5. 12. 2015 | Milan Sochor

Čerti v Kotlině hosty nezastrašili, Vlci berou všechny 3 body

HAVLÍČKŮV BROD – Hned od první třetiny se hrálo v obrovském tempu, jako první šli do vedení hosté. Bruslaři ale hráli výborně a ještě před první přestávkou dokázali otočit vývoj utkání. Jejich vedení mohlo být ještě výraznější, další branka ale nepadla. Ve druhé třetině se pokračovalo ve svižném tempu a šance byly k vidění na obou stranách. Prosadili se ale hosté, kteří dvakrát jako přes kopírák ujeli do přečíslení, které proměnili, a překlopili skóre zpět na svoji stranu. V závěrečné periodě si Vlci vedení pohlídali a dvěma góly v poslední minutě do prázdné brány dali výsledku konečnou podobu.

Bruslaři vlétli do zápasu výborně, dorážky Davida Valy ale Jiří Stejskal pokryl. O chvilku později už padl první gól, ale do opačné sítě. Michal Pavlů uvolnil výbornou přihrávkou před prázdnou bránu Michala Nevyhoštěného, který neměl problém odkrytý prostot trefit. Domácí se i nadále tlačili dopředu a brzy se dočkali vyrovnání, když Lukáš Endál našel Igora Loginovského, jenž z mírného úhlu propálil hostujícího gólmana. Havlíčkův Brod otočil průběh utkání a šel do vedení, když nabídku Davida Kozlíka perfektně zužitkoval David Vala. Domácí měli příležitosti své vedení ještě navýšit, do přestávky už ale žádná branka nepadla.

Ve druhé třetině havlíčkobrodští hokejisté ubránili oslabení a z trestné lavice se vracející Igor Loginovskij ujel do přečíslení 2 na 1 s Tomášem Chlubnou, obránce ale srazil jejich střelu mimo tři tyče. Po neproměněné příležitosti Bruslařů vyjeli na zteč Vlci, Lukáš Tondr předložil ideální kotouč pro Kamila Bříšku, jenž vyrovnal stav utkání. O chvíli později se situace opakovala. Hosté znovu ujeli do protiútoku a stejná dvojice znovu zaúřadovala. Lukáš Tondr našel Kamila Bříšku podruhé a ten otočil stav utkání. Domácí si vytvořili ještě další nebezpečné šance, puk ale za záda Jiřího Stejskala nedostali.

Ve třetí třetině chtěli Havlíčkobrodští otočit skóre zpět na svoji stranu, hostující celek se ale prezentoval dobrou obranou. A když se po akce Kirilla Vlasova dostal k dorážce Tomáš Chlubna, tak minul odkrytou část klece. Ruský útočník vypracoval další šanci, jeho střela ale skončila na betonech Jiřího Stejskala a následná dorážka už mířila mimo. V závěru zkusili domácí alespoň vyrovnat při hře v power-play, puk ale vybojoval hostující Lukáš Tondr a poslal puk do odkryté klece. Bruslaři stále pokračovali ve hře bez brankáře a inkasovali ještě jednou, když kotouč do útočného pásma zavezl Jan Šulc a nahrál Lukáši Tondrovi, který svým druhým gólem stanovil konečný výsledek.

Kompletní reportáž včetně všech šancí na obou stranách naleznete zde.

Havl. Brod - Jablonec n/N

Branky a nahrávky: 10. Loginovskij (Endál), 14. Vala (Kozlík, Kuchta) – 4. Nevyhoštěný (Pavlů), 31. Bříška (L. Tondr, Šulc), 35. Bříška (L. Tondr, Šulc), 60. L. Tondr, 60. L. Tondr (Šulc). Rozhodčí: Vojtěch Czubaj – Martin Klouda, Ondřej Polák. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 621. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

Novák (Dusík) – Duben, Lacina, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Jelínek.