velké množství hrubek v rozehrávce, párkrát nahrála soupeři a její hra působila hodně nervózně a rozháraně. Olomouc bušila do havlíčkobrodské obrany jako do dveří, ale nikdo vrátka neotevíral. Paradoxně po velkém tlaku Mory vstřelili ze svého prvního útoku ve třetí třetině domácí Rebelové parádní gól. - V přečíslení 3 na 2 vzal všechnu zodpovědnost na sebe MARTIN ZÁBRANSKÝ. Po nahrávce od Moravy střelou zápěstím přes obránce umístil puk nad Pruskův beton. – 4:2. Hosté se tímto gólem postupně propadli na úplné dno a jejich hráč Milan Ministr byl dokonce vyloučen osobním trestem do konce utkání za nesportovní chování.

Mora poté začala předvádět i tu horší hokejovou stránku, v podobě zákeřných faulů na domácí hráče. To jí moc dlouho neprocházelo, protože dostala v pořadí již pátý gól. - Olomouc chybovala v útočném pásmu. Holec s MARTINEM ONDRÁČKEM ujížděli dva na jednoho. Holec přihrál Ondráčkovi těsně před Pruskem, a to už bylo pro havlíčkobrodského forvarda lehké. Touš totiž zapadl přímo pod horní tyčku. – 5:2. Olomouckým na závěr zápasu „ruply“ nervy. Kucharczyk nepochopitelně sekl Endála a dostal trest v podobě 5 minut + do konce utkání. Na závěr třetiny se s góly do sítě Pruska roztrhl pytel a Kotlina konečně uviděla to toužebně očekávané Rebelské peklo! Prakticky stejná situace jako u páté branky zapříčinila gól šestý. Tentokrát jeli dva na jednoho Lukáš Endál a VOJTĚCH NĚMEC. Druhý jmenovaný obdržel přihrávku a překonal už zcela odevzdaného Pruska. – 6:2. A poslední hřebíček do rakve Mory zasadil VÁCLAV MEIDL, po Šenkeříkově střele od modré Prusek vyrazil puk před sebe a Meidl tak měl jednoduchou práci. – 7:2.

Zdecimovaný Prusek odjel raději střídat, za něj se do branky postavil náhradní gólman Žigárdy. Ten se však puku ani nedotkl, a tak celá Kotlina propukla v bujaré oslavy historicky prvního postupu do semifinále play-off první hokejové ligy!

Havl. Brod - Olomouc

Branky a nahrávky: 4. Ondráček (Holec, Knotek), 8. Kempný (Meidl), 38. Holec (Knotek), 52. Zábranský (Morava), 56. Ondráček (Holec), 57. Němec (Endál), 58. Meidl (Šenekřík) - 21. Nedbálek (Kucharczyk, Tesařík), 31. Szturc (Nedbálek, Kucharczyk). Rozhodčí: Svoboda, Kalivoda - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:7 navíc Kucharczyk (OLO) OT na 5 minut plus do konce utkání za nesport. chování a Ministr (OLO) OT na 10 minut plus do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2085. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2,7:2.

Slipčenko (Suchan) - Šenkeřík, Morava, Zítka, Sova, Krejčí, Vošmik, Soldán, Kempný - Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Švaňhal, Zohorna, Endál, Štěpánek, Fiedler, Voj. Němec, Meidl, Ondráček