14. 9. 2013 | Richard Wagner, Josef Nudera

Rebelové vezou z horkého ledu AZetu bod

Havířov - Po úspěšném tažení do arény nováčka z Českých Budějovic přišla o tři dny později další cesta na led týmu, jenž vloni hrál jinou ligu. Havířovský AZet zvládl lépe první třetinu a jednogólový náskok si udržel i ve druhé periodě. Závěrečné dějství pak přineslo vyrovnání ze strany borců z Kotliny, ale preimérovou výhru Havířova trefil v prodloužení Bezuška. V řadách Rebelů vynikla lajna Jan Berger - Lukáš Endál - Ladislav Rytnauer, která se postarala o oba brodské úspěchy.

Do zápasu vstoupili podle předpokladů aktivněji domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik velkých šancí. Z nich můžeme vypíchnout velkou šanci Petra Kanka, který ve skvělé pozici trefil připraveného brankáře Dolejše. Hosté si rozebrali havířovskou obranu v 6. minutě, když se do šance dostal Endál s Rytnauerem – v této situaci byl na správném místě Daneček. Po šanci, kdy se zjevil volný Haas před havlíčkobrodskou brankou, si poradil Dolejš i s tvrdou střelou Komy.

V 11. minutě se dočkali domácí fanoušci prvního přesného zakončení. Přesnou přihrávku Šlahaře výborně zužitkoval Martin Jakúbek, kterému nedělalo problémy zakončit do Dolejšovy šibenice – 1:0. V závěru třetiny se podařilo AZetu ustát tlak Rebelů.

Ve 24. minutě si zahrál AZ přesilovku. Toho využil Martin Jakúbek k tvrdé střele od modré, kterou ale parádním semaforem zneškodnil Dolejš. V polovině utkání začali Rebelové vystrkovat útočné růžky. Ve 28. minutě už AZ tlak hostů neustál. Puk se několikrát před brankou AZetu odrazil k Janu Bergerovi a ten trefil odkrytou branku domácích – 1:1.

Havířov už ve 29. minutě kontroval vedoucí brankou zápasu. Jaroslav Koma vyslal střelu na Dolejše, nejpohotovější byl na brankovišti Michal Sztefek a puk do branky dotlačil – 2:1. V závěru druhé třetiny si zahrál AZet přesilovku s mnoha šancemi. V zajímavé pozici se ocitl Kolařík, kterému adresoval přihrávku Kanko, po sklepnutí na modré čáře. Jan Kolařík se sice s pukem před branku vytočil, ale nestihnul už zakončit.

V úvodu třetí třetiny se podařilo Rebelům zásluhou přesilovky srovnat. Lukáš Endál se prokličkoval před Danečka, položil si ho na led a zasunul puk do branky – 2:2. Ve velmi dobrém světle se jevil Endál i nadále. Puk šel nakonec mimo branku a Daneček nemusel zasahovat. Jakúbek vyslal přihrávku na Šlahaře, ale pohotově se vrátil Dvořáček a puk vypíchnul do rohu.

V závěru třetí třetiny se opět ukázala útočná trojice, v níž figuruje Endál s Rytnauerem. V 54. minutě si vyjel Stehlík zpoza branky před Danečka, ale ten dokázal jeho dva pokusy lapit. Minutu před sirénou se zjevil před Dolejšem osamocený Říčka, ale havlíčkobrodský brankář jeho pokus vykryl.

Zápas dospěl do prodloužení, do kterého vstoupil Havířov velmi povedenou akcí. Jan Daneček dostal mezi kruhy přihrávku a zprvní trefil pouze Dolejše. V 62. minutě měl AZ velké štěstí, po velkém závaru v brankovišti Danečka se puk ocitl kousek před brankovou čárou, ale rozhodčí hru přerušili.

V 63. minutě si objel celou útočnou třetinu Lubomír Vosátko a vyslal přesnou přihrávku na modrou k Peteru Bezuškovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Havířov vybojoval první 2 body v 1. lize. Hosté si odváží cenný bod z kolbiště soupeře.

Havířov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 11. Jakůbek (Šlahař), 29. Sztefek (Pechanec, Koma), 63. Bezuška (Vosátko) – 28. Berger (Rytnauer, Endál), 42. Endál (Rytnauer, Berger). Rozhodčí: Přikryl – Poruba, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:32. Diváci: 2253. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.