18. 1. 2012 | Pavel Buňat

Rebelové ztratili dvougólové vedení a v Šumperku nakonec vysoko prohráli

Š U M P E R K - Útok na svrchní patra tabulky musejí havlíčkobrodští Rebelové odložit. Před středečním 40. kolem měli sice skvělou možnost posunout se v prvoligové tabulce vzhůru, na šumperském ledu ale vysoko prohráli. Na začátku druhé třetiny to tak ale vůbec nevypadalo. Havlíčkobrodští se těšili z pohodlného vedení 2:0, jenže pak si situaci zkomplikovali zbytečnými fauly, po nichž soupeř třikrát trestal! V závěrečném dějství domácí podtrhli svůj dobrý výkon a přidali ještě tři zásahy. Rebelové se vracejí s vysokou porážkou 2:6.

Zatímco v posledních dnech zasypal Šumperk sníh, fanoušci Draků doufali, že jejich oblíbenci doma dokáží protrhnout smolné výsledky z úvodu roku 2012 a porazit Havlíčkův Brod, který naopak v posledních kolech pravidelně vyhrával.

Ještě před zápasem však na dálku poděkoval olomoucký občan Radku Kučerovi za záchranu života svého syna, o což se šumperský trenér přičinil na Červenohorském sedle 15. ledna.

Úvodní výpad sice podnikli hosté, nicméně takřka celé utkání měli více ze hry šumperští hokejisté. Do šancí se však přes zhuštěnou obranu Rebelů dostávali sporadicky, navíc se museli popasovat s tvrdou hrou soupeře. V šesté minutě poprvé zavařil Brodským Karel Plášek, který ale v ideálních pozicích Nerudu nepřekonal.

Draci v dalších minutách pravidelně ohrožovali hosty, jenže v koncovce či finální přihrávce neprokázali potřebný klid. A když ve 12. minutě ve velmi slibné pozici minul Sedlák, zdálo se, že Šumperk selže na své střelecké utrpení, které ho provází již několik zápasů. Hosté pak ubránili oslabení i Pláškův únik, čímž si vystavěli úrodnou půdu k úvodnímu gólu zápasu. Do přečíslení se dostali Štěpánek se Švaňhalem a hokejista, který krátce v Šumperku působil, otevřel skóre.

Gól do kabin obraz hry na pár vteřin poznamenal, i to hostům stačilo k další trefě. Po skrumáži v brankovišti, což odnesl Štůrala zalehnutím, skóroval v nabídnuté šanci Semorád. Brod vedl 2:0 a měl nakročeno k vítězství. Jenže... Sedlák chvíli po Semorádově trefě nedal, poté musel na trestnou lavici Jelínek a domácí rychle přesilovku využili. Od modré pustil projektil Holík, rychle se pak zorientoval Křetínský a odražený puk přiklepl k Hlinkovi, pro kterého nebyl problém snížit.

Další Sedlákovu bombu pak na hranici sebeobětování zablokoval Meidl, načež musel opět na trestnou lavici Jelínek, který se tak dlouho ve hře neohřál. Jenže obdobně pochodil i na lavici trestoměřičů, přesilovka totiž trvala pouze šest vteřin. Znovu stál na začátku akce Holík, jehož puk od modré popíchl Hlinka k Pláškovi a zkušený forvard srovnal. Rozjetou šumperskou mašinu hnanou publikem na steč nezastavilo ani Suchého vyloučení, naopak Brunec ve 29. minutě těsně minul. Jenže v ten samý okamžik byli hosté znovu vykázáni do hry ve čtyřech.

A Šumperk se s Rebely nemazlil. Tentokrát kapitán Holík nerozdával přihrávky, nýbrž rovnou propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně Nerudy. Klíčový moment se odehrál ve 32. minutě, kdy krátce po sobě skončili na trestné lavici Suchý s Červenkou. Rebelové si vytvořili v přesilovce permanentní tlak, jenže k žádné nebezpečné střele se vinou nerozhodnosti nedostali. A tak mohl Meluzín v brejku zvýšit, tentokrát jej Neruda vychytal.

Ofenzivní hokej nahoru - dolů rozparádil i publikum, hosté rázem začali být aktivnější a za nepříznivého stavu se také tlačili do útočného pásma. Jenže Semorád ani Švaňhal své střely nezužitkovali.

V úvodu třetí třetiny mohl srovnat ve dvou šancích v oslabení Semorád, ale Štůrala mu přidat svůj druhý gól v zápase nepovolil. Ve 45. minutě nedokázal na druhé straně uspět ani Sedlák, o minutu později ale již bylo na tribunách veseleji. Hulva prokázal důslednost na brankovišti a z úhlu doklepl kotouč za Nerudu. Ofenzivní a atraktivní podívanou přiživili svými šancemi Musil s Hlinkou, oba neúspěšně. A tak se skóre měnilo až v 55. minutě.

Velký den slavil kapitán Aleš Holík, který klasicky převzal puk ve středním pásmu, bez ostychu si najel do obranné třetiny Rebelů a příklepem rozerval naděje hostů. Hořkou tečku za utkáním pak hostům ještě zapsal do statistik Karel Plášek, který v předposlední minutě zvýšil již na 6:2, který sám proti Štůralovi zakončil stylově zápas.

Šumperk tak vytěžil ze své aktivity šest branek, hosté naopak doplatili na nedisciplinovanost ve druhé třetině.

Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 24. Hlinka (Křetínský, Holík), 25. Plášek (Hlinka, Holík), 30. Holík (Plášek, Meluzín), 46. Hulva (Brunec, Suchý), 55. Holík, 59. Plášek (Křetínský) - 20. Švaňhal, 21. Semorád (Vondráček). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .