21. 8. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři vyhráli derby se žďárskými Plameny a jsou dál stoprocentní!

Bruslaři se po vyhraném Slezském poháru představili doma, kde přivítali Žďár nad Sázavou. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách a přítomní diváci se rozhodně nenudili. Svěřenci Jiřího Čelanského si vytvořili tříbrankový náskok, o který se museli strachovat. Bruslaři nakonec vyhráli o dvě branky a ve čtvrtek je čeká Hodonín. Do listiny střelců se zapsali David Vala, Filip Beneš, Tomáš Ludvík a dvougólový střelec David Michálek.

K prvnímu derby Vysočiny si Bruslaři přizvali žďárské Plameny. Úvodní minuty patřily oběma obranám, které zničily několik útočných akcí na obou stranách. První branka padla v 5. minutě, když se prosadili hosté. Jan Hasoň objel Novákovu branku, kde před levou tyčí našel čepel Luboše Kunstmüllera, který měl lehkou úlohu. Domácí tým hrál přesilovou hru, ve které si vytvořil několik gólových šancí, avšak všechny skončily na bezchybném Slámovi, který držel svůj tým. V první třetině byla k vidění i potyčka mezi Kopicem a Frankem, úspěšnější byl domácí borec. Domácí tým vyrovnal minutu před koncem první části. Filip Beneš nabil Martinu Nepokojovi, který z první trefil ideální puk přesně na hůl Davida Michálka, jenž ho usměrnil za bezmocného Slámu.

Na začátku druhé části byli v gólových pozicích útočníci obou týmů, ale gólmani byli pozorní. Potom se roztrhl pytel s přesilovými hrami, ale ani jedno mužstvo nešlo do vedení. Až ve 36. minutě, kdy se prosadili domácí. David Vala se vrátil z trestné lavice a po přihrávce Jiřího Kopice se dostal do nájezdu. Svoji akci završil krásným gólem, když vykoupal Slámu a bekhendem poslal puk k levé tyči. Za další 2 minuty bylo v Kotlině opět veselo. Jan Milfait našel před brankou Plamenů dobře postaveného Davida Michálka a ten prostřelil žďárského gólmana potřetí.

Ze třetí třetiny uběhlo 39 sekund a Bruslaři vedli o tři branky. Milfaitova střela byla sice zablokovaná, ale pumelice Filipa Beneše zapadla přesně do Slámovy svatyně. Žďár kontroval devět minut před koncem, kdy chybu obrany potrestal Tomáš Franek. Hostující útočník obral o puk jednoho z obránců a nechytatelnou střelou k tyči snížil. Hosté byli v posledních minutách nebezpečnějším celkem a po zásluze se dočkali kontaktní branky. Po nahrávce Jana Hasoně snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Franek. Jenže radost Plamenů netrvala dlouho, neboť Bruslaři rychle zareagovali. Chlubna našel krásným pasem volného Tomáše Ludvíka, který prostřelil Slámu mezi betony.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

přát.. kolo, úterý 21.8.2018 od 18:30
5:3
(1:1, 2:0, 2:2)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 20. Michálek (Nepokoj, Beneš), 36. Vala (Kopic), 38. Michálek (Milfait), 41. Beneš (Milfait), 60. Ludvík (Chlubna, Voříšek) – 6. Kunstmüller (Hasoň), 52. Franek, 59. Franek (Hasoň). Rozhodčí: Jan Kubát – Michal Habásko, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 7:9, navíc Peslar (ZDS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 33:33 (14:7, 12:10, 7:16) . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3. V prodloužení: 0:0. V samostatných nájezdech: 3:2.

Novák (Folvarský) – Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Pejchal, Kopic, Kříž – Beneš, Milfait (A), Michálek – Přidal, Třetina (C), Holenda – Ludvík, Voříšek, Chlubna – Kozlík, Cachnín, Veverka