|

Reportáž ze zápasu

BK Havl. Brod

Do regionálního derby naskočili aktivněji hostující Rebelové, kteří od začátku zaměstnávali třebíčského gólmana Fialu. Děj hry se odvíjel v pásmu domácích a záhy se probil k zakončení z prostoru mezi kruhy útočník Fiedler, přestřelil však z dobré palebné pozice odkrytou svatyni Třebíče. Slávisté se zpočátku hůře prosazovali přes zodpovědnou havlíčkobrodskou obranu, brzy na ní ale našli účinný recept a dostali se do blízkosti gólmana Suchana, jenž musel zasahovat proti nahození od modré čáry. Pokračovalo se ve vyrovnané partii, v níž dokonce zazvonili na tyčku prostřednictvím dorážejícího forvarda Vítka. Narušila ji až vyloučení Havlíčkova Brodu, když nejdříve třebíčští hokejisté nepotrestali dvouminutový trest beka Soldána, na čemž měla lví podíl zformovaná a spolehlivě pracující brodská defenzíva.

Zhruba v půlce úvodního dějství se ale proti hokejovým pravidlům provinil také útočník M. Hlinka a domácí tentokrát hozenou rukavici s radostí zvedli z ledu. Vyhráli vhazování a už po 11 odehraných sekundách z přesilové hry propálil obránce ONDŘEJ MALINSKÝ gólmana Suchana – 1:0. Horácká Slavia se rázem ocitla na koni a s psychickou výhodou v zádech začala svírat rebely pod narůstající tlak. Zanedlouho, zhruba minutu po vstřeleném gólu, řešil slibné přečíslení 3 na 1 Ostrčil střeleckým pokusem, jež si cestu za Suchanova záda nakonec nenašel. Hosté pozvolna opouštěli svou obrannou ulitu a brankář Fiala měl rázem plné ruce práce. Navíc jim dvěma minutami potrestaný Dočekal daroval první hru v početní převaze, jenže paradoxně to byli právě domácí hráči, kteří si vypracovali velkou příležitost skórovat. Lašova nahrávka našla Zahradníkovu hůl, ovšem z té kotouč nepřeletěl ležícího brankáře Suchana. Po první siréně panovala větší spokojenost na straně Horáků, kteří si odnášeli do kabiny těsné vedení.

Prostřední část začala pěkně zostra, útočník Okál se ocitl v samostatném úniku, v minisouboji s gólmanem Suchanem však odešel jako poražený, když nenašel skulinku mezi jeho připravenými betony. Havlíčkobrodský muž s maskou nevypadával z tempa, protože mu hokejisté v třebíčských dresech neustále připravovali práci v podobě střeleckých projektilů. Na začátku 25. minuty odjel na lavici hanby vyloučený třebíčský bek Sláma a Rebelové rovněž prokázali, že dovedou dotáhnout přesilovku do zdárného konce. Po pasu od Vojtěcha Němce se objevil mezi kruhy domácími opomenutý VÁCLAV MEIDL a pohotově uklidil puk za záda gólmana Fialy – 1:1.

O slovo se mohlo přihlásit při Třetinovu pobytu na lavici hanby přísloví „lehce nabyl, lehce pozbyl“, ovšem brodské zadní řady zafungovaly spolehlivě a proti obrovské šanci hostů se zaskvěl gólman Fiala, jenž nejdříve zneškodnil Ondráčkovu střelu a poradil si i s následnou Fiedlerovou dorážkou. Nedisciplinovanost bojovníků z Kotliny však nepolevovala, z Šenkeříkova a Jelínkova trestu na lavici hanby ale domácí vyprodukovali jen nebezpečnou Ostřížkovu střelu do boční sítě. V úvodu 38. minuty rozhodčí vyloučil za rozporuplných okolností za katr přibyla a Rebelové nekompromisně udeřili za pouhých šest vteřin. Kotouč putoval po ose Miroslav Třetina – Vojtěch Němec – PETR ŠENKEŘÍK, když posledně jmenovaný potvrdil skvělou střeleckou formu a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Svěřenci trenérského dua Petr Novák – Jaroslav Benák mohli krátce na to navýšit svůj nejtěsnější náskok při další hře v početní převaze, potrestaného Ostřížka však z trestné lavice gólem předčasně nevyhnali. Po 2 třetinách vedli nad domácí Třebíčí 2:1.

Horáci s velkou chutí a odhodláním zvrátit nepříznivý vývoj utkání doslova vlétli do závěrečného dějství a vysloužili si svou aktivitou gólovku Ostřížka, jenž tváří v tvář gólmanu Suchanovi nedotáhl do úspěšného konce svůj dobře započatý blafák. Útočná snaha domácích vyústila ve vyloučení A. Jelínka, v němž sice ještě Třebíč nezaúřadovala, mohutný gejzír její radosti však propukl velice záhy po jeho konci. Ve 48. minutě chytrá nahrávka Petra Zahradníka našla číhajícího ZDEŇKA OKÁLA, jehož zakončení z hranice Suchanova brankoviště skončilo za brankovou čarou – 2:2.

S Rebely to mohlo záhy vypadat ještě o poznání hůře, jenže jejich oslabení nevyužili Slávisté ve svůj prospěch. Nevyužitá příležitost je zanedlouho mrzela dvojnásob, protože v 53. minutě sami inkasovali. Po přihrávce Vojtěcha Němce se ujal puku MIROSLAV TŘETINA, rychlou kličkou v bezprostřední blízkosti třebíčské branky obelstil obránce i gólmana a střelou po ledě vrátil hostům vedení – 2:3. Jejich radost však měla jepičí život, už za 50 sekund svítil na kostce opět nerozhodný stav. Martin Dočekal vyhrál vhazování v útočném pásmu a TOMÁŠ VONDRÁČEK okamžitě střílel a na projektil z jeho hole gólman Suchan nedosáhl – 3:3. Tento stav vydržel až do závěrečné sirény, na řadu proto přišlo pětiminutové prodloužení.

Dosud nerozluštěná tajenka o jménu vítěze byla brzy odtajněna, protože za pouhých 48 sekund hry našel Miroslav Třetina svým přesným pasem hůl MARIÁNA MORAVY, jenž překonal brankáře Fialu a rozhodl tím o dvoubodovém importu do havlíčkobrodské Kotliny – 3:4.

1. liga

Branky a nahrávky: 11. Maliský (Zahradník, Sláma), 48. Okál (Zahradník), 54. Vondráček (Dočekal) - 25. Meidl (Němec), 38. Šenkeřík (Němec, Třetina), 53. Třetina (Němec), 61. Morava (Třetina, Jelínek). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. Rozhodčí: Kubeš - Reich, Svoboda. Diváci: 1470. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Třebíč

Fiala - Dudáš, Ostrčil, Malinský, R. Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Pohl - Burian, Dolníček, Laš - Čech, Zahradník, Okál - E. Kadela, Dočekal, Vondráček - Přibyl, Ostřížek, Vítek.

Suchan - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, A. Jelínek, Soldán, Zítka - Meidl, Třetina, Němec - M. Hlinka, Knotek, M. Ondráče - Švaňhal, Zábranský, J. Ondráček - Hadrava, Fiedler, Zohorna.