4. 12. 2013 | Richard Wagner

Rebelové se otřepali z havířovského direktu, vyhrocené derby rozhodlo až prodloužení

Havlíčkův Brod - Výběr Jiřího Mičky se na svém ledě postavil Horácké Slavii. Oba celky se před utkáním nacházely ve zcela odlišném rozpoložení. Zatímco hosté byli nabuzeni domácím vítězstvím nad Českými Budějovicemi, Rebelové inkasovali tvrdou ránu. Nicméně do derby nastoupil domácí výběr s čistou hlavou a dostal se do vedení. A to celkem dvakrát, jenže Třebíčští pokaždé dokázali srovnat. Střetnutí plné vyloučených tak došlo až do prodloužení, které rozhodl svou bombou Lukáš Havel (na snímku).

Přehršel přesilovek a jeden gól

Hned od prvních minut se hrál bojovný hokej se spoustou osobních soubojů. Rozhodčí museli již v první minutě vyloučit po jednom hráči na každé straně. Domácí pak dostali možnost hned dvou přesilovek, ale ani jednu nevyužili. Nejblíže ke gólu byl kapitán Petr Polodna, ale toho vychytal svou lapačkou Martin Falter. Rebelové pak dostali možnost čtyřminutové početní výhody, kterou dokázali využít hned záhy. Nabídku Petra Polodny do úniku přetavil střelou mezi betony třebíčského muže s maskou Ondřej Stehlík. Vyloučení na straně Horáků pokračovala a bezprostředně po vstřelené brance hráli Rebelové dokonce v pěti proti třem, ale další zásah nepřidali. Karel Plášek nejprve promáchl a Petra Polodnu zase vyčapal spolehlivý Martin Falter. V závěru třetiny se, rovněž při početní výhodě, postarala Kacetlovi o zábavu Třebíč. Marek Laš ale zblízka minul.

Havlíčkův Brod se zvedl díky oslabení

Úvod periody nebyl příliš povedený. Ani jeden z týmů se nedostával do šancí a za zmínku tak stojí až akce ze sedmadvacáté minuty, po níž napálil Jakub Čuřík tyčku. Hned nato se zesilující nápor Horáků dočkal také gólového podtextu. Marek Laš našel nahrávkou skrze brankoviště zcela volného Lukáše Nahodila, jenž u bližší tyče neomylně zakončil. Hned nato putoval za katr Tomáš Chlubna a v oslabení se před Faltrem zjevil Petr Polodna, jenž Milfaitův pas napálil jen do ramena třebíčského muže s maskou, ale kotouč se mu přes něj překulil a skončil kousek za čárou. Domácí se dostali na koně a Švihálkovi chyběl jen kousek, aby zasunul do odkryté svatyně. Do šance se pak dostal David Stach, ale parádním zákrokem betonem jej vychytal maskovaný muž Třebíče. S blížícím se koncem se do šancí dostávala znovu více Horácká Slavia, ale fantastický výkon předváděl Kacetl, jenž se musel několikrát skvěle roztáhnout na čáře.

Zasloužené vyrovnání z holí Horáků

Od úvodu prostřední části byla domácí parta jako přikovaná k ledu a povětšinou stínovala svému protivníkovi, jenž tvořil hru. Výjimku tvořila jen akce Lukáše Havla, jenž vypíchl na modré čáře soupeři kotouč a z kruhu pálil těsně nad. Plno práce měl hlavně brankář Ondřej Kacetl, jenž musel ze svého arzenálu tahat jeden výborný zákrok za druhým. Jan Křivohlávek si vybruslil od pravého mantinelu a nacpal se až před domácího muže s maskou, jenž mu padl pod nohy a vypíchl kotouč. V polovině tohoto dějství došlo k bizardní situaci. Jan Milfait si šel vyměnit hůl a ve chvíli, kdy byli všichni připraveni na vhazování, si pro novou hokejku odjel i Michal Mikeska. Ten se pak na kruhu ještě hádal s rozhodčím a dostal za to desetiminutový trest. Jenže třebíčský hráč ve svých filipikách vůči hlavnímu arbitrovi pokračoval, a tak byl poslán do sprch. Horáky to ale nesrazilo a Stanislav Dietz svou ránou pořádně protáhl Ondru Kacetla, jenž jeho dělovku s vypjetím všech sil vytáhl nad břevno. Celek z největšího okresu Vysočiny nakonec svou převahu využil a také zužitkoval početní výhodu. Lukáš Nahodil se po druhém parádním pasu Marka Laše ocitl sám před volným rohem brány a znovu měl lehkou úlohu. Ten samý hráč pak mohl ze samostatného úniku potrestat chybnou rozehrávku Rebelů, ale na připraveného strážce svatyně si nepřišel. V posledních minutách se dostal na levém kruhu k hrací gumě Tomáš Rousek, jenž cpal kotouč pod horní tyč, ale trefil jen rameno pohotového Faltra.

Sladká tečka pro domácí v podobě Havlovy dělovky

V prodloužení se jako nejaktivnější ukázal být nejproduktivnější hráč Havlíčkova Brodu. Nejprve v dohrávané přesilové hře trefil po výjezdu od mantinelu jen hůl obránce, ale napodruhé už se nemýlil. Petr Polodna namazal na pravý kruh kotouč na volného Lukáše Havla, který svou ranou rozhodl o bonusovém bodu.

Havl. Brod - Třebíč

Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Polodna, Kolafa), 30. Polodna (Milfait), 62. Havel (Polodna, Kolafa) – 28. Nahodil (Laš, Vondráček), 53. Nahodil (Laš, Vondráček). Rozhodčí: Jan Jílek, Jan Schmejkal - Milan Kis, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 6:10, navíc Dlapa (TRE) 10 min. OT [NESP], Mikeska (TRE) 10 min OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1078. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Kacetl (Opršal) – Kolafa "A", Plášil, Sedlák, Jank, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna "C", Milfait – Petruška, Rousek, Švihálek – Dvořáček, Stach, Maliník "A" - Chlubna, Stehlík, Berger – Kozlík.