3. 9. 2012 | Ladislav Vácha

Rebelové znovu vítězní, ze svého ledu smetli trápící se Písek

Havlíčkobrodští Rebelové se po triumfu v derby Vysočiny na ledě Třebíče, jíž zdolali 3:2, znovu představili v domácím prostředí. V Kotlině poměřili síly s Pískem, který se v přípravě zatím trápí, když nedokázal vyhrát ani jeden přátelský zápas. Mělo se jednat už o druhé vzájemné střetnutí, ale první přátelské utkání se nakonec neuskutečnilo. Svěřenci trenérského tandemu Dvořák – Chalupa v ledovém kolbišti od začátku jasně dominovali a po dvou třetinách vedli už 8:0. Fanoušci si přáli „desítku“, ale té se nakonec nedočkali. Dvěma přesnými zásahy se blýskli útočníci Milan Kostourek a Ondřej Stehlík. (Foto: Vladimír Kunc)

Rebelové na svého soupeře vlétli s velkou chutí a na otevření gólového účtu zápasu jim stačilo pouhých 18 sekund hry. Roman Vondráček sice pálil těsně vedle, ale kotouč se potom dostal na hůl Jonáše Fiedlera, který se z prostoru levého kruhu přesnou střelou k tyčce nemýlil. Domácí pokračovali v útočné aktivitě a vynutili si hned dva fauly soupeře, které znamenaly dlouhou přesilovku 5 na 3. A také navýšení náskoku. Marian Morava se svým projektilem z úhlu neuspěl, ale Ladislav Rytnauer získal odražený puk, který předložil Milanu Kostourkovi, jenž se z mezikruží trefil do odkryté brány. Gólman Halmoši se nestihl po dvou rychlých gólech ve své síti pořádně vzpamatovat a kapituloval potřetí. Na začátku 4. minuty zkusil štěstí od modré čáry Jan Soldán a jeho střela propadla až za brankovou čáru. Otřesení Jihočeši se probíjeli na dostřel brankáře Suchana především v přesilových hrách, ale havlíčkobrodská obrana pracovala spolehlivě. A co víc, chvíli po návratu vyloučeného Michala Blažka mohl už počtvrté udeřit ze samostatného úniku Milan Kostourek, ale stejně jako dorážející Ladislav Rytnauer neuspěl. Hosté čekali na první velkou šanci do 12. minuty, kdy v obranném pásmu Rebelů upadl obránce Jelínek a kotouče se ujal Radim Heřman, který se hnal tváří v tvář gólmanu Suchanovi. Jeho rána ale snížení nepřinesla, když těsně minula vzdálenější horní roh brodské svatyně. Poslední slovo měl v úvodní dvacetiminutovce Ondřej Stehlík, který se po další promarněné přesilovce soupeře blýskl přesnou dorážkou.

Písek se během první přestávky trochu vzpamatoval a do prostřední části vstoupil o poznání lépe, když se dostával častěji ke střelbě. Havlíčkobrodská družina se ale nenechala zahanbit a svému soupeři dál udílela lekci z produktivity. Ve 24. minutě se prezentoval krásnou individuální akcí Milan Kostourek, jenž prošel píseckou obranou jako nůž máslem a předložil přesnou přihrávku Martinu Ondráčkovi, který si s lehkou úlohou v podobě uklizení kusu černé gumy do odkryté brány poradil. Komterm mohl vzápětí odpovědět při hře v početní převaze, jenže místo prolomení střelecké smůly musel znovu přihlížet radosti domácích. Miroslav Třetina vybídl svým pasem ke skórování Ladislava Rytnauera, který si rychlou kličkou položil gólmana Halmošiho na led a bekhendem zvýšil už na 6:0. A to nebylo zdaleka vše. V půlce zápasu nastřelil tyčku Miroslav Třetina, ale Rebelové nevyužité příležitosti litovat nemuseli, protože za pár desítek sekund procedil puk k tyčce důrazný Milan Kostourek. Svěřenci trenérského tandemu Dvořák – Chalupa neměli s Jihočechy vůbec žádné slitování a dále bavili své fanoušky, kteří brzy slavili už osmou trefu do černého. A znovu v tom měl prsty Milan Kostourek, jenž tentokrát zastal úlohu nahrávače, když poslal puk na Ondřeje Stehlíka, s jehož dělovkou bez přípravy nemohl Dominik Halmoši nic dělat. Tentýž hráč Rebelů měl blízko k hattricku, ale v závěru 2. třetiny z mezikruží nepropasíroval kotouč do sítě.

Závěrečné dějství začali hokejisté od řeky Otavy oslabením, když už po čtyřiceti sekundách zamířil na lavici hanby Jan Kanov. Oslabení však ustáli bez úhony a brzy se jim nabídla skvělá možnost pokazit Jaroslavu Suchanovi čisté konto. Po střele Stanislava Polodny ještě dorážel Marek Vaniš, ale prolomit střelecké trápení svého týmu nedokázal. Hodně vzruchu před oběma brankami bylo k vidění ve 49. minutě, kdy brankář Halmoši na poslední chvíli zmařil dorážku zblízka a na druhé straně neuspěl v úniku ani Frank Kučera, kterého vychytal betony Petr Opršal, nový muž v havlíčkobrodském brankovišti. V další velké šanci hostů se ocitl Petr Markulinec, ale po nahrávce zpoza branky střílel zblízka jen do Opršalových betonů. Na opačné straně ledové plochy se zkoušel zapsat do střelecké listiny Pavel Musil, který si položil brankáře Halmošiho, ale ten nakonec ještě stihl zasáhnout koncem svého betonu. V poslední minutě se ještě protlačili k dorážkám S. Polodna s Heřmanem, ale brankář Opršal čisté konto udržel. Havlíčkův Brod tak vyhrál jednoznačně 8:0.

příp.. kolo, pondělí 3.9.2012 od 17:30
8:0
(4:0, 4:0, 0:0)
Havl. Brod - Písek

Branky a nahrávky: 1. Fiedler (Vondráček), 3. Kostourek (Rytnauer, Morava), 4. Soldán (Třetina), 17. Stehlík (Musil, Jelínek), 24. Ondráček (Kostourek), 26. Rytnauer (Třetina, Morava), 31. Kostourek (Ondráček), 35. Stehlík (Kostourek). Rozhodčí: Jan Doležal - Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: Nehlášeno. Průběh utkání: 8:0.

Suchan (od 45. Opršal) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík (A), Blažek, Morava (A), A. Jelínek, Novotný - Vondráček, Štěpánek, Endál - P. Polodna (C), Třetina, Meidl - Ondráček, Kostourek Rytnauer - Musil, Stehlík, Fiedler