15. 10. 2014 | Luboš Vácha

Bravo! Rebelové po výhře nad Ústím konečně berou všechny tři body!

Havlíčkobrodští hokejisté se opět představili na domácím ledě, kde k souboji vyzvali Ústí nad Labem. Družina pod vedením Miroslava Baruse se po čtyřech prohrách v řadě mohla konečně radovat ze zisku vytoužených tří bodů, i když hosté ze severu Čech ve 46. minutě srovnali krok. Za Rebely v utkání poprvé nastoupil obránce Jan Jaroměřský, který se při své premiéře v Kotlině výrazně podílel na velmi důležitém vítězství. Právě on založil ukázkovou přesilovkovou akci, jíž zakončil vítězným gólem Tomáš Rousek. Velmi dobře si počínal také brankář Jan Dlouhý, který si připsal neuvěřitelných 42 úspěšných zákroků. Soubor z Kotliny si tak připsal svůj druhý triumf v sezoně a na předposlední Prostějov už ztrácí jediný bod!

Úvodní dějství zápasu se neslo ve velice svižném tempu. Více ze hry měli hosté, kteří byli úspěšnější v soubojích a rychlejší na puku. Pár akcí, ale mnohem nebezpečnějších si vydobyli domácí. Michael Petrásek se řádně zapotil, když se musel bleskově přesouvat v brance, aby zabránil Rebelům v zakončení do odkryté poloviny klece. K vidění bylo i několik pěstních šarvátek, které sudí dokázali bleskově roztrhat, zkrátka boj o každý metr ledu.

Prostřední dvacetiminutovka už byla zajímavější, hlavně pro fanoušky Havlíčkova Brodu. Jim tedy napřed zatrnulo při akci Petra Přeučila, jehož vysokou střelu v přečíslení musel Dlouhý krotit betonem, ale zanedlouho se místní fandové mohli radovat z otevření skóre.
Během 34. minuty se do úniku po levém mantinelu dostal Jiří Kuchler. Ten s kotoučem projel až do útočného pásma. Z pravé strany si mezi tím rychle najel kapitán Rebelů Roman Maliník, který dostal kotouč přesně na hůl a zápěstní střelou z jízdy poslal kotouč podél Petráskovy pravé tyčky do sítě. Uběhla asi minuta a Havlíčkův Brod málem oslavoval další gól. Z podobné akce dvou na jednoho vzešla nebezpečná rána od Ondřeje Kopty, jenž švihem těsně minul pravou tyčku.

Stav 1:0 vydržel na světelné tabuli až do 46. minuty, kdy se Ústeckým podařilo svižně využít přesilovku a srovnat. Početní výhoda hostů trvala jenom čtyři vteřiny. Jaroslav Roubík vyhrál buly a vzápětí adresoval puk na vrchol pravého kruhu, odkud se tvrdou ránou do růžku trefil Vít Budínský.

Za zhruba čtyři a půl minuty si soupeři vyměnili role a početní výhody se dostalo na stranu Rebelů, ti ji v čase 49:42 rovněž dokázali využít. Čerstvá posila Rebelů Jan Jaroměřský přihrál z levé strany kotouč k pravé tyčce, kde číhal volný Tomáš Rousek, který zkrotil neposedný puk a přehodil jím beton přesouvajícího se Petráska.
Po zbylých deset minut zápasu se hosté snažili mnohem více tlačit, ale domácí obrana dokázala svůj jednogólový náskok udržet až do závěrečné sirény.

Havl. Brod - Ústí n. L.

Branky a nahrávky: 34. Maliník (Kuchler, Kolář), 50. Rousek (Jaroměřský) – 46. Budínský (Roubík). Rozhodčí: Lukáš Bejček – Ondřej Polák, Daniel Reich. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 627. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Dlouhý (Svoboda) – Jaroměřský, Pavlíček, Semrád, Janáček, Kolář, Kurka, Kadela, Piegl – Rousek, Kuchler (A), Maliník (C) – Půlpán, Sedláček, Babka – Chlubna, Kopta, Troliga – Boček, Kuchta, Minárik