26. 9. 2012 | Tomáš Nejedlo, Pavel Buňat

Havlíčkův Brod veze z Benátek nad Jizerou tři body a přebírá ligové vedení!

Benátky nad Jizerou – Havlíčkobrodští Rebelové zvítězili i ve třetím venkovním utkání a po šestém kole vedou před Ústeckými Lvy o skóre celou první ligu! V Benátkách nad Jizerou o svém triumfu rozhodli dvěma rychlými góly už ve druhé minutě utkání. Nejprve skóre otevřel kapitán Petr Polodna a pouze o 28 vteřin později přidal další zásah ostrostřelec Ladislav Rytnauer. Domácí snížili ve 34. minutě a do konce druhé části sahali po vyrovnání. Podruhé však již nevyzráli na skvěle chytajícího Daniela Dolejše. Klid na hokejky Rebelům vrátil v závěrečné dvacetiminutovce Lukáš Endál, který během dvojnásobné početní převahy upravil na konečných 3:1. Na tříbodový zisk tentokráte stačilo pouze 24 střeleckých pokusů. Do utkání poprvé v sezoně zasáhla i staronová posila Jan Semorád.

Havlíčkobrodští prožili u Jizery vstup do zápasu jako z říše snů. Už po minutě a dvaadvaceti sekundách pálil na branku Endál, Vošvrda puk vyrazil do míst, kam si najel Petr Polodna a žádný z bránících benáteckých hráčů už mu nezabránil, aby dostal kotouč do branky - 0:1. Benátečtí se ještě neoklepali z první inkasované branky a Vošvrda už lovil puk z branky podruhé. Od Polodnovy trefy uběhlo osmadvacet vteřin a nejproduktivnější lajna Rebelů ve složení Ondráček, Kostourek a Rytnauer se prosadila. Ondráčkovu nebezpečnou střelu ještě dokázal Vošvrda vyrazit, ovšem Ladislav Rytnauer byl dostatečně důrazný a dokázal dopravit volný touš do sítě - 0:2. Domácí si v tu chvíli vyžádali oddechový čas a snažili se jistě na nepovedený úvod určitě zapomenout. Hra se poté uklidnila, bylo to dáno také třemi přesilovkami domácího týmu. Ale mohli to být opět Rebelové, kdo měl šanci na třetí gól. Rytnauer vystihl nepřesnou domácí rozehrávku, jenže kotouč mezi Vošvrdovy betony neprocedil.

Ve druhé třetině odstartoval benátecký tlak, který vygradoval šesti dvouminutovými tresty v podání hostů. Hned po necelých dvou minutých hry ve druhé třetině mohli domácí snížit. V přesilovce pálil Skořepa a dorážel Jonák. V obou případech na výbornou obstál mladý havlíčkobrodský gólman Daniel Dolejš, který se stal ústřední postavou druhé třetiny, v níž si připsal šestnáct úspěšných zákroků. Na druhé straně kontroval Protivný, který sjel z modré čáry, avšak benáteckou branku minul. Ve 34. minutě už se Benátky radovaly. Havlíčkův Brod chyboval ve středním pásmu a do brejku se dostal Antonín Dušek, který ač faulován dokázal v samostatném úniku Dolejše prostřelit - 1:2. Benátečtí v ten moment ožili a Skalického nabídku z rohu hrací plochy jen těsně minul Klimt. Největší šanci Benátek ve druhé části promarnil Michal Bárta, který byl úplně sám před Dolejšem, ale hostující gólman doslova fantastickým zákrokem vytáhl jeho střelu mimo tři tyče! A přišly další šance Středočechů. Dolejš se vytáhl proti střele Klimta i dorážce Skořepy. V další dobré příležitosti byl Vlach, i jeho střela skončila na Dolejšových chráničích. Jen pro informaci, Benátečtí soupeře ve druhé třetině přestříleli v poměru 17:4.

Krušná situace pro Benátecké nastala ve 44. minutě. V rozmezí půl minuty putovali na trestnou lavici Vlach a Vitásek a Havlíčkův Brod tak měl před sebou dlouho dvojnásobnou přesilovou hru. Tu také Rebel proměnil. Hosté vsadili na formaci se čtyřmi útočníky a právě "falešný obránce" Lukáš Endál vypálil do chumlu těl a kotouč si našel cestu až do benátecké klece - 1:3. Havlíčkobrodští si tím opět získali klid na své hokejky a hlavně se jim vrátilo dvoubrankové vedení. V následujících minutách již hosté z Kotliny nebyli zákonitě tolik aktivní, ale hráli přesto to, co potřebovali. Svěřenci trenérů Dvořáka a Chalupy již nepustili svého soka do žádných větších šancí a v poklidu dokráčeli k vítěznému konci.

Benátky n/J - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 34. Dušek (Vlach, Vitásek) - 2. Polodna (Endál, Třetina), 2. Rytnauer (Ondráček, Kostourek), 45. Endál (Morava, Kostourek). Rozhodčí: S. Mertl - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 209. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Benátky n/J

Vošvrda (Stejskal) - Šimek, Vitásek, Jánošík, Moravec, Ulrych, Kajínek, Jaroměřský, Kolmann - Bortňák, Dušek, Klimt, Skalický, Skořepa, Bárta, Vlach, Král, Jonák, Jech, Liška, Kopic.

Dolejš (Suchan) - Jelínek, Ostrčil, Pavlík, Protivný, Morava, Soldán, Blažek - Meidl, Štěpánek, Semorád, Endál, Třetina, Polodna, Rytnauer, Kostourek, Ondráček, Vondráček, Knotek, Stehlík, Musil.