30. 1. 2017 | Ladislav Vácha

Juniorce se domácí zápas s Poličkou vůbec nepovedl, schytala pětku

Juniorka uzavřela nadstavbovou část domácí bitvou proti Poličce, s níž se jí v této sezoně vůbec nedaří. Předposlední tým přijel do Kotliny znovu v hodně okleštěné sestavě, když měl k dispozici pouhých dvanáct hráčů, ale i přesto dokázal Havlíčkův Brod znovu vyloupit. Mladí Bruslaři se neuvěřitelně trápili v koncovce, na skvěle chytajícího brankáře Zeleného nedokázali vyzrát ani z těch nejvyloženějších příležitostí a nakonec museli skousnout vysokou porážku 0:5. Už v neděli naskočí parta pod trenérskou taktovkou Aleše Kraučuka a Petra Adama do prestižního play-off, představí se na ledě lídra z České Třebové.

Hosté byli už v první půlce úvodní třetiny překvapivě nebezpečnější, když si vytvořili dvě velké šance. Nejdříve našel David Pazourek hezkým pasem volného Libora Boháčka, jenž mířil do odkrytého koutu brány, ale gólman Adam se včas přesunul a schoval puk ve své náruči. Zanedlouho si počíhal na nahození od modré čáry Martin Poul a jeho šikovná teč zaplula do mezírky mezi Adamovými betony, jenže kotouč vzápětí zazvonil jen na tyčku. Na třetí pokus už to ale Spartaku vyšlo. Na okraji levého kruhu se opřel do puku David Pazourek a brilantní ranou vymetl protější šibenici. Tentýž hráč udeřil i v 17. minutě, kdy se hrálo 4 na 4. Vzal si kotouč od Michala Zobače a z mezikruží skóroval nad Adamův beton.

Mladí Bruslaři byli blizoučko kontaktní brance v úvodu druhé třetiny, když z mírného úhlu na levé straně vypálil Ondřej Hlídek. Gólman Zelený nebyl v dobrém postavení, ale puk naštěstí pro něj prosvištěl vedle protější tyčky. Domácí potom nevyužili přesilovku a na jejím úplném konci je stihl krutý trest. Hrací předmět si vzal opět pod patronát David Pazourek a svižným projektilem z pravého kruhu útočného pásma završil čistý hattrick. Mladí Broďáci nesložili zbraně a dál se hnali vpřed. V dobré pozici pálil z první Tomáš Nguyen, ale jen do Zeleného betonů. Štěstí se neusmálo ani na Ondřeje Hlídka, který trefil z kruhu vzdálenější tyčku. Polička dál udílela soupeři lekci z produktivity a v čase 33:00 vedla už 4:0, když nařízené trestné střílení proměnil mazanou střelou mezi betony Jan Boháček. Zmar havlíčkobrodské družiny v koncovce pak podtrhl Michal Přibyl, jenž z dorážky netrefil zcela prázdnou bránu.

Soubor z Kotliny se snažil vstřelit alespoň čestnou branku, ale vypadalo to, jako kdyby byla branka Poličky zakletá. Gólman Zelený dál předváděl jeden parádní zákrok za druhým a dál trápil havlíčkobrodské střelce. Ve 48. minutě uháněli do velké šance Východočeši, ale Libor Boháček při bekhendovém blafáku nastřelil jen beton gólmana Adama. Konečnou podobu tak dostal výsledek až o necelou minutu později, když stál na konci rychlé akce Martin Poul a z prostoru levého kruhu prostřelil gólmana Adama. Východočeši tak v Kotlině překvapili a vyhráli hladce 5:0.

Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 12. Pazourek (Máša), 17. Pazourek (Zobač), 29. Pazourek (Máša), 33. J. Boháček (TS), 49. Poul (Pazourek, Zobač). Rozhodčí: Miroslav Sedlák – Ondřej Škorpil, Radek Vašátko. Vyloučení: 2:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Průběh utkání: 0:5.

Adam (Kekula) – Kříž, Bušek, Suchý, Krajcigr, Motl, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva "C", M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Nguyen, Hlídek