29. 11. 2010 | Ladislav Vácha

Rebelové sérii porážek neprolomili, po přestřelce doma podlehli Táboru

Havlíčkův Brod hostil po neúspěšném derby s Třebíči, jíž podlehl v domácím prostředí 0:2, jihočeský Tábor, kterému se v poslední době hodně daří a sbírá body jako na běžícím pásu. Ze zdánlivě klidného utkání se vyklubala díky strhujícímu tempu a oboustranně útočnému hokeji vášnivá přestřelka, na jejímž konci se ze tříbodového zisku radovali o jednu branku šťastnější Kohouti. Havlíčkobvrodské družině nebyla převaha ze druhé půlky závěrečného dějství nic platná a prohrála už počtvrté v řadě.

O poznání lepší vstup do utkání měli domácí rebelové, kteří se s velkou chutí tlačili do zakončení a táborská obrana měla hned od začátku plné ruce práce. Havlíčkobrodská převaha vyústila až ve vyloučení táborského útočníka Červeného a při jejich následné přesilovce se děly před brankou hostů zajímavé věci. Bojovníci z Kotliny se totiž nastěhovali do útočného pásma a nebezpečnými ránami od modré čáry, které gólman Čech vyrážel, si vypracovávali ideální pozice pro nepříjemné dorážky. Svůj enormní tlak však nevyužili a známé hokejové přísloví nedáš – dostaneš je velice brzy potrestalo. Na začátku 6. minuty se protlačili Jihočeši do útočného pásma a po nahrávce Jaroslava Töröka zpoza branky se ocitl před brankou osamocený MILAN KOSTOUREK, který střelou bez přípravy zblízka poslal puk přesně k tyčce – 0:1.

Táborské vedení však mělo jepičí život. Rebelové si na chvilku vynutili výrazný tlak, který sice Kohouti přerušili ziskem kotouče, jenže ten vybojoval zpět pro havlíčkobrodské barvy v levém kruhu ONDŘEJ ŠVAŇHAL a vpádu našel střelou po ledě mezeru mezi Čechovými betony – 1:1. V následujících okamžicích se pokračovalo ve vyrovnaném hokeji, ale územní převahu si pozvolna přece jen začínali vynucovat aktivní hosté. Při svém pobytu v blízkosti gólmana Suchana se však provinili faulem a opět s museli stáhnout do poctivého obranného bloku. Rebelům se povedla především první půlka hry v početní převaze, kdy zamkli Jihočechy v hloubi jejich pásma a pravidelně ohrožovali brankáře Čecha, který vytáhnul proti nepříjemným střelám hned několik povedených zákroků.

Poté se Táboru dařilo držet hru daleko od své brány a havlíčkobrodské družině se až do návratu vyloučeného Kostourka nepovedlo získat zpět ztracený tlak. V závěru přesilovky se ale probili do slibné šance, když zakončoval z levého kruhu tvrdou ranou Třetina, brankář Čech vyrazil puk jen do prostoru před sebou, kde pálil z otočky Voj. Němec, ale minul odkrytou bránu. Zahanbit se nenechali ani táborští hokejisté a rovněž nebezpečně zahrozili. Z prostoru pravého kruhu pohotově za tvrdě zakončoval zápěstím Kostourek, jenže z dobré pozice mířil nepřesně a poslal puk vedle vzdálenější tyčky. Ve druhé polovině 13. minuty už se měnilo skóre a Kotlina se mohla podruhé naplno radovat.

Po rychlém přechodu do útočného pásma se ocitli domácí v přečíslení 2 na 1, Miroslav Třetina adresoval z vrcholu levého kruhu přesnou nahrávku mezi kruhy na hůl VOJTĚCHA NĚMCE, jenž svou střelou zápěstím trefil skulinku mezi Čechovými betony – 2:1. Chvilku před první sirénou se ještě nabídly oběma táborům dvě přesilovky, ale ani jedna s sebou nepřinesla gólový efekt, přičemž Jihočeši si z ní přenesli značnou část do další třetiny.

Do prostřední části měli raketový nástup Jihočeši, kteří za pouhých 14 sekund hry udeřili, a srovnali tak s Rebely krok. Do útočného pásma si najel s pukem na holi Zdeněk Šperger a z levého kruhu našel přesnou nahrávkou před bránou osamoceného MILANA KOSTOURKA, který střelou bez přípravy překonal přesouvajícího se gólman Suchana – 2:2. Havlíčkův Brod zareagoval tím nejlepším možným způsobem, když odpověděl stejnou mincí a potřetí rozjásal enklávu svých fanoušků. Po necelé minutě tvrdou ránu Mariana Moravy, jíž gólman Čech vyrazil do prostoru pravého kruhu, dorážel HYNEK ZOHORNA a zblízka pohotově skóroval – 3:2.

Krátce na to oslabil svůj tým dvouminutovým vyloučením Stromko a položil základy mohutnému táborskému tlaku, jenž sužoval defenzívu Rebelů vedenou gólmanem Suchanem. Ten se měl ve svém brankovišti proti nebezpečným projektilům co ohánět a několikrát mu pomohla také paní Štěstěna, jež mu byla nakloněna. Další minuty se nesly především ve znamení obrovské nedisciplinovanosti obou táborů. Nejdříve si vyzkoušeli dvouminutovou přesilovku 5 na 3 domácí hráči, jenže touto skvělou příležitostí trestuhodně pohrdli.

Táboru se naskytla brzy přesilovka čtyř proti třem a naložil s ní o poznání lépe než jeho soupeř, když brzy vyrovnal. Ivan Padělek při obléhání brodské brány naservíroval krásnou nahrávku napříč předbrankovým prostorem na hůl KAMILA ČERNÉHO, jenž se zblízka rychlou střelou nemýlil – 3:3. Chvíli před druhou sirénou ještě viděly prořídlé ochozy Kotliny několik vyloučení, jenže ta s sebou další branku nepřivábila.

Do závěrečného dějství opět vykročili mnohem pevnější chůzi hosté z jižních Čech, kteří se znovu ujali rychlého vedení. Na začátku 42. minuty v útočném pásmu vypálil z levé strany a mírného úhlu Jaroslav Kocar, jeho projektil gólman Suchan jen ztlumil betony, od nichž se puk odrazil před prázdné brankoviště, a ZDENĚK ŠPERGER měl snadnou úlohu dopravit puk do sítě – 3:4. Havlíčkův Brod měl brzy k dispozici přesilovou hru, jíž sice nepřetavil v kýžené vyrovnání, ale zahřál se na provozní teplotu a při hře s plným počtem hráčů na ledové ploše udeřil. Ve 46. minutě kuriózní situace přinesla Rebelům vyrovnání, naopak brankář Čech se musel ve svém brankovišti červenat. Nahozený puk neudržel ve své náruči a důrazný PETR VOŠMIK dorazil ležící puk před brankovištěm, těsně před Čechovými betony, za záda táborského muže s maskou – 4:4.

Havlíčkobrodská družina se navnadila na příznivou útočnou vlnu a nadále bušila do soupeřova obranného bloku, přičemž její nápor ještě umocňovala táborská vyloučení. Rebelové vrhli všechny své síly do útoku, ale v úvodu 56: minuty dostali tvrdou ránu do vazu. David Nedorost adresoval přihrávku do pravého kruhu VOJTĚCHU MKRVIČKOVI, který se rychle zorientoval a zkusil štěstí střelou z ostrého úhlu, za což sklidil úspěch, protože brankář Suchan puk vyrazil hodně špatně a ten se doklouzal až za jeho záda – 4:5. Bojovníci z Kotliny se ještě snažili ze všech sil vyrovnat, když zkoušeli štěstí i při závěrečné power-play, ale defenzívu Jihočechů už nepřekonali. Po závěrečné siréně se tak radovali tz těsného triumfu hosté a domácí hokejisté prodloužili svou sérii porážek bez bodového zisku. .

1. liga

Branky a nahrávky: 7. Švaňhal, 13. Voj. Němec (Třetina, Meidl), 22. Zohorna (Morava), 46. Vošmik - 6. Kostourek (Török), 21. Kostourek (Šperger, Kocar), 33. Černý (I. Padělek, Horáček), 42. Šperger (Kocar, Kudrna), 56. Mrkvička (Nedorost). Rozhodčí: Alexander Pavlovič - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 721. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Suchan (Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava "C", Vošmik, Pavlík, Soldán, A. Jelínek - Meidl, Třetina "A", Voj. Němec "A", M. Ondráček, Hlinka, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, Zohorna, Knotek, Stromko, Švaňhal.