11. 2. 2015 | Ladislav Vácha, Martin Schwarz

Paráda! Rebelové na ledě Šumperku promrhali dvougólový náskok, ale tři body jim vystřelil v poslední minutě Jan Milfait

Výborně! Havlíčkův Brod udělal první a důležitý krok vysněnému cíli. Na ledě oslabeného Šumperku vedl po vydařeném začátku už 2:0, když se trefili David Kozlík a Václav Tomek, ale svůj náskok nakonec neudržel. Když už se schylovalo k prodloužení, dostal se při rychlém protiútoku k puku Jan Milfait a v poslední minutě základní hrací doby vystřelil Rebelům velmi důležité tři body. Prostějov se vrátil po těsné porážce s prázdnou z Mostu a na svého konkurenta z Vysočiny tak ztrácí po prvním kole play-out před sobotní vzájemnou bitvou tři body. (Foto: Věra Václavková, hokejsumperk2003.cz)

Na mužstvu v červených trikotech bylo od začátku znát, že nutně touží potěšit nejen svého trenéra, ale také skupinku fanoušků, která do podhůří Jeseníků vyrazila hnát Rebely za vítězstvím. A na úvodní trefu šumperský zimní stadion dlouho čekat nemusel, přestože radostněji povykovala menšina přítomných. Hostující David Kozlík byl dostatečně aktivní a důrazný na brankovišti Miroslava Svobody, takže po zásluze dostrkal neposednou pryž až za gólmana Šumperka. A pro svěřence kouče Radka Kučery bylo brzy ještě o něco hůře, probíhala teprve 7. minuta základní hrací doby a druhé gólové ovoce Havlíčkobrodských přivanula přesnost hokejky Václava Tomka, jenž umístil kotouč mezi betony Svobody. Za stejného stavu první dějství končilo, další puky už do konce zahajovací dvacetiminutovky ani za jednoho z ochránců svatyní nepadly.

Jestliže úvod zápasu naznačoval, že by mohlo do konce šedesátiminutovky překročit brankovou čáru mnoho puků, prostřední třetina potom takový pocit ze smyslů publika v hledišti sebrala. Prokopovo nahození Čeňka Nováka v prvních třech minutách druhé části zaskočit nemohlo, podobně jako po zakončení na druhé straně trefil pouze Svobodovu lapačku havlíčkobrodský Milfait. Domácí trenér se navíc odhodlal pod záštitou 26. minuty vyměnit brankáře, post mezi třemi tyčemi přenechal Miroslav Svoboda kolegovi Danielu Zelenkovi. Zanedlouho modrožluté barvy poprvé ve středečním podvečeru slavily. Tomáš Brunec se propracoval s toušem až do mezikruží, odkud nedal Čeňkovi Novákovi moc šancí na úspěšný zákrok. Příliš aktivního hokeje do druhé sirény už vidět nebylo, sklonek druhé třetiny okořenila pouze akce Švaňhala, ten z dálky orazítkoval Zelenkovy betony.

Pravděpodobně nejaktivnější hokej bylo možno na severní Moravě sledovat ve třetí třetině, deficit Salithu Šumperku v podobě jediného gólu dodal drakům naděje k brzkému vyrovnání. Havlíčkův Brod svou první početní výhodu v závěrečném dějství nevyužil, a tak se naopak ukázali v přesilovce domácí. Do boxu trestoměřičů putoval Rebel Petr Zítka a forvard draků Marek Haas odpověděl na jeho potrestání nejlepším možným způsobem, tedy gólem. Haas už jen uklidil puk za ležícího brankáře hostí – 2:2. Brodští nadále příliš riskovali, ještě v 56. minutě byl zahákovaný Jan Berger a Severomoravané obdrželi novou možnost přesilové hry. A pak už rozhodující situace, závěrečná minuta základní hrací doby a chyba před Danielem Zelenkou. Jan Milfait umístil kotouč k pravé tyčce a rozhodl o osudu mače. Havlíčkův Brod zvítězil v podhůří Jeseníků celkovým stavem 3:2.

Šumperk - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 28. Brunec (Vachutka, Gewiese), 48. Haas M. (Sedlák) – 6. Kozlík (Milfait), 7. Tomek (Kozlík), 60. Milfait (Maliník, Babka). Rozhodčí: Michal Talpa – Jan Čížek, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 378. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.