25. 10. 2014 | Milan Sochor, Michal Sobecký, Lukáš Majer

Rebelové padli v důležité bitvě na lede prostějovských Jestřábů, v dramatickém závěru se jim nepodařilo vyrovnat

PROSTĚJOV – Rebelové jeli k důležitému utkání se sousedním týmem z tabulky na led Prostějova. První třetina celku z Havlíčkova Brodu vyšla, když na jejím konci svítilo díky trefě Jiřího Kuchlera skóre 0:1. Do druhé části hry však vstoupili lépe Jestřábi a hned v jejím úvodu vyrovnali, aby následně stav otočili a dostali se do vedení. Na začátku třetí periody znovu udeřili bleskově domácí, poté ale zápas zdramatizoval Jan Heřman. V závěru utkání zkusili Rebelové hru bez brankáře, ale v ní Jan Jaroměřský nasměřoval kotouč pouze do břevna, a tak všechny body bral Prostějov a vytvořil si pětibodový náskok právě na bojovníky z Kotliny.

Na utkání bylo od první vteřiny vidět, že se hraje o hodně. Ale také postavení obou týmů. Hru doprovázela řada nepřesností a diváci se tak dočkali střely až ve čtvrté minutě z hole Půlpána. Šimboch byl však na místě a musel se následně bránit i střelám Endála s Rouskem. Na druhé straně se pokoušel o změnu skóre zejména Kovařík. Hosté však byli nadále lepší. V polovině třetiny se dostali Jestřábi pod tlak.

Ale skórovat se Rebelům podařilo až v šestnácté minutě. Poté, co Poulíček nezužitkoval Černého nahrávku před prázdnou bránu. Z protiútoku ovšem vznikl před bránou Šimbocha zmatek a domácí si nakonec srazili puk do sítě sami. Gól byl připsaný Jiřímu Kuchlerovi. Minutu a půl před koncem navíc mohl vedení ještě navýšit Přikryl. Mířil však pouze do tyče. Ke konci třetiny stihli Jestřábi kromě Kolibárovy střely od modré ještě získat přesilovou hru, kterou si přenesli i do další části.

A v ní se Prostějovanům konečně zadařilo. Nejdříve z první nastřelil boční síť Michal Černý, pak už ale fanoušci slavili. Z přesilové hry se stala brzy dvojnásobná a nakonec se ji svěřencům Tomáše Sršně podařilo využít. Hosté nechali dorážet Tomáše Káňu, který propálil Dlouhého. Tentokrát to byli Prostějované, kdo se dostal na koně. Rebelové přestali hrát a v 29. minutě na to doplatili inkasováním branky. Zblízka se podařilo Václavu Meidlovi zamířit do horního růžku.

Po prostějovské brance na 2:1 hra upadla do podprůměru. Diváky budily pouze vyloučení, kterých postupně přibývalo a Lukáš Duba skákající v oslabeních do střel. Nudu na ledě mohl napravit Stejskal, který naskočil z trestné lavice, ale přečíslení dvou na jednoho svou střelou nevyužil. Vyrovnat mohl po obtočení brány Půlpán. To však úrovni hry nepomohlo a byly k vidění kuriózní situace. Kromě katastrofální přesilové hry Havlíčkova Brodu totiž neskutečným způsobem hosté zahodili nevídané přečíslení čtyř na jednoho. Střely se diváci nedočkali a Šimboch už si s poskakujícím kotoučem poradil.

Pokud diváci očekávali nepříliš záživnou podívanou i v poslední třetině, nemýlili se. Nejdříve se ovšem prosadil David Roupec, který přesilovkovou ranou od modré nedal Dlouhému šanci. Poté se však vrátilo vše do starých kolejí. Nepřesnosti střídaly hluché pasáže, které jen podtrhávaly neschopnost obou týmů dostat se do větší šance. Hosté však přeci jen postupně zabírali a nakonec se dočkali snížení. Na konci padesáté minuty se tečí ve skrumáži před Šimbochem prosadil Jan Heřman.

Od té chvíle se obraz hry změnil. Jestřábům jakoby ztuhly nohy a Rebelové prováděli jeden nájezd za druhým. Čas jim však rychle utíkal. Nakonec sáhl hostující trenér k power-play, které málem využil Jan Jaroměřský. Ten však napálil pouze břevno. Hanáci se i dál bránili, co to šlo, a pokud propadli, zachraňoval akrobatickými zákroky situaci Šimboch. Ten se musel zapotit i při vhazování před svou bránou devět vteřin před koncem, domácí ho však zvládli a nakonec ještě trefili bránu. Ovšem už po siréně, na tabuli se tak nijak nezměnilo konečné skóre 3:2. Jestřábi tak vydřeli v nepohledném zápase tři body a odskočili poslednímu místu na pět bodů.

Prostějov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 23. Káňa (Duba, Stejskal), 29. Meidl (Kajaba, Kubica), 41. Roupec (Kubica, Meidl) – 16. Kuchler, 50. Heřman (Babka, Endál). Rozhodčí: P. Přikryl – Bartenček, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1398. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.